• bu oyunda ia ehliyetini almak için oynanan yarışların hepsinden altın madalya kazanırsanız, gran turismo 1'deki en efsane araç olan mitsubishi fto lm edition hediye edilmektedir. bunu yapabilmek imkansız değildi fakat sadece apricot hill raceway'deki honda nsx kullanılan yarıştan altın kazanmak tam 3 saatimi almıştı.
  • 9-10 yaşlarımda deli gibi oynadığım oyun. hatta bu oyunu ilk aldığım zamanlarda memory card'ım yoktu birgün sanahtan akşama kadar oynardım. o "off" tuşuna basmak ne korkunç birşeydi.
  • 1999 yapımı olduğuna hayret edilen oyun. 700 mb cd'ye onlarca marka, 500'ü aşkın otomobil. ikinci el araçlar, modifiye, yarış modifikasyonu, jantları özelleştirme hatta araba yıkama bile vardır bu oyunda.
  • 1999 cikisli "the real driving simulator", asmis bir ps oyunu..

hayatimda aldigim ilk oyun olan gran turismo beni o yasimda oyle etkilemisti ki gran turismo 2 nin kabini tahtakale de gordugum an hayatimdaki tek ama tek amacim onu bir an once konsolumun surucusune yerlestirmekti diye hatirliyorum. (ulan cocukken bayagi gayesiz biseymisim) neyse efendim bu oyunda 500 civari araba vardir, hepsinin kendine ozgu surus dinamigi vardir. bu onemli detayi oyunun omrunu maksimuma ulastirmistir. zaten onu eskiten yegane etken uretilen yeni modeller ve zamaninin ps grafikleridir.

eger onden cekisli bir arabayla, arkadan itisli bir arabanin ayni virajda nasil farkli tepkiler verdigini merak etmek gibi garip zevkleriniz varsa eger oynayin. emulatorlerle gayet guzel oynaniyor.. **
  • gran turismo ile beraber playstation alma nedenim olan oyun. evli çocuklu komşumuzla, memory card ı olmayan bir playstationda günlerce kapamadan oynadıktan sonra bu ne ya biraz ehliyet kasalım da paralı yarışlara gireriz diyip başarısız olup bırakmıştık. sonradan ben yılmadım playstation aldım ve bütün ehliyetleri topladım. ne arabalar vardı. hey gidi günler.
  • benim için halen daha serinin en iyi oyunudur.
  • ansızın aklıma gelen ve oynamak istediğim oyun. hey gidi günler hey. saatlerce oynardım be
  • 2000 yılında orjinalini italya'da 200.000 lirete almıştım (henüz euro filan çıkmamıştı piyasaya).

her kuruşunu hak eden muhteşem oyunun daha introsunu izlerken bile hayran olmuştum.

grafikleri günümüz teknolojisine göre düşük kalabilir ama oynanabilirlik ve gerçekçilik açısından daha iyisi gelmedi sanırım. kendi serisinde bile daha sonradan çıkanlar bu sürümün yanına yaklaşamadılar.

(yaşlandığını belirten entryler)
  • grafikler ve en onemlisi, hissiyati cok iyi bir oyundu kendisi... yani bi araci orda kontrol ettiginizde gercek hayattada ayni hissiyati yakalayabilmek, tabi ya bunun surasi soyle tepkisi boyleydi diyebilmek muthis bir basari algoritmasidir...
  • forza horizon guzel bir alternatiftir diyecegim ama o biraz daha farkli bir tur.

gran turismo 2 benim hayatimin en guzel yerlerinden birinde olan oyundur.

yarismak icin surucu lisansi falan aldigimiz, ona gore yarislara katildigimiz bir oyundu. gercekten benzersiz bir mutluluktu.
hesabın var mı? giriş yap