şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her nasılsa adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi tam ve eksiksiz olarak söyleyerek yaptığınız başvuru ile ilgili görüşmek istediklerini söylerler. başvuruda bulunmadım derseniz "acaba son 5 yıl içinde başvurup unutmuş olabilir misiniz?" diye ısrar ederler. devamını dinlemedim ama başka bir arkadaşıma da aynı telefon gelmiş ve kendisi başvuru yapıp yapmadığından emin olamadığı için görüşmeyi daha uzun tutmuş ve sonucunda başvuru işlemini yenilemek için para istendiği ortaya çıkmıştır. dikkatli olun, yemeyin bu numaraları. ülke resmen "milleti dolandırmaya kafa yoranlar", "dolandırılanlar" ve "bu numaraları yemeyenler" olarak üçe ayrılmış sanırım.
  • beni de aynı şekilde arayıp para isteyenlerin başvurduğu yöntem. sadece şunu anlamıyorum, isim soyisim ve e posta adresini ve green card başvurum olduğu bilgisini nereden alıyorlar.
  • geçen gün beni de aradılar. "green card..." dediği anda "ilgilenmiyorum!" deyip suratlarına kapattım. çünkü hiçbir başvuruda bulunmadığımızdan eminim. ancak isim soy isim ve numarama ulaşmış olmaları bile bilgilerimizin ne kadar da çabuk ele geçirilebileceğini gözler önüne serir nitelikte.
  • dolandırıcılığını bilmem....semtime bile uğramadı (uğrasa da doğduğuna pişman olur zaten) ama ben bu green card kavramına oldum olsaı mantıksız gözüyle bakmışımdır, yani olayın bizzat kendisi bir alavera-dalavera gibi geliyor bana...

düşünün : kooskoca amerika birleşik devletleri, bilmem ne kadar göçmen alacaksa falan yıl, bunu lotarya ile mi yapar..? siz olsanız lotarya ile mi alırsınız?