şükela:  tümü | bugün
 • ben saglikliyim, zararim yok yararim cok cok diye bas bas bagiran, nisan ayi gelince akli basina gelip yirmi dort saat en ince ruyalarinda dahi kilo vermekle ugrasan kizlarimizin/erkeklerimizin bahar aylarinda, ve daha once de bir iki laf sokusturdugumuz neohippielerin her zaman ragbet ettigi, kimine gore 80 cent'e en saglikli, bana gore kus mamasinin pet shop'lardan bakkallara tasinmis, biraz daha hallicesi olan besin. ben onun yerine sadece elli sente muz aliyorum, her seferinden biriktirdigim 30 sent'in bana yakinda okul, kopru, yat, kat olarak geri donecegini dusunerekten. hem daha bir atalarimizdan kalma muz granola bar'a gore. arada bir kedim jezebele yediyorum gerci bu granola bar denen besini, acik acik itiraf etti bana, neohippie akimina ilgi besliyormus bizim jezebel.
 • (bkz: clif)
  (bkz: luna)
 • starbucks'larda satılmaya başlanmış bir süredir. 87 gr ambalajlarda, yaklaşık 6,2 gr bitkisel protein, 42,5 gr karbonhidrat (25 gr'ı basit şeker) ve 22 gr yağ (7,5 gr'ı doymuş) sağlayan, spor öncesi için iyi bir alternatif gibi görünüyor.

  burda da faydalı bir link var...
  (bkz: http://globalassets.starbucks.com/…e5acd5e4aa4a.pdf)
 • starbucks'ta satılan versiyonu: elf peksimeti
 • yulaf ezmesinin en rahat tüketilebilir hali. aynı zamanda güzel bir kahvaltı ya da ara öğün olmaktadır. evde gayet rahat bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz. çok da güzel oluyor.

  işte joker usta'nın tarifi:
  - 500 g. yulaf ezmesi
  - 1 kavanoz (320g.) fiskobirlik fındık ezmesi - başka marka olmaz illa fiskobirlik olacak.
  - 350-400 g. kuru meyve - kuruyemiş karışımı. bu kısmı sizin hayal gücünüze ve etrafınızdaki imkana kalmış.
  - 2 muz - mümkünse kabuğu kararmaya başlamış - yumuşak olanlardan
  - 1 paket vanilin
  - 1 tatlı kaşığı tarçın.

  kuru meyve- kuruyemiş karışımını rondo'dan geçirin. iyice kıyılsın. muzları da püre haline gelinceye kadar rondo'dan geçirin. sonra alın büyükçe bir kap, tüm malzemeyi iyice karıştırın. ben elimle yoğuruyorum, iyice karıştırmak çok önemli.
  sonra alın bir tepsi, içerisine yağlı kağıt koyun. karışımı da tepsiye eşit kalınlıkta yayın. bu aşamada elinizi soğuk suya sokup üstünü düzeltebilirsiniz. sonrasında tüketeceğiniz barlar halinde dilimleyin ve önceden ısıtılmış 160 derecelik fırına verin. 30 dakika sonra fırını açıp daha evvel dilimlediğiniz yerlerden bıçakla bir kere daha geçin ve bir 10-15 dakika daha fırına verin.

  soğumaya bırakın, oda sıcaklığına geldiği zaman dilimleri saklama kabına koyarak uzun bir süre tüketebilirsiniz. tavsiye ederim.
 • starbucks versiyonunun besin değeri 400 kcal'dir.
 • (bkz: kashi)
 • starbucks'ta satılanı lezzet ve besin değeri açısından tatmin eder. ancak evde yapmak en sağlıklısı tabi ki. ilk girişimimde tüm malzemeleri alıp bir türlü fırsat bulup yapamadığım için hepsini ayrı ayrı yedim. ikincisinde olacak inşallah. bağlayıcı malzeme olarak hurma ve biraz bal tavsiye ederim.