şükela:  tümü | bugün
 • ankara'da emek'te mikemmel bir kahveci. bayadır sağda solda denediğim americanoların zift gibi tadından sonra bünyeme aşırı iyi geldi buradaki kahve. yamulmuyorsam kullandıkları kahve lusso diye hatırlıyorum, içeride oturmadığımdan çok dikkat edemedim. 3. cadde ya da 7. cadde civarında olsa hipsterlar tarafından işgal edilmiş olurdu şimdiye. biraz oralara uzak kaldığından ancak meraklısına hitap ediyor diye düşünüyorum. donut sattıklarını da gördüm; fakat deneme fırsatım olmadı. en kısa zamanda tekrar gidilmelik, şükela bi yer.
 • geçenlerde aştide vakit geçirmeyeyim diye çevresinde bazı yerler aradım. şans eseri önünden geçtim, aslında biryerden geçtikten sonra geri dönmeyi sevmem ama dış tasarımı dikkatimi çekti. italyan-fransız tarzı dış tasarımı içeride de kendine yer edinmişti. kahvesi oldukça güzel olmasına rağmen sandviçlerin boyutu biraz küçüktü sanki. kesinlikle gidilmesi önerilir, yaz zamanı çok güzel bir yerse sonbaharda mükemmel olur, ankarada böylesi de azdır
 • içine girince akla sadece boyle bir yeri neden emek 8. caddenin bir ara sokağında acmışlar sorusu getiren mekan.
  avrupa'da ara sokaklarda karşınıza çıkan küçük şirin bakery, cafe tarzında bir yer. kesinlikle ankara gibi degil. yiyecekleri, kendileri asagidaki mutfaklarında yapıyorlarmış. tadına baktıklarımız basariliydi. ama croissant ve brownie'ye ayrı bir not düşmek lazım. cok cok başarılı...
 • caffeetiera (yani moka pot) sevenler burada değişik modellerini bulabilirler. 3rd wave kahveleri de var ama italyan kahvesi yani espresso ve türevleri ön planda. espresso'yu sevdirmek gibi garip bir hedefleri varmis. (espresso 2,50tl??) kolay gelsin, ben sevdim gibi.. :)
 • ankaraya hiç yakışmayan bir mekan. kendinizi fransada, italyada hissedeceğiniz bir yer.
 • ankara şehriyle ünlü bir soğuktur , grano içinizi ısıtmak için vardır .
  arkadaşımın ısrarı ile gittiğim ve daha dışardan görür görmez çok sevdiğim mekan . kahve kültürüne alışık insanların girip de çıkamadağı çok şirin bir mekan olmuş . çalışanlar ve patronlar çok güleryüzlü işlerinin ehli .donutlarını çok övdüler ama gittiğimde kalmamıştı. yiyecekler az ama öz yapılıyor .
  tek sıkıntısı park yeri .ara sokakta olması hem handikap hem avantaj .
  yeni şube açmayı düşündüklerini duydum .umarım bizim gibi emek' e kırk yılda bir yolu düşenleri düşünürler .

  edit : "patronları arkadaşın mı eki eki " diye mesaj atan arkadaşı granoya havale ediyorum .
 • hep istediğiniz ama asla gerçekleştirmediğiniz;

  'şöyle küçük sevimli bi cafe açsam, alt kat mutfağı olsa her gün orda kendim yapsam tatlıları- sandviçleri, arkadaşlarımız, eşimiz dostumuz, kahvesini içmek isteyen, kitabını okumak isteyen gelse, işe giderken- işten çıkarken uğrayıp selam verenleri olsa..'' daki o hayal ettiğiniz mekanın kendisi oluyor grano.

  ben hayal etmiyorum artık, zira hayalimdekinden daha iyisini yapmışlar, hadi diyelim ki kahveleri-tatlıları grano kadar kaliteli yaptım, asla bu insanlar kadar samimi ve profesyonel işletemem mekanı.
  demem o ki granoya gidiniz.
  kendisi ankara-emek 8. caddede, bir de odtü'de. evet evet odtü'de.
 • ses yalıtımı konusunda sıkıntıları olan(yerdeki seramikler sesin yansımasına sebep oluyor, ses emici yüzeylerin azlığı söz konusu) bu yüzden yoğun olduğu saatlerde değil de daha sakinken ziyaret edilmesi gereken kahveci. sandviçler on numero. kahve de iyiydi çok kavurup yakmamışlar.
 • küçük bardakları aşırı küçük olan kahveci.