şükela:  tümü | bugün
 • meşhur bir tabirdir. nasıl mı?

  jfk vurulduğunda, elli civarında şahit bambaşka bir yönde çimenlik bir tepede bir suikastçı daha olduğunu söylemiştir. işte bu çimenli tepeciğe grassy knoll denir. ha başka yerde de grassy knoll olabilir, ama bu terim jfk suikastıyla beraber o kadar çok anılmıştır ki, başka bir yerde kullanılması durumunda mutlaka gönderme olduğu düşünülecektir. biraz bizdeki susurluk gibi belki de.
 • eğer ortada gizli kapaklı bir şeyler, dümenler, komplolar falan dönüyorsa bu durum için kullanılan bir sözdür. örnek vermek gerekirse; dünya ticaret merkezinin kontrollü yıkım* sonucu yıkılması olasılığına "grassy knoll of september 11" denir.
 • aynı zamanda my wife and kids birinci sezon üçüncü bölümünün adı.
 • spor yaparken dinlenmelik hoş bir müzik grubu. spor yaparken dinlenmelik dediğime bakmayın, taş gibi bir gruptur kendileri, ancak ben spor yaparken en çok grassy knoll dinlemeyi seviyorum.
  sonic youth gitaristi thurston moore'un da katkılarının bulunduğu bir grup olduğunu da belirteyim ki belki daha çok ilgiliniz çeker.
 • jfk suikasti sırasında suikastçilerden birinin bulunduğu ve oradan başkan kennedy'e ateş ederek dehşet verici headshot olayını gerçekleştirdiği iddia edilen badge man'in bulunduğu yerdir.

  düzinelerce tanık silah seslerinin bu bölgeden geldiğini ve cinayetten sonra bölgede duman ve barut kokusu olduğunu belirtmişlerdir. ancak ne fbi ne warren komisyonu ne de texas polisi kendilerini ciddiye almamıştır.

  işin aslı john fitzgerald kennedy'e ateş eden sniper sayısının 3 olduğu ve dealey plaza'daki elm caddesine kadar kortejin beklenmesinin sebebi üçgen çapraz ateş planıdır.

  başkan kennedy'nin kortejine houston'da ateş edilmemiş ve tek bir keskin nişancı çok daha basit hedef olmasına rağmen sabırla ve inatla beklenmiştir.

  elm caddesine gelindiği anda ise 3 ayrı keskin nişancı tarafından korteje ateş açılmış ve tarihin gördüğü en vahşi suikast bu şekilde gerçekleşmiştir.

  bu suikastçilerden birinin texas okul kitapları bürosunda, diğerinin daltex binasında ve diğerinin de çimenli tepecik olarak da bilinen grassy knoll'de lokalize olduğu iddia edilmektedir.

  tabii bir de suikasti yönlendiren bir saldırı pilotu ve suikast sahasından keskin nişancılara bilgi aktaran birkaç gözcü ve bunların telsiz sistemi olduğu belirtilmektedir.

  nitekim olaydan sonra halk panikle yerlere yatmış ve bir kısmı refleks ile silah seslerinin geldiği grassy knoll tarafına koşmuştur.

  polis de burada bir sürü tuhaf görünümlü kişi yakalamış ve bunları tren vagonlarından indirmiştir. ama ne hikmetse kimse bunları tutuklamamış ve sorgulamamıştır.