şükela:  tümü | bugün
1703 entry daha
  • amerika'da her yil buyuk coskuyla karsilanan lottery. sonuclarin aciklandigi mayis ayinin ilk haftasinda nefesler tutuluyor. amerikan toplumu bu konuda cok heyecanli.

her yil 50k talihliyi devletine bagli ornek amerikan vatandaslarina birer ikiser pay eden gocmenlik burosu, herkese kendi talihlisinin isim ve diger kisisel bilgilerini postayla gonderiyor.

sizlerle iletisime gecip ucus bilgilerinizi alan bu amerikali aileler, sizi, havaalanlarinda yoresel kiyafetleriyle karsiliyor. sonra sizleri aksam evlerinde agirlayip geleneksel idaho misapirperverliginin en guzel orneklerini yasatiyorlar. yoresel yemekler, yarismalar harika. bu evlerde gelecek seneki talihli gelene kadar kalma ve yeme icme meselesi yuzde yuz bedava. siz de bu ilk senede hayatinizi yoluna koymaya calisirken kah suzie teyzenizle alisverise gidiyor, kah jack amcanizla bud light icip nfl izliyor, kah kucuk richard'a matematik odevinde yardim ediyorsunuz. yani amerikan devleti green card vermekle kalmiyor, kulture de adapte oluyorsunuz. super olay.

herkese bol sanslar, basvuru fotografinizi 90 derece counterclockwise yuklerseniz sansiniz baya artiyor, nereden biliyorsun diye sormayin. sozlukculere kiyagim olsun. beni jfk'de wyoming yoresel oyunuyla karsilamislardi, o duygu seliyle sevgili carol yengeye nasil sarilip da agladigim hala aklimdadir. ben de onlara zeybek oynamistim. aglasmistik.
    oh lord!
  • karı koca başvuru yaptık 10100303021. kez :)
58 entry daha