şükela:  tümü | bugün
 • çam ağaçlarının içinde doğayla iç içe özellikle çocuklu ailelere tavsiye ederim. güzel yer. animasyon takımı da başarılı denebilir.
 • grand yazıcı mares'le aynı otel değildir.
 • yukardaki yazarın bahsettiği olay bu otelde gerçekleşmedi.

  15 temmuz ile ilgili olan otel (bkz: grand yazıcı club turban)
 • müşterilerin %70'ini rusların oluşturduğu otel. tek hoşuma gitmeyen şey havuzların öğleden sonra pis olması. bildiğin küvet suyuna dönüşüyor lan. gece etkinliklerinde sarhoş olan rus kadınların bana olan ilgisi bu olumsuzluğu unutturuyor tabiki. sabah 10 akşam 17 arasında sunulan otlu gözleme favorimdir.
 • gün itibariyle hayvan gibi yağan yağmurdan nasibini alan, tüm açık alanlarının su gölüne döndüğü, rahmetli ibrahim yazıcı’nın oteli. tabii artık mevzu serkan bey’de bitiyordur olay. mevki olaraksa marmaris’ten içeride, içmeler’e 2-3 km uzaklıkta tam ortada bir yerde, marmaris tarafından mares’i geçince. balayı muhabbetine takılıyoruz, ama pek sarmadı desem yeridir. uzakdoğudaki tapınak gibi otellerden farksız garip boğuk, ihtişamlı ama eski bir mimarisi var. odalar da nuh-nebiden kalma.

  neyse daha buradayız, garip bir şey olursa güncellerim.
 • marmariste diğer otellere göre geride kalmış otel.
  şöyle ki ulaşımı bana göre sıkıntılı içmelerdeni marmaristemi belli değil ortada ama bana göre bu özellik kötü.dağlık engebeli tepe bir yere kurulması zaten ne marmarise ne içmelere uyuyor.denizden odaya gitmeniz için yokuş tırmanmanız gerekiyor ama otelin dizaynını planlaması o kadar karışık ki onca yokuşa birde nereden nasıl gidilir meselesi ekleniyor heleki villa odalardaysanız.inanılamaz yorucu bir otel dinlenmiş değil yorgun çıkarsınız pişman olursunuz geldiğinize.

  2 havuz var ikiside zınga zıng dolu girmeye kalksanız yer bulamazsınız.otel çok eski ve eskimiş halde antika.bahsettiğim planlamanın dandikliğini lobiye girdiğiniz gibi ve lobiden yemekhaneye havuzlara inmeye giderken anlayacaksınız.
  yemekleri vasat yemekhane bir garip boğucu bir havası var genelinde otelin.otelden denizi görmek bir mesele mesela ağaçlardan.kafanıza sürekli kozalak filan düşebilir.odalar çok kötü herşey gıcır gıcır eskilikten.denizi iskelesi biraz idare eder.keşke bir bar yapsalarmış ama deniz kenarında olduğunuzda birşey almak için yokuş çıkmanız gerek.yani anlayacağınız bu otelde sürekli tırmanış ve iniş halinde olacaksınız.

  grand yazıcı ismine kapılıpta beklentiye girmeyin beklentiye girmek için club turban olabilir ama burası imkansız.
 • yeşil ve mavinin içiçe olduğu , içmelerde bulunan otel. merkeze ulaşımı dolmuşlar ve otobüslerle rahatça yapabilirsiniz. günün her saatinde yiyecek içecek bir şeyler bulmak çok kolay. denizi gayet temiz dibindeki balıkları rahatlıkla görebiliyorsunuz. otelde genelde rus turist var çalışanlar bile yabancı uyruklu türkçe konuşulmuyor gibi. otelin bulunduğu alan çok geniş olduğu için çalışan birilerini bulmak zor oluyor tek dezavantajı buydu. yemekleri orta kalite ama çoğu her şey dahil otelinden iyiydi. hem çocuklu hem de bekar çiftlere hitap edebilecek bir otel.giderseniz eğer en az 3 gün kalmanızı öneririm.