şükela:  tümü | bugün
1721 entry daha
  • 2019 başvuruları başlamış olup son başvuru tarihi 7 kasım 2017'dir.

bu sene sistem değişmemiştir. şimdilik puan artırmak için nobel veya benzeri ödül almaya gerek yoktur.

(bkz: bu sene yatayım seneye erken kalkar nobel alırım)

editle gelen not: sistem çökmüş, bu zamana kadar yapılan başvurular iptal. tekrardan başvurmayı unutmayın. 22 kasım 2017 yeni başvuru bitiş tarihi.
  • dördüncü yıl, yeni hayal ama daha kayıt süreci bitmeden bok oldu yine. halbuki iki arkadaş alaska'da balık fabrikasında çalışarak para biriktirecek, sonrasında kendi restoranımızı açacaktık. rabbim bu sefer benim hatam biliyorum ama sen yücesin, yap şu sadık kuluna bi krallık.

not: fotoğraf konusunda bilgisi olanlar bi mesaj atabilir mi, bir şey deneyeceğim. başvururken biyometrik (kimliğimde de kullandığım) fotoğrafı kabul etti fakat greencardphotocheck gibi bir sitede acaba uygun muydu diye kontrol etmek için yüklediğimde göz hizası ve çene hizası uygun değil dedi. onlarca insan elenecek, elbette bu gibi salaklıkları göz önünde bulunduruyorlardır ama benimkisi yine bi umut. fotoğraf (%50 60 oranı) birebir olmayıp kazanan kardolilerim var mıdır acaba? (benimkisi %70) *
  • bu lanet başvuru için fotoğrafı nasıl ayarlıyorsunuz?

anasına atladığımın sistemi bir saattir saçma sapan hatalar veriyor kabul etmiyor fotografı, crop izni de vermiyor kafa dışarıda kalıyor diye ama kafa dışarıda kalmıyor!

yeşil lütfen.
  • gereksiz risk almak istemiyorsanız ve bu başvuruya ciddi ciddi önem veriyorsanız gidip bir fotoğrafçıya green card için fotoğraf çekilmek istediğinizi söyleyin pilis. ayrıca fotoyu mail adresinize atmalarını rica edin. böylece normal baskılı fotoğraf vermemiş olur. eğer pahalıysa fiyat konusunda da bir şekilde yardımcı olurlar diye düşünüyorum.
  • neden insanların fotoğraf için kastığını anlamıyorum. 5 kez başvurdum hepsinde de fotoğrafçıda çektirdim ve mail ile yolladılar. hiç hata vermedi. neticede hayatınızı değiştirecek bir başvuru. neden riske atıyorsunuz anlamıyorum.

ve evet, beşinci başvuruda çıktı.
  • green card kazanmış ve şu an amerika'da yaşayan biri olarak söylüyorum:

gidin fotoğrafçıya, 15-20 lira verin, size doğru düzgün bir amerikan standardı fotoğraf çeksin, dijital versiyonunu da yollasın, bitti gitti.

başvuru zaten bedava, bir fotoğraf için bu kadar risk almayın.
  • 20 türk lirası verip profesyonel fotoğraf çekilmekten aciz kişilerin, amerika'da yaşamak hayaliyle başvurduğu fırsat.
  • cep telefonunuz varsa; okudugunuzu da anliyorsaniz kendi toolunu kullanarak halledebilirsiniz fotografi.

gayet cep telefonunuzla acik renk bir fon onunde cekiyorsuniz fotografi, yukluyorsunuz bilgisayara sonra dvlotterynin kendi toolunu kullanarak boyutlari ayarliyorsunuz; bu kadar. toolu kullanmak cok basit; yonergeler acik ve net; turkcesi de vardi diye hatirliyorum. bosuna 20-25 lira vermeyin.

ps: basvurup kazanmis, abd de yasamaya baslamis biri.
  • bazı amın oğulları gelmiş 20 lira verip profesyonel fotoğraf çekilemeyenler diye bıkbıkbık gevşek ağzıyla bilip bilmeden ötmüş yine.

benim sevgilim senin fotoğraf çektirdiğin esnafın bir dünya para verip bir günlük çekim için rica minnet kapısında yattığı bir fotoğrafçı, anası sikik sistemde problem var diyorum adam bana ne diyor...

lütfen siktir git çıktığın yere geri gir.
68 entry daha