şükela:  tümü | bugün
 • yıkılan emek sinemasının yerinde boy göstermesi planlanan proje.
 • sıçtıklarını sıvamak için web sitesinde şöyle bir sayfa açmış oluşum.

  http://www.grandpera.com/merakettikleriniz.html
 • taksim'i taksim yapan kültüre siktiri çeken bir başka oluşum.
  yıkılıp aynısını "ilk yapıldığı dönemdeki mimari özelliklerine uygun bir şekilde, hassasiyetle ve 'tarihe saygı' çerçevesinde" katar'a inşa etsinler, ordaki esas milletiniz de nostalji görsün.
  cepleriniz para dolsun, gözünüz de doysun.
 • istiklal caddesi'nin dönüşümünden bu proje de etkilenmiş, içindeki kiracı olacak firmalar projeden çekildiklerini açıkladıkça, açılış tarihi sürekli ertelenmeye başlamış.

  http://www.paradergi.com.tr/ana5,616@300.html
 • istanbul devlet opera ve balesi'nin yeniyıl konseri için süreyya operasında bilet kalmayınca, bir şekilde buradaki konsere gittik. kısaca tanımlamak gerekirse kartonpiyer overload.

  5. katta emek sahnesi mi olur allah aşkına? avm içine o kadar kartonpiyeri yığınca, mekanın disneyland'den farkı kalmıyor. asansörle çıkılıyor falan. fuaye pasparlak yapı malzemeleriyle başka yüzyılda, sahne başka. zaten olmayacağını biliyorduk, böyle bir niyetle başlanan iş nasıl düzgün çıksın. binanın yarısı boş zaten, ölü gibi.

  çok sevdiği bir şey gelip de, gitmeye bir şekilde niyet eden olursa balkondan falan koltuk almasın. önüne insanı sorgu odasında hissettiren yüksek camlar yapmışlar. ses / görüntü durumu direkt gidiyor. yan odadan konser dinler gibi. saçma.

  daha da gitmem. istiklal'deki tarihi kültürel değeri olan binaları yapıp bu s.kko maketlerle iş yapılamayacağını artık demirören ve grand pera'yla herkes anlamıştır heralde. vizyonsuzlar şekillendirince, şehir şehir olmaktan çıkıp yozgata dönüyor.
 • girişinin muhteşemliği yanında sağlı sollu! samimi kahve mekanlarının olduğu yer.
  -post modern melankoli yaşamak için bire bir.
  sinema izliyorum!