şükela:  tümü | bugün
  • süpermen'in nidasıdır... örümcek adam da söyler bunu prodigy olduğunda... tabi peter parker demek lazim, şu sahte kimlikler kafa karıştırıyor...
  • (bkz: this is heavy)
  • kanımca bir grüss gott apartması olan ve emmett brown'ın ağzına fevkalade yakışan sözcük öbeği.
  • gelecege donus 3'un bir yerinde surekli beraber gezmekten birbirine benzeyen kahramanlarimiz laflari degistirir. marty "great scott" der, ustune de emmet brown "this is heavy" patlatir.
  • (bkz: precisely)
  • (bkz: ulu tanrım)
  • imdb'den anladığımız kadarıyla sadece 1 sezon sürmüş tobey maguire'in başrolde oynadığı komedi dizisi. 1992 yapımıdır ve tobey kardeşimiz şapşal-loser bir lise öğrencisini canlandırır.

bizde hbb'de yayınlanmıştı. o yıllardaki dizi kıtlığı hatırlanırsa aynı bölümlerin onlarca defa yayınlandığını hatırlar herkes. zaten benim de 2012'de diziyi hatırlamam sanırım bu tekrarlarla ilintili. tobey maguire'in oynadığı karakterin soyadı olan melrod'un (scott melrod) aklıma gelmesi ile diziyi imdb'den buldum.

dizi zamanının baya bir ilerisinde idi ve o zamanlar için biraz idealist sayılabilecek bir senaryoya sahipti. senaryoyu loser bir lise ögrencisi olan melrod'un gözünden takip ederdiniz. ilginç olan senaryonun bir yerinden sonra gelişen olaylar scott'un hayalleri (daydream) olurdu. sonra yine hayal görmeye başladığı noktaya dönüp normal timeline'ı takip etmeye başlardı. ancak bu daydream olayının nerede başladığını kestirmek bazen güç olduğundan bazen ise scott'ın daydream'leri çok absürd oldugundan o zamanlar için hayli eglenceli diziydi bizim için.

tobey maguire'ı sonraki görüşüm pleasentville ardından da örümcek adam ile olunca tobey'i asla peter parker rolüne uygun göremedim.
  • meraklılarına kendin-yap* yoluyla çeşitli elektronik aletler üretme/toplama ile ilgili uygulamalarını sunan, bir almana ait youtube kanalı
  • elektronik konusunda sağlam videolar paylaşan youtube kanalı. son baktığımda 500.000 aboneyi geçmişti.