şükela:  tümü | bugün
  • 15-16 ekim'de bursa-istanbul arasında koşulacak gran fondo. yanlış anlamadıysam bu sefer velotürk organizasyonun içinde değil.
    http://granfondomarmara.ist/
  • kısa etabına kayıt yaptırdığım organizasyon. ulaşım için yancı arayan varsa yeşillendirsin.

kısa etabın başlangıcı 11:00'a alındı. maltepe'den de ücretsiz transfer olacakmış.
  • kısa etabına katılacağım organizasyon. çanakkale bölgesinden katılacak varsa bir arada gidilebilir.
  • (kısa etabına) dağ bisikletiyle katılmanın nasıl bir his olacağını çok merak ettiğim, doğal olarak bu şartlar altında hedefleri biraz köprü geçme biraz yarış atmosferi yaşama olarak küçülttüğüm güzel organizasyon.
  • 16 ekim günü yağmur gözükmemesi ve rüzgarın az olması moralleri yükseltmiştir.
  • uzun etabında yardıracağım etkinlik.
  • gerçekleşmesine sadece yarım gün kalmışken uzun parkurunun 88 kilometreye, kısasının 45 kilometreye kısaltıldığı, maltepe yerine gebze'de biteceği açıklanmıştır. son anda gerçekleşen bu nefis değişiklikte emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.
  • yapacağınız işin içine diyerek, yarın sabah kendi fondomuza geçiş yapıyoruz. kimse kusura bakmasın son dakika yapılacak iş değil. s.çmış organizasyon.
    edit : tekrarlıyorum, s.çmıştır. kabul edilebilir veya öngörülemez sebeplerden ötürü yapılsa idi tepki alır mıydı bi düşünmek lazım? burası türkiye tabi, boğun eğelim, sorunsuz hiç bir şey yapılmasın. alışığız bunlara nasıl olsa. mükemmel işler yapışıyor, bakınız fondo erciyes.
    kimse kimseye laflar hazırlamasın kardeşim. isteyen gidebilir. biz niye gittiniz diyor muyuz ? belki çok uslu olursanız size köprünün kom'luğunu da verirler :)
    neyse gelen varsa strava'ya 31'e gidiyorum ben de, fazla peçete var.

bu arada bu strava olayi nerden cikti? anlayan beri gelsin.
  • istanbula yakın düzenlenen ilk gran fondo organizasyonda sorunlar olması normaldir, istanbullu bisikletciye dusen görev katilmaktir efendim. yok kopru tanıtmak için yapılıyor yok son anda haber verilmis gibi elitist soylemlerde bulunanlara laflar hazırladım.
    burasi turkiye hangi olay mükemmel ki? bu bir surectir kimse katilmazsa, mükemmel aradığınız organizasyonu kim nasil yapacak?
    siz strava üzerinden 31 çekmeye devam edin bakalim...
  • benim ilk yarış tecrübemdi.

kendi kategorimde 89'uncu oldum ama iki defa talihsizlik yaşadım. teknik olarak bisikletimi tam hazırlayamadığım için iki defa grup içindeyken zincirim attı ve hatta ikincisinde pedalım kitlendi. iki gruptan da kopmuş oldum. neyse, bunlar kişisel mevzular.

gel gelelim organizasyon ekibinin teknik toplantı başlamadan 15 dakika önce öğrendiklerini iddia ettikleri parkur kısaltma ve güzergâh değiştirme meselesine... ilk önce tabi ki morallerimiz bozuldu ve osman gazi köprüsü'nün tanıtım malzemesi olarak kullanılacağımızı düşündük. herkes adına konuşmuyorum ama etrafımdakiler bu şekilde düşünüyordu.

olsun. gerçekten... yarış anındaki kopmalarıma rağmen, uzun parkuda güvenliği sağlayan ekiplerin dolaşması, polis memurlarının birkaç virajda yol göstererek görevlerini layıkıyla yerine getirmesi, ince bir düşünüş olarak bitiş çizgisinde yarışı her bitiren yarışçıyı alkışlayan bir ekibin olması güzel şeylerdi.

ödül töreninde sponsorlardan bahsedildi ve sunucunun bir "fondo"nun ilk defa bu kadar yüksek katılım sağlananı gördüğünü söylemesi üzerine birkaç şey daha söylemek lazım. sponsorlar gerçekten önemli. spora, bisiklet sporuna katkı sağladıklarından ötürü aşağıdaki şirketlere sonsuz teşekkür etmek lazım. isimlerini anmak reklama girse de en azından buradan kendilerine teşekkür etmek istiyorum:

* renault
    * salcano (bisikletçinin dostu)
    * soultech teknoloji ürünleri (verdiğiniz powerbank'te gözüm kaldı.)
    * bkm kitap
    * kent meydanı avm
    * doruk sağlık grubu
    * medical park hastaneler grubu
    * class oil
    * almira hotel bursa
    * okis
    * kardelen kestane şekeri (kadınlar genel klasmanda bir tanıdığımın kuzeni ikinci olduğu için verilen şekeri tattım. enfesti.)
    * ertex
    * hacı hasan oğulları
    * arbella (dağıttıkları makarnalar için sonsuz teşekkürler.)
    * özdilek tekstil

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bahsetmem gereken birkaç eksiklik var. bir sonraki organizasyonda bu tür aksaklıkların yaşanmaması için bunları dikkate almakta fayda var:

* çantaları teslim ederken ve alırken bu işlemlerin muhakkak imza karşılığında yapılması lazım.
    * otobüs transferleri konusunda evi yakın olan yarışçılar için bir kolaylık sağlanmalı. biz birkaç kişinin evi gebze, çayırova ve tuzla'da olduğu için sürerek gittik. polis arkadaşlar illa ki olmaz olmaz dese de anarşistlik yapıp köprü başına indik ve oradan evimize vardık.