şükela:  tümü | bugün
  • görsel
    görsel
    görsel
    temmuz 15 de otel covid 19 sağlık sertifikasını alarak açıldı ve kampanya yaparak ets aracılığıyla %50 kapasite çalışacağı bildirerek satış yapıldı. biz de covid19 sağlık sertifikası olması ve %50 kapasite ike çalışacak diye
    saat 10.30 civarı otele vardık. odanın 12 saat havalandırılacağı kuralı olduğu için odamız hazırdır zaten %50 doluluk olacağı için sıkıntı olmaz düşüncesinde iken otelin neredeyse tam kapasite dolu olduğunu ve girişin 14.00 dan önce yapılamayacağı söylendi biz de otellerin giriş saati 14.00 olduğu için eyvallah dedik. ama biz harici herkes odasına yerleşti biz bekliyoruz.
    neyse 14.00 da doğru resepsiyona gittiğimde abi sana yandan deniz manzaralı çok güzel bir oda veriyorum dedi resepsiyondaki arkadaş. iyi dedik odaya çıktık. bir baktım oda full kara manzaralı resepsiyona geri döndüm oradaki arkadaş aaa kara manzaralımıymış sistemde yandan deniz manzaralı gözüküyor bu gün birşey yapamam yarın 10 da gelin bir bakalım diye covid 19 tedbirlerini ve odanın boş olması gerektiğini vs sorduğum için bilerek benle dalga geçmek için yaptığını tahmin ettiğim durumu yaşattı bize.
    neyse odaya yerleştik akşam yemeğine ineceğiz 4 asansör var 2 si çalışmıyor. asansörde yoğunluk var otel çok kalabalık olduğu için sosyal mesafeye uyulamıyor. akşam yemeğinde millet bırakın 1.5 m mesafeyi herkes dip dibe yemek çeşidi az herkes aynı noktadan yemek almaya çalışıyor ve 15~20 dk arası sıra bekliyorsunuz.
    sabah müşteri ilişkileri müdürü ile görüştüm işte yapabilecekleri birşey olmadığını kimsenin kurallara uymadığını vs söyledi bende otel zaten küçük bu kadar insanı ets turun %50 doluluk olacak diye satmasına rağmen doldurursanız zaten sosyal mesafeye uyulmasını bekleyemezsiniz dedim. oda hazırlıksız yakalandık vs gibi şeylerle geçiştirdi
    havuz başında şezlonglarda sosyal mesafe yok.
    yemeklerde sosyal mesafe yok. akşam çocuk eğlencesinde sosyal mesafe yok.
    deniz küçük deniz içi bazı saatlerde aşırı kalabalık sosyal mesafe yok.
    ultra herşey dahil otelde doğru düzgün et yemeği yok.
    bir gün ayran yok. bir gün sade dondurma yok. maydanoz yok. yemekhane girişinde maske kalmadı yok.
    sabah simit çıkıyor biraz geç inersen simit yok. içecek alacaksın garson yok.
    asansör bozuk çalışmıyor yok. minibar doldurulmuyor 2 kere aramadan gelen yok.
    çıkış yapacaksın belboy yok.
    arabanı park edeceksin park yeri yok yollara araçları park ediyorlar.
    ayrıca çıkış günü 15 dk arabanın gelmesini bekledik artık aracı nereye bıraktılarsa..
    geçen sene granada luxury okurcalar oteline gitmiştik kalabalıktı ama yeme içme kalitesi hizmeti buradan çok iyi idi isme kandık.
    ama tatilimiz covid 19 dan nasıl kaçarız kalabalığa girmeden mikrop kapmadan nasıl evimize dönerize dönüştü.

edit: alttaki yazar arkadaş ispanya da zannettmiş yazayım otel alanya avsallarda.
    --- spoiler ---

granada luxury beach
    --- spoiler ---
    2.edit: daha anlaşılır olması için ufak düzeltmeler yapıldı.
  • ispanya'da yaşanan bir rezalet.
  • corona corona diye ağlayıp tatil köyüne otele tatil için gidenlere müstahak muamele. bu ülkede hangi işimiz düzgün ki bu da düzgün olacak.

(bkz: svihs)
  • hacim kusura bakmada ayakta sikmisler seni haberin olmamis.

bildigim kadari ile ets tur ile gorustugunuzde oteli begenmediginizde sizi hemen baska bir otele kaydiriyorlar.

herkes odasina yerlesirken sen orda bakakaldigin icin, kerkenez durumuna dusmusun. resepsiyonda bunun sesi cikmiyor, iteleyelim demis.

ets tur sayfasinda begendiklerim arasindaydi otel, listemden cikarmis oldum.
  • bu dönem de tatile gitmek zaten başlı başına bir rezalet. bu kerkenezlerin keriz silkeleyen fiyatları ile tatil yapmak ayrı bir rezalet.
  • yazan arkadaşlara cevap olarak. %50 doluluk ve sertifika safsatasına kandık.
    ayrıca zaten zeynep otel belek tatilimi iptal etmiştim pandemiden dolayı. ama çocuk ve hanım 3~4 aydır evdeler çok bunaldılar diye böyle bir işe kalkıştık.
    umarım hastalık kapmadan kurtulmuşuzdur.
    edit. bu sikayetler sadece bizim değil oteldeki çoğu insanın şikayetleriydi.
    onların sesi olmak için buraya yazdım...
  • alanyada açılmayan oteller müşterileri açılan otellere yönlendiriyorlar diye bir haber duydum açık oteller bu yüzden daha kalabalık.
  • arkadaşım gitme o zaman tatile. rezalet değildir. abartmadır. madem böyle bir korkun var, yapmayacaksın. sanki check in listesi elinde gibi yazmışsın. koy hotel doluluk oranını sonra konuşalım. tahminim lüks bir hotelde çok az insanla üst kalitede tatil yapmak istemişsin. o zaman onun yeri all inculusive değil, daha ufak fiyatı uçuk hoteller. şu 3 kuruşa 100 kuruş alırım kafası hiç mi değişmeyecek.
  • ölse tatile gidecek tiplerin tatil rezaleti başlıklarına vereceğim rezalet puanı 0/10 dur. bu yılda gitmeseydiniz evde çok canı sıkılmak corona kapma endişesiyle tatil yapmaktan iyidir.
  • rezalet puanım 10/10. tam anlamıyla rezalettir.

lütfen gitmeyin arkadaşlar. bu dönemde tatile otele falan gitmeyin. böyle rezil rüsva yerlerde konaklamayı tatil mi sanıyorsunuz cidden? tatil anlayışınızı bir değiştirin artık. betonarme yerlerde insanlarla burun buruna her an hastalık kapma korkusuyla yaşanır mı hiç? üstüne de para vereceğim.

otelde konaklama devri geçeli çok oldu. insanlar yıllardır kamp çadırları, ufak karavanlar hatta araç içi yatak setleriyle tatil yapar oldu. binlerce liranızı millete niye çarçur ediyorsunuz ki? sabahları susamlı peynirli simit sırasına girmek için falan mı?