• giysiler çok gerçekçi olmuş. her nesnenin inanılmaz derecede gerçekçi olacağına eminim.
  • harita tasarımı probslar bazı dokular alpha gibi görünürken yapay zeka npc'ler animasyonlar basbaya pre alpha diye bağırıyor. genelde harita en sona bırakılır ilk başta tek renk ve düşük çözünürlüklü binalar probslar olur sonra değiştirirler ama videolardaki gece gündüz ya da ışıklandırmalar bile hazır görünüyor. oyun mekaniği veya görev etkeninden dolayı harita binalar yollar hep değiştirilir peki bu adamlar neden oynanışı bile hazır olmayan bir oyunda direk haritayı tasarlamışlar?
  • oyun henüz geliştirilme aşamasında olduğu için grafiklerin kötü gözükmesi gayet normal.
  • bu firmanın rdr 2 gibi şaheser oyununu gördükten sonra insan daha çok beklenti içine giriyor. öncelikle uzun bir hikaye modu bekliyorum. özellikle ayrıntılı mekân detayları dahil, şu içine girilebilen mekan, dükkan, ev gibi yerlere ağırlık vermelerini isterim. radio kanalları ve müzik çeşitliliği zaten merakla bekleniyor. ps 5 ile seni merakla bekleyen 30 yaşındaki adamdan selamlarla.
  • sızan görüntüler gta vi'ye aitse ki emareler büyük olasılıkla onu gösteriyor, bu görüntüler üzerinden daha çok sıva yapılıp cilalanır oyun. bayanlar, baylar arkanıza yaslanın rockstar firması bu, red dead redemption 2 gibi bir şaheser geliyor.
  • bu görüntülerin sızdırılmasına sevinenlere kötü bir haberim var. bu iyi bir şey değil arkadaşlar. bu büyük bir sorun. half life 2 nin başına geldi bu olay. adamlar oyunu silip baştan yeni oyun yaptılar. silinen oyunu gördüm. o kadar canavar o kadar silah varmış ki. ben half life 2 yi bu haliyle çok seviyorum ama ilk oyun daha mı iyi olurdu daha mı kötü olurdu diye de düşünmeden edemiyorum. kaynak kodlarını falan sızdırmışlar.
    ben yazılımcı falan değilim ama hackerların işini kolaylaştırmaz mı bu durum? gta online çok daha kolay hacklenebilir bu sayede belki. rockstar en çok para kazandığı şeyin bu kadar kolay hacklenmesindense her şeyi yeni baştan yazabilirler. buda şu demek olur. biz gta 6'ya uzunca bir süre kavuşamayabiliriz.
  • sızdırılan görüntülerin içeriğine bakacak olursak, görüntülerin yeni gta oyununa ait olması muhtemel. zira görüntüler, doğrudan rockstar ofisinde, oyunun mevcut hali test edilirken kaydedilmiş gibi duruyor. animasyonlarin test edilmesi, bazı objelerin kaplamalarının eksik olması, düşük fps bunu gösteriyor.

onun dışında, görüntülere bakarak yeni gta oyunu hakkında çıkarım yapmak zor. belki karakter çeşitliliğinin fazla ve partikül efektlerinin daha gerçekçi olacağı söylenebilir.
  • bu oyunun sızması çok kötü oldu umarım ertelenme olmaz.
  • gta forum kullanıcıları, sızdırılan görüntüler üzerinden bir takım bilgileri derlemiş, çıkarımlarda bulunmuş. ben de siz kıymetli gamer suser arkadaşlarım için çevirdim:

1- oyun vice city'de (miami) geçiyor ve harita çok büyük olacak gibi görünüyor, bir videoda, gerçekte miami'den oldukça uzakta olan bir göl var, bu bilgiden hareketle harita florida'nın daha büyük bir bölümünü içeriyor olabilir. videoların 2019-2020 tarihlerinden kalma olduğu tahmin ediliyor.

2- en az 2 karakteri kontrol edebileceğiz. lucia (kadın-hispanik), jason (erkek-redneck). gta v de olduğu gibi karakterler arasında istediğimiz zaman geçiş yapabileceğiz ve soygun vb çeşitli işlerde diğer karakteri yardıma çağırabileceğiz.

3- yerde sürünme, dinamik siper alma gibi yeni mekanikler var.

4- sızan kodlar arasında ‘’jetpack kuşanma’’ ve ‘’at sürme’’ gibi ifadeler var.

5- sigara, ilaç, sağlık kiti vb eşyalar için ayrı bir bölmenin olduğu yeni silah seçim menüsü.

6- yere silah bırakma ve silah alma gibi yeni mekaniklerin yanı sıra gta v’e kıyasla daha sınırlı sayıda silah taşıyabileceğimize işaret eden bir silah seçim menüsü göze çarpıyor. ayrıca ‘’loot bag’’ olarak belirtilen bir çanta da taşıyor karakterimiz. bu herhangi spesifik bir görev için olabileceği gibi (gta 4 ve 5’te de çanta taşıdığımız görevler vardı) oyunda bir loot sisteminin de olacağının göstergesi olabilir.

7- araç içi çatışmalarda artık sadece arabayı değil direkt olarak karakterimizi görebileceğiz. ayrıca araç camından sarkma gibi daha dinamik ve serbest çatışma mekanikleri yer alacak.

8- detaylı araç içi modellemeleri mevcut. gta v’e sonradan eklenen rdr 2 de ise çıkışından itibaren var olan fps kamera desteği çok büyük ihtimalle bu oyunda da yer alacak. ayrıca aracın koltuğunun ve gaz-fren pedallarının ayarlandığı videolar çok detaylı bir araç özelleştirme sisteminin olduğunun işareti olabileceği gibi oyunun çıkışında yer almayan, rockstarın sadece geliştirme döneminde kullandığı ve detaylara verdiği inanılmaz özenin ispatı olan bir özellikten ibaret de olabilir.

9- nakliye konteynırlarını soymak, kilitlerini kırmak gibi loot seçenekleri var.

10- yeme, içme, yorgunluk, hayvan evcilleştirme gibi çeşitli rpg unsurlarına dair bir takım işaretler var.

11- arttırılmış npc etkileşimi ve yapay zekası. bununla bağlantılı olarak restoran soygunu bölümünde poliser mekana bodoslama atlamak yerine etrafını sarıyor.
  • buyuk ihtimalle bu sizintilarin ardindan yapilacak incelemede calinan kaynak kodlarinin kapsami arastirilacak ve bu kapsamin fazlaca genis, ciddi bir hack olayina isaret ettigi delillerine rastlanirsa gelistirme asamasina yeni bastan baslanacak oyundur. dolayisiyla bu hack olayinda gta 6'ya dair goruntuler gordugumuz icin sevinmek yerine bu olayin oyunun cikis tarihini en az 2-3 yil kadar oteleyebilecegi ihtimalini dusunup uzulmek gerekiyor...
hesabın var mı? giriş yap