şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
6206 entry daha
  • green card kazanilmis bir haktır. ve bu hakkın gerekliliğini yerine getirebilecek yeterliliğininiz varsa vize verirler.
    bu kadar net. yok keyfi vermiyorlar, yok türklere vermiyorlar diye bişey yok. hindu ve pakili dışkıları ülkesine kabul eden adamlar türkleri neden kabul etmesin? her ülkeye ayrılan kontenjan belli zaten.
    gereklilikler neler diye birsuru soru gelecek şimdi onu da yazayım.

orada ilk adımı atabileceğinizi sokakta kalmayacağınızı bilmeleri.
    yani bir adres gösterebilmek.

orada bir iş bulana dek ayakta kalabileceğinizi bu süreçte aç kalmamak için suç işlemeyeceginizi bilmek.
    yani orada size birkaç ay yetebilecek miktarın banka hesabınızda inandırıcı şekilde olması. (süresi ve hesap hareketleri)

bir iş bulabilecek zanaata sahip olmak veya eğitimli olmak.

beyanlarinizda tutarsızlık, yalan olmamasi.
    ekleme: bir üstte ki arkadaştan neden randevu vermiyorlar öyleyse diye bir uyarı sorusu geldi. randevuyu neden vermediklerini bilmiyorum. ben bu entryi mülakatta ki vize durumu için yazdım.
    randevu, vize verilecek kisi sayısının sanırım iki katı fazlasına veriyorlar.cunku gelmeyen, şartları sağlayamayan oluyor diye. belki ilk gidenler kontenjanı doldurdu. belki çok fazla göç alıyor biden döneminin başlangıcından beri diye yapmıyorlar.ama doğru değil tabii ki vize vermemeleri.
    dua edin arkadaşlar, kazandığınızda randevu sıra numaranız ön sıralarda olsun diye.
  • 2022 eski yıllara göre farklı ilerledi. sıra numarası 25.000 olana mülakat verildi ama 10.000 olana verilmedi.

sebebi ise biri ds260 formunu mayısta, diğeri haziranda gönderdiği için. yani bu sene ilk defa case numarasına göre değil, ds260 formunu gönderme sırasına göre ilerledi.

3 hazirana kadar gönderenleri çağırdılar önce. sonra tamamen karıştı.

mayıs submitliler bittikten sonra sırası 7.000 olan ve ds260 formunu ekimde gönderene sıra gelirken, sırası 3-5 bin olup haziran ortası form gönderenlere sıra gelmedi.
  • kazandiginiz anda size bir randevu tarihi verilmiyor. once siranin size gelmesi gerek, ve bu sira numaralari paket paket aciklaniyor. yani 1-5000, 5000-10000, 10000-15000 gibi.

eger sira numaraniz 15.000nin ustundeyse biraz bekleyeceksiniz maalesef, muhtemelen minimum 5-6 ay kadar.
  • konsoloslukların lottery'i kazanan insanların büyük bir kısmına vize vermemesi sebebiyle insanın başvuru heveslerini kıran hede. bir an gaza gelip bu sene başvurayım diyorum, o gazla bu başlığa girip üç beş entry okuyorum, bakıyorum ki kazananların yüzde 50'si gibi astronomik bir miktarda vize alınamaması sorunu var. konsolosluk randevu vermiyormuş vs. bence bunlar bahane, adamlar türkleri almak istemiyorlar. bürokratik engeller oluşturarak en azından yüzde 50'sini temizliyorlar. dünya'nın en kudretli ülkesinin yabancı ülkelerdeki resmi kurumlarında yarım yamalak iş yapma gibi bir durum olabilir mi? bence olamaz. haliyle benim komplo teorim de o kadar mantıksız değil.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap