şükela:  tümü | bugün
  • cesme dalyankoy'un khios* adasina bakan tarafina kurulmus 5 yildizli guzel bir otel.
    sarp bir yamac ustune kurulu otelin onundeki deniz oldukca derin oldugundan, dalgakiran marifetiyle sakin bir bolge yaratilmis ve kumla doldurularak insani olculerde girilebilecek bir alan ortaya cikarilmis. suyun sicakliginin (daha dogrusu soguklugunun) dalyankoy'un ilica'ya bakan kesimine gore 3-4, ilica'ya gore ise en az 5-6 derece daha soguk oldugunu da belirtmek gerekir. havuz basinda uzun sure oturmak, animasyon ekibinin her gun ayni aktiviteleri buyuk bir gurultuyle yapmasi nedeniyle dinlenmeye gelmis bireyler icin pek mumkun olmuyor.
    onemli hatirlatma: otel cesme'nin en ucra kosesinde bulundugundan, arabasiz gelinmesi durumunda gezmek icin araba kiralanmasi faydalidir. aksi halde, otel parasi kadar taksi parasi vermek gerekebilir.
    http://www.onturcesme.com/
  • kabus bir oteldir kanaatimce. silindir şeklinde inşa edilmiştir. bunun neticesi olarak; odaların bulunduğu yerin tam ortasında insanların çay-kahve içip, yüksek sesle sohbet ettikleri, langırt oynadıkları ottoman cafe denilen bir alan oluşmuştur. odalar bu alanın etrafında yükseldiği için tüm gürültü odalara kadar gelir ve uyumak bir türlü mümkün olmaz. ve duvarlar o kadar incedir ki yan odadaki şahsın horlamasını, sanki biri sizin odanızda horluyormuş gibi duyarsınız. bunun yanısıra yemekleri insanda garip bir iğrenme duygusu yaratır. yemeklerin görüntüsü gayet iç açıcı olmakla birlikte tadı gerçekten kötüdür. personel de oldukça ilginçtir. garsonlar çekinmeden, yanınızda, bağıra çağıra kavga eder. otel personeli rezervasyon yapılırken verdikleri fiyatı da hatırlayamama sorunu yaşamaktadır. bize kendilerinin söylediği fiyatın otelden ayrılırken üstünü söylemiş ve bizi gerçekten hasta etmişlerdir. hem nefret ettik otelden hem de gereksiz fazla para verdik. sonuç olarak otel dışarıdan oldukça etkileyici gözükmesine rağmen içi tam bir felakettir bana göre. hatta beni o kadar bunalttı ki bir gün erken bitirdim tatilimi çünkü gürültüden bir türlü uyuyamadığım için biraz daha kalsam kesin sinir hastası olacaktım. şu an tabelalarını süsleyen beş yıldızı nasıl aldıklarını düşünüp duruyorum hala.
  • hiç bi numarası olmayan bi yerde hiç bi numarası olmayan otel.
  • vakti zamanında, çalıştırdığı işçilerine sigorta yaptırmayan, verdiği asgari ücreti de sürekli olarak geciktiren boktan bir otel.
  • 5 yıldızlı, çok lüks vs ayağına geçinen fakat odalarında internet bağlantısı olmayan otel.

"odasında anında tüm dünya ülkeleriyle bağlantı kurabileceğiniz otomatik telefon sistemi" var, fakat internet yok. internet için aşağıdaki alana iniyorsunuz. yoğun güneş ışığı altında ekranı görürseniz şanslısınız.

bir de unutmadan modern bir dekorasyon anlayışı ile lüks bir şekilde dekore edilmiş tüm odalarında duvadan duvara halı varmış. öyle yazmışlar.
  • izmir ekonomi üniversitesi'nin bu yılki mezuniyet balosunun yapılacağı otel.
  • görece uygun fiyatlı bir aile oteli. büyük beklentileri olan ve kolay beğenmeyen biriyseniz gitmeyin. benim gibi düz adamların hoşuna gidecektir.

otel çok sakin ve tam bir aile oteli. yemekler tatmin edici. plaj küçük ancak fazlasıyla yetiyor. yer bulma gibi bir derdiniz asla olmayacaktır. denizi konum itibariyle serin. dalgakıran sayesinde ciddi kuzey rüzgarı esen havada bile sorunsuz girebiliyorsunuz. odalarını beğendim, geçen sene kremlin palas’ın ek binasında kalmıştım. o odalar bu otelinkiler yanında pansiyon odası gibi kalır. balkonu geniş. banyosu da yeni tadilat görmüş ve oldukça güzel. personel ilgili ve güleryüzlü.