• yesilkartforum.com 2-3 tane salagin isine gelmeyen "nesnel bilgiye" negatif oy verip insanlari susturduklari bir platform.

#140764185 nolu entry'i yazan arkadas hakli buradaki herkes (en azindan cogunluk) orta dogulu comarovic.

10+ yildir avrupada yasayan biri olarak ben de turkiyede yasarken comarmisim diyebiliyorum. hersiki siz biliyosunuz, siz en ustunsunuz, bir sey basarani boklamak icin birbirinizle yarisiyor, basarya hasbel kader diye bahane buluyorsunuz.

once bir kere fesatliktan kurtulun aq.

(reis engin bilgilerinden yararlanmak isterim eb-1 hakkinda yazarsan super olur)
  • kazandiginiz anda size bir randevu tarihi verilmiyor. once siranin size gelmesi gerek, ve bu sira numaralari paket paket aciklaniyor. yani 1-5000, 5000-10000, 10000-15000 gibi.

eger sira numaraniz 15.000nin ustundeyse biraz bekleyeceksiniz maalesef, muhtemelen minimum 5-6 ay kadar.
  • 2022 eski yıllara göre farklı ilerledi. sıra numarası 25.000 olana mülakat verildi ama 10.000 olana verilmedi.

sebebi ise biri ds260 formunu mayısta, diğeri haziranda gönderdiği için. yani bu sene ilk defa case numarasına göre değil, ds260 formunu gönderme sırasına göre ilerledi.

3 hazirana kadar gönderenleri çağırdılar önce. sonra tamamen karıştı.

mayıs submitliler bittikten sonra sırası 7.000 olan ve ds260 formunu ekimde gönderene sıra gelirken, sırası 3-5 bin olup haziran ortası form gönderenlere sıra gelmedi.
  • dv-2023 süreci olması gerektiği gibi başlamış ve ankara, dosya numarası ilk 1200 içinde olan sayılı türk talihliye ekim icin mülakat randevularını vermiştir.
  • bana niye çıkmadı yaa sinirlerim bozuldu bak hatırlayıp
  • kaybettikten sonraki 1 yılı türkiye'de yaşayarak geçirmek çok can acıtan çekiliş.
  • dv23 süreci için ankara ilk 1200 case içerisinde bulunan türk talihlilere ekim ayı için mülakatları dağıttı. umarım herkes hayallerine kavuşur ve vizesini alır. bu arada unutmadan green card için en detaylı bilgiler için—-> yesilkartforum.com
  • artık yeni düzenleme ile yılda 1 kez abd'ye giriş-çıkış yapmanın green card'ı korumak için yeterli olmayacağını öğrendim. arkadaşımın son girişinde green card'ı iptal edildi.
    yılın büyük kısmını abd'de geçirme zorunluluğu olduğunu söylemişler. yeni bir düzenleme olduğunu da belirtmişler.

edit: tamam yeni düzenleme değil, her çıkan gidip yaşıyor orada. git-gel yapan herkesin de kartına kapıda el koyuluyor. hiç yeni değil. :)
  • eb-2 niw üzerinden başvuru yapmadan önce son bir kez daha lottery deneyeceğim diversity programı.
  • green card ile amerika'ya yerleşen yazılım mühendisi, merak edilen soruları twitter üzerinden cevaplamış.

burada da detaylı hikayesi mevcut : )
hesabın var mı? giriş yap