şükela:  tümü | bugün
  • daha cok erkek torum manasina gelmektedir, esasen grandchild cinsiyet ayrimi olmaksizin torun demek icun kullanilabilir
  • çok enteresan ve güzel şarkıları olan kanadalı sanatçı. yaptığı müziği net bir kategoriye sokmak zor, alternatif/bağımsız müzik yapıyor diyelim. zira parçaları rock'tan tut elektronik müziğe kadar çok farklı tınılar barındırıyor. ilk blood / / water parçasını dinledim, bu sarınca diğer şarkılarına da baktım ve hepsi birbirinden güzel. bury me face down parçasını da tavsiye ederim, o da oldukça güzel bir dinleyiverin.

hem sözler hem de müzik açısından çok çok beğendim. hakkında ilk entry'yi giriyorum ama umarım hakkındaki son entry bu olmaz, güzel müzik yapıyor çünkü.
  • oldukça kaliteli parçalara sahip olduğu kadar, şarkı sözleri ve albüm kapaklarıyla da harikalar yaratan kanadalı sarkıcı. war şarkısıyla tanımış olup, sözleriyle ne kadar haklı bir duruma temas ettiğini size anlatamam. ayrıca bu single parçanın albüm kapağı da oldukça ironik ve fecidir. burada görüldüğü gibi kapakta donald reyiz var ve şarkının sözlerini de altta yazıyorum;

"until the philosophy, which holds one race superior
    and another
    ınferior
    ıs finally
    and permanently
    discredited and abandoned

and it's war in the east
    war in the west
    war up north
    war down south

everywhere is war
    ıt's a war
    oh, everywhere is war
    ıt's a war"

ayrıca diğer şarkıları da dinlenmesi gerekir. toplumsal sorunlar konusunda bir çok şarkısı mevcuttur.
    -kiss bang
    -blood // water
    -best friend
    -bills
    -war
  • sportify sayesinde keşfettiğim kanadalı alternatif müzik sanatçısı.

best friends
    bury me face down
    ** kiss bang **
    war
  • ne tarz müzik yaptığını hala adlandıramadığım, ama deliler gibi dinlediğim sanatçı. sanatçı diyorum, çünkü bu kadar farklı sesleri bir araya getirerek pek çok tarzı içinde bulunduran akıcı şarkılar epeydir dinlememiştim.

blood / / water ile dinlemeye başlayıp, üç gündür sadece kendisini dinliyorum.eserlerinin sözleri de müziği de müthiş bir ağabeyimiz.