şükela:  tümü | bugün
 • icilen bir sivinin insan bedeninde nasil yol aldigini, nerelerden gectigini anlamaniza bir bir yardimci olacak italyan kezzabi.
 • tekila seven bunu da sever eminim.
  yaka yaka iniyor valla aşağıya. shot içilen içkilere oldu bitti bayılmışımdır zaten. keşke daha çok alaydık, keşke memlekette de satılaydı.
  shot yuvarlarken neden tadına bakmak gerektiğini düşünmüş beğenmeyen ahali onu anlamadım. tık diye vur masaya gönder mideye. rose şarap mı kardeşim bu çevire çevire tadına bakmaya çalışıyorsunuz?
  oiii ölecem.
 • en güzel içilecek zaman işteyken hafif baş ağrısı başladığında, direktörünüz "odama gelir misiniz" diye mail atıp elinizde defter kalem gittiğinizde, sadece grappa ikram etmek için çağırdığını öğrendiğinizdeki neşeyle içilen zamandır. çok iyi geldi lan miiss...
 • uzum ispirtosu
 • silahlara veda'da baş kahramanın sürekli içtiği italyan içkisi.
 • italya'ya ayak bastigim andan itibaren her yerde degisik cesitleri karsima cikmis olan, ilk denememde tek bir yudumu zor yuttugum, ama illa ki vardir bir olayi diyerekten pek cok cesidini denedigim ve her cesidinin midemin ayri bolgelerini bulandirdigi biseye benzemeyen icecek. zaten ham maddesi, sarap yapimi sonrasi arta kalan uzum posasidir ve bu posayi degerlendirmek icin ortaya cikmis bir ickidir. cevreci amaclarla sosyal sorumlu kisiler tarafindan tuketilebilir.
 • tadı ayrı kötü kokusu ayrı kötüdür bunun.
  shot içilmeyecek bu diye kokteyllere karıştırayım dedim, abartmıyorum bir damla damlatsan bile koca bardağı çöpe götürecek kadar etkiliyor.
  kendi adıma tatlı içkiden hazzetmem, ekşi içkiye bayılırım. acıya da sempatim vardı ama şimdi aklıma grappa geliyor, 2 kere düşünüyorum.

  rakıya benzetmişler bunu. sambuca rakıya benzer, nihayetinde anason likörüdür. ouzo benzer mesela. bu ise götüme benziyor.

  italya'da içtiğimde de tiksinmiş, ben anlamıyorum herhalde bu işten diye 1-2 şişe almıştım. hatta paraya kıyıp italyan arkadaşların önerdikleri markaları aldım. yahu bunu kime içirsem öğürüyor? hazma yardımcı diyorlar bir de. ulan brandy tamam olur, amaro (hele de averna'sı) şahane olur ve hatta jagermeister olur ama bu olmaz. olmasın.
 • ilk yudumu aldığınızda bu içilir mi be diye düşünüp 3. shot dan sonra sudan farksız hale gelen 5. shot da hayatın size güzel oldğu vazgeçilmez içki
 • hızlı bir şekilde sarhoş olmak için üç dört tane shot'ını kısa sürede yapmak yeterlidir. absinthe gibi tüm vücutta izlediği yolu anlamanıza rağmen ve tadı da kötü olmasına rağmen içtikten sonra mutluluk hormonu salgılatandır. iç iç doymadır.
 • en makbulü nanino marka olanıdır, serttir ama çok yumuşak bir içimi vardır insanın genzini ve midesini kasıp kavurmaz. isviçrenin ticino kantonunda en az iki sağmal inek besleyen çiftçiye kanun yılda inek başına 1 litre grappa damıtma izni vermektedir, tabi daha arkaik yöntemlerle damıtılan bu grappanın alkol oranı 60 dereceden aşağı olmaz.