*

şükela:  tümü | bugün
 • her yil amerikan muzik endustrisinin, genelde kendilerini ihya eden muzisyenlere verdigi muzik odulleri. yaklasik 30 dalda veriliyor ve toren subat ayinda yapiliyor.
  arada dogru durust insanlar da odul alir lauryn hill, bob dylan gibi, ama genel olarak pek ciddiye alinmamasi gerekir zamaninda milli vanilli, barry manilow gibilerine odul verdikleri icin.
  ama eglencelidir seyretmesi, 80'lerin eurovision yarismalari tadinda biraz sanki.
 • saat 03:00 da ntv den canlı izlenebilecek aktivite
 • petek dincoz un bu sene en az 27 dalda layık görüleceğini tahmin ettiğim ödül,ödüller.. mc hammer alabiliyorsa herkes alabilir.
 • artik boku cikmis, amerikanin domestic zevk ve tadlarina gore degerlendirilen, evrensel olmaktan uzaklasmis, subjektifligin ve zevksizligin sembolu olmus gelenek.

  (bkz: #9100470)
 • müzik alanında verilen en prestijli ödül kabul edilen, çoğu şarkıcının yolun başındayken düşledği ödüldür. ödül alan şarkıcı her sene günlerce gazetede bahsedili,r ve ardndan hayatı boyunca "grammy ödüllü şarkıcı" tanımlamasını unvan gibi taşır. ama benim tartışmak istediğim başka birşey; bir şarkıcınun kazanabileceği en büyük prestij bu mudur gerçekten? değildir. bir şarkıcının kazanabileceği en büyük prestij ve şmhret şarkısının fifa serisinde çalmasıyla gerçekleşir. artık bir klasik, bir gelenek olmuş, ilk çıktığında istisnasız pekçok oyuncunun alıp oynadığı bu oyunda bir şarkının çalması onu milyonlara dinletmenin belki de en kesin yoludur. fifa 98, 99 world cup 98 ile başlayan bu akımda athena da zamanında yer bulmuştu sanırsam bir şarkısıyla. bir müzisyen olsam, grammy almak yerine her yeni fifa oyununa şarkı vermek isterdim. o derece.
 • grammy sonuçlarını görünce aklıma atmosferik yarrak metal hadisesini getirdi. random() sayıda kategori koymuşlar, önüne gelen herkese ödül dağıtmışlar. hadi best new artist, best rock song, best country song gibi kategorileri anladık da, best regional mexican album, best tejano album, best norteño album, best zydeco or cajun music album, best polka album, best hawaiian music album... gibi onlarca abuk sabuk kategori ne alaka? hayır madem tüm ülkelerin müzik türlerini de dahil ediyorlar, neden "best türk halk müziği album" niye yok? r&b ve rap için onlarca farklı kategori açmışken, best heavy metal song, best power metal song vs neden yok? neden film soundtrackleri için birçok kategori varken, bilgisayar oyunları soundtrackleri için bir kategori yok?