• louie anderson: söyle bakalım pekıylay nerden geliyoy?
    andy anderson: tabi ki yeşil körfezden. bunu herkes bilir.
  • babadan oğula geçen kombinelere sahip nfl takımı...

amerikan futbol ligi, ülkenin en değerli ligi. bu ligin ünlü takımı green bay packers adına kombine bilet almak için bekleyenlerin sayısı ise 90 binin üzerinde. her sezon bitiminde ölen taraftar sayısı ile boşalan koltuk sayısı da 90 civarında. ve kombine için bekleme süresi ise en az 1000 yıl*. bu koltuklar sadece babadan, oğula geçiyor. bir babanın oğluna bırakabileceği en değerli miras bu olsa gerek. ayrıca, bekleme listesine girmek için önce polisten lisans çıkarmak gerekiyor.
  • maçlarına bilet bulunması en zor olan takımlardan biri... biletler genel olarak kombine satılır ve şöylede bir sistem vardır. kombine sezonluk bilet almak için başvurursunuz ve sıraya girmiş sayılarak beklemeye başalarsınız. bu sürede kısa sayılabilecek olan(!) 25-30 yıl arasındadır evet gerçekten ciddiyim bu süre böyle. yok ben o kadar bekleyemem diyorsanız iki seçeneğiniz var. ilki biraz tuzlu olanı maç günü biraz erken gidip hem tail gate keyfi yapar hemde elinde "bilete ihtiyacım var" yazan birini bulursunuz ve 80 dolarlık bileti paşa paşa 300 ile 400 dolar arası bir fiyata alarak mutlu mutlu yolunuza devam edersiniz değer mi ? packers için değer. yapar mıyım? düşünmek lazım onun için ikinci yola geçelim. diğer yol miller lite fan zone a bilet bulmak ki bunun için yapmanız gereken en kısa yol miller dağıtımcısı bir arakdaş edinin biraz kafaya alın biletiniz hazırdır ama bir sorun var 21 yaş üzeri olmanız gerekiyor malum gitdiğiniz bölüm miller lite fan zone. yok ben şanslıyım diyorsanız çevrenizdeki herkese burdayken en çok yapmak istediğiniz şey olduğunundan bahsedin mutlaka arkadaşlarınızdan birisinin büyük babasının veya amcasının packers a bileti vardır ve kışın gitmeyi düşünmemektedirler ama tabii bunu yaparken soğuğu göze alın( rüzgarlar beraber sezon sonundaki maçlarda sıcaklık -30 lara kadar düşer yanınızda bilimum ısıtıcı küçük paketleri taşıyın). ve unutmayın lambeau field taraftarları tarafından "the temple" yani "tapınak" olarak adlandırılır saygılı olun(bkz: swh) içeri girdiğinizde yakaladığınız büyük şansın tadını çıkarın
  • iki felaket sezonun ardindan kagit uzerinde super bowl potansiyeli olan bir kadro kuran takimim.

bu iki sezon boyunca nfcde kafaya oynayan takim sayisi artti, hatta oyle ki washington redskins, detroit lions ve new york giants disindaki her takimin playoff yapma potansiyeli var. sezonda 4 macin bu takimlarla olmasi buyuk bir avantaj.

super bowl oynayabilecek tavan var takimda ama bunun gerceklesebilmesi icin de bazi sorunlarin cozulebilmesi lazim:

- deplasman maclari. gecen sezon deplasman galibiyeti yok, onceki sezon 3 tane var biri zaten 0/16 takima karsi.

- saglikli kalabilmek. son uc dort sezondur takimda sakatlanan sakatlanana, iki sezondur qb1 de bu sorunu yasiyor, gecen sezonu sakat sakat oynadi.

- cornerback pozisyonu. savunmanin diger kisimlarina free agencyda iyi eklemeler yapildi fakat bu pozisyon ellenmedi. jaire alexander, kevin king ve josh jackson potansiyelleri olmasina ragmen sb kovalayacak bir takimin oyuncusu seviyesinde degiller henuz. en az birisinin bir seviye atlamasi gerekiyor.

- tight end pozisyonu. jimmy graham dususte. caylak jace sternberger onu zorlayabilir ancak caylak sezonlarinds tight endlerden buyuk bir beklenti olmamali.

- aaron rodgers- matt lafleur uyumu. lafleur titans offensive coordinatoru iken bence muthis de bir is yapmadi ama sean mcvay ile calismis olmasi onu buraya getirdi. line of scrimmageda qb1e ne kadar ozgurluk verilecegi bir suredir tartisma konusu, elbet bir mutabakata varacaklardir ama bu sezon icerisine sicrarsa ortaya sanci cikarabilir.

- caylak receiverlar. gecen sezon secilen bu ucluden ikisi cok iyi isik verdi, hatta marquez valdes-scantlingin rotasyonda 2.siraya ciktigi soyleniyor. randall cobb da gitmisken bu arkadaslarin da ayni cornerbackler gibi seviye atlamasi gerekecek. ben sahsen bu gruptan baya umutluyum cblere kiyasla.

sezon tahminim ise ciddi bir sakatlik yoksa 10-6 veya 11-5. bears cowboys chiefs chargers ve 49ers deplasmanlarina direkt loss yazdim, belirsiz mac da sondan bir onceki hafta vikings deplasmani.
  • aaron rodgers'la ruh hastası bir kontrat imzaladıktan sonra davante adams'ı da tutmak için sınırları aştılar ve nfl'in en iyi wr oyuncusu "ben raiders olmak istiyorum" diyerek kendilerini bıraktı ve green bay'in içine düştüğü durumu "bok gibi ortada kalmak" olarak görebiliriz. süper komik videolar var dünden beri, kendi verdiği pası koşup kendi tutan aaron rodgers parodileri falan izliyorum ahahaha çok acayip ortalık. hiç bakmadığım draft ortamlarına bakıp "ağbi yer gök wide receiver" dedim kendi kendime ama cooper kupp'lar adams'lar falan gökten yağmıyor. rodgers'a uygun yetenekli bir wr bulsalar bile çaylak döneminde aaron rodgers genç eleman mı yetiştirecek bu şafaktan sonra ???

gökten ilahi bir müdahale yaşanmazsa green bay, rodgers döneminde bir daha superbowl hayali bile kuramaz gibime geliyor.
  • şanlı packers'ımız dallasın mal cowboylarını ezerek 2024 play-off larından elemiştir. benim için sürpriz olmayan lakin nfl camiasinda ortalığın karıştığı bir duruma sebebiyet vermiştir. ayrıca bu maç özelinde cowboys, nfl'in sezon sonrası grubunun genişletmesinden bu yana play-off'larda 7. sıraya yenilen ilk takım olmuş ve bunun gibi bir çok saçma sapan istatistik türetilmeye devam etmektedir. bu hususta asıl önemil olan o 50 metreye 72-metre skorboardlarını nereye sokacaklarıdır. bunun istatistiksel verilerini beklemekteyim.

sezon başı aaron rodgers'ı takaslayıp qb mevkiine jordan love'u getirmek bu şanlı günün zaten habercisiydi. bu mal yüzünden normal sezonu süpürüp play-off'un ilk maçında elenerek geçen ki bir değil üç değil beş değil çok acı dönemlerimiz olmuştu bunları yazarken dahi gözlerimden düşen yaşlar,klavyemin üstünde acının nemli portresini çizmekte. o dönemleri yaşayan bilir hayır yaşayan var mı onu da bilmiyorum benim etrafımda nfl izleyen kimse yok o zamanlar noldu lan bu salağa neyin triplerindesin olm sen diye soru sorup duran bir sürü adam,teyze,amca,karı,kız vardı anlat bunlara derdini çok zor günler gerçi hala da öyle şu anda sevincimi paylaşacak adam,teyze,amca,karı,kız yok. yarın bunlar bana niye sırıtıyorsun diye soracaklar nasıl bir dramdır lan bu.izlesenize olm nfl.

ufak bir not eklersek bu sakalına sıçtımın aaron radgers'ı bu sezonun %65'inda oynarsa önümüzdeki drafttan 1. turdan hak kazanacaktık ulan noldu daha sezon başlamadan sezonu kapattı senin ben ayağının tendonunu neyse. lakin tüm bunlar önemli miydi? hiç değil.
    her şeye rağmen tüm kumpaslara rağmen deplasmanda 48-32'lik net bir skorla, eze eze 3. çeyrek bitmeden deplasmanda kazandığı cowboys müsabakasından dolayı şanlı packersımız kutlarım. şimdiden lviii. super bowl kupası hayırlı olsun.

edit: bu jordan love'u maç kazanma coşkusuyla övdük mövdükte şimdi sakinleşip bariz olan şeyleri söylemek gerekir. heyecandan eli ayağı titreyen adamdan,orası burası ayrı oynayan adamdan,elinin ayarı olmayan adamdan qb falan olmaz. halde karpuz kamyonu başaltma işinde çalışsa sabah akşam döverler bunu. kar gütmeyen packers yönetimine sesleniyorum, seneye gönderin gitsin başkasını alın. yahu nerdeyse takımda 4. yıla girecek önündeki adama pas atmaktan hala ama hala aciz ayıp denen birşey var aaron rodgers bunu kesin antremanda falan dövmüştür ya da benim yedeğim buysa daha ben çok ekmek yerim olayına da girmş olabilir. kadroda genç zaten en kötü ne olabilir ki. sakın ha maç kazandırdı 7. sıradayken 2. sıradakini eledik daha da iyi olacak olaylarına girmeyin. kaç yıl oldu rot-balans tutmaz bunun. itiraf etmek gerekirse takımda herkes allahlık bu sezon nasıl 9 galibiyet alındı ben hala oralardayım.
  • 2023-2024 sezonunda san francisco 49'ers a elenmiştir. şanlı green bay packers'ın makus kaderi budur, gerizekalı gibi maç kaybetmektir.

şanlı packersımızın iç dinamiklerine geçmeden öncelikle buradan nfl yönetimine sesleniyorum; bu jordan love denen adama senden qb* olur, orada oyna diyen hoca kim? ben onun peşindeyim. ayrıca amerika'nın eğitim bakanına da sesleniyorum; böyle bir beyine sahip birine ilkokul,lise diploması veren kim? onun da peşindeyim.

aslında konuyu direk muhattabına soralım.
    sayın jordan love; herşeye eyvallah. o kadar saçmalığa,salaklığa rağmen, o anders carlson malına rağmen maçın sonlarına doğru 49'ers 24-21 öne geçti. eyvallah geçsin,olur öyle şeyler diyelim. top şanlı green bay'imizde, maçın bitmesine 50 saniye var, 2 mola hakkı var ve daha birinci haktayız.

nabıyon lan sen? sen nabıyon olm? sen kimsin? senin ebenin adı ne? neyin hareketleri onlar? sana son oyunu böyle oyna diyen kim? dalga mı geçiyorsun? nesin la sen?
    tüm packers taraftarı bu soruları cevaplamanı bekliyor.

nfl de hep merak etmişimdir bu kicker mevkine niye profesyonel futbolcu almazlar diye. hatta bunu zamanında gene saçma sapan bir maçtan sonra packers'a mail olarakta yazmıştım. sağolsunlar oradaki görevli peynirci hanım ablamız ya da abimiz; ilginiz için teşekkürler ama öyle birşey düşünmüyoruz,ilgilenmiyoruz diye cevap vermişti. düşünme anasını satayım, düşünmeyin siz. biliyoruz zaten düşünmediğinizi. o anders carlson denen çaylak kazma 41 yarddan dağa taşa vurur, elindeki maçı 49ers'e verirsin böyle. şimdi düşünüyor musun?... neyse mevzuyu sözlüğün türk futbolu entryleri seviyesine düşürmeden devam edelim.

bu sezon green bay packers bu çaylak kadroyla buralara kadar gelebildiyse bu nfl bitmiştir, kalite yerlerdedir.elendiğimiz müsabakadaki rakip takıma gelirsek istediği kadar sezon 1.si olsun san fransiskonun 49larından da bi halt olmaz .super bowl'u tampa bay alır. kentucky'nin öküz sesli mahosuna da gıcığım..

seneye şanlı packersımıza başarılar.
  • sezonun ya tamam ya devam hücumunda interception olursa, hadi mucize olacak son iki küsür dakika top sana geçecek 2-17 den nerdeyse touchdown yiyecek defans yapacaksan playoff, wild card falan geçeceksin. burdan packers'ın kar gütmeyen gerizekalı yönetimine sesleniyorum yeni sezonda kapitalist olun dağıtın takımı gidin yenisini alın ama alamazsınız niye 250 yaşına gelmiş aaron rodgers'a 140 küsür milyon kontrat verirseniz kar gütmeniz mümkün değil tabi, lan orda ot bitmez bırak karı . bu nedir her sezon hepsinde ayrı bir saçmalık. detroiti tebrik ederim gerçi onlardan da bir halt olmaz.
  • off-season'da herkes wr-te ve linebacker beklerken, yönetim draft'ta daha yüksek sıralara çıkmak için trade yaptı ve 26. sıraya çıktı. herkes dedi ki aha bomba bi wr olan tee higgins'i alacaklar, veya bi linebacker kapatacaklar.

sonrası bir ölüm sessizliği ve utah state'in qb'si jordan love'ı seçtiler. hem de aaron rodgers daha 34 yaşındayken ve ben bi 4-5 sene daha oynarım demişken.

bu takım superbowl'a bir maç uzaklığındaydı. tamam 49ers'a ezildi ama rodgers'ı biraz olsun koruyabilsen, bir de slot wr'lara iki yüz yıldır aynı oyunları çizmesen başarılı olma şansın pek bir yüksekti.

rodgers sakin sakin viskisini yudumlarken bi anda boğazına kaçmıştır şimdi, öksürüyordur. kendisi de yine benzer bir sıradan, 24. sıradan efsane qb bret favre yerine seçilmiş, üç sene sonra da favre'ın yerine geçmişti. çanlar çalıyor olabilir

green bay dolayları zaten yangın yeri, taraftar kelle istiyor. hoş açıkçası dünyanın en gerizekalı taraftar grubu açık ara bunlar, yenilince koça-takıma kızanlara "hey sen, gerçek bir peynir kafalı değilsin galiba çünkü biz takımımıza asla sırtımızı dönmeyiz" diyor. (yaşandı) e dönmeyin de bu yüzden rodgers'ın 5 sezonunu boşa oynattınız. geçmiş olsun camiamıza
  • geçen hafta "crosby underrated ya yıllardır kaçırmıyor sanki" dedim, bu hafta çat iki tane üst üste kaçırdı hahah. hoş izlediğim kanalda ilk kaçırdığının tekrarını vermediler ama ikincisinde bariz hata vardı top kötü konmuştu. zaten 11 yıldır ilk defa iki tane kaçırmış.

maça gelirsek, yalan yok çocuklar deliler gibi mücadele ediyor. packers ilginç takım, her maç rodgers'ın yanında bi iki kişi ekstra oynarsa kötü savunmaya rağmen maç bi şekilde kazanılıyor. bu maçta da rook rb aaron jones oynadı. 2005'ten beri ilk defa bi rookie 100 yd'ı geçmiş packers'ta. geçen hafta da ty montgomery kaburgaları kırınca yerine girmişti, çocuk ne çok hızlı ne çok güçlü ama boşlukları güzel gördü hep.

maçın iki kırılma anı var, biri 2 senedir sürekli en kritik hataları yapan cb randall önünde seken topu aldı güzel de koştu td yaptı. hafiften sızmak üzereydim açıldı gözler, bizim savunma malum olduğu için beklemiyordum böyle bi şey.

ikincisi de rodgers tabii ki. maç içinde iki tane redzone kaçırdı, aaa ulan atardın sen ikisini de hayırdır diyodum, neyse 11 saniye kala gene iğne deliğinden geçirdi topu. yine çok hırpalandı, 5 maç oldu hiç bir maça stabil o-line ile başlanmadı ama bu sezon ama bazen de aşırı boş bıraktıkları oluyor. galiba 3. sackteydi, baya sadece düz koşarak sacklediler. bu hafta da 4 sack yedi zaten rodgers, maç başına 4 sack ile sezon geçmez.

neyse çok tatlı bi galibiyet oldu, haftaya vikings maçı var, çok dalgalı gidiyolar da tehlikeli takımlar. qb durumuna göre çok da kolay geçmez diyorum maç.
hesabın var mı? giriş yap