şükela:  tümü | bugün
  • herbir seyi super mekan. bolu dagi kebabi filan var. enfesto.
  • suflesi gercekten guzel olan mekan.
    bir dahaki gelişimde yemek yemeyi düşünüyorum. unutmazsam yemekle ilgili yorumumu da yazarım.
  • hilekar mekan.

marmara forum avm bünyesinde bulunan şubesine gitme gafletinde bulundum. pek istekli olmasam da oturduk bir kere.

neyse yiyecek içecek seçme faslı için menüler incelendi, siparişler verilmeye başlandı. mekan çok kalabalık değildi garsonlar telaş içerisinde değildi. ben yiyecek olarak tavuk şiş söyledim. içecek olarak da şıra.*

neyse bir süre geçti siparişler gelmeye başladı, o sırada bir kaç işle ilgilendiğimden masanın yakınında ayaktaydım. masaya döndüğümde garsonun hala beklediğini gördüm. tavuk şiş yerine bana tavuk bonfile getirmiş, o esnada da eşim yanlış olduğunu söylemiş ama arkadaş hala bekliyor.

garsona yanlış geldi sanırım dedim ve hemen savunmaya geçti. daha doğrusu beni ikna çabasına girişti. "efendim aslında aynı şey itiraz etmeyin hemen hiç fark yok" gibi saçmalıklarını şaşkınlıkla dinledim. sonra "ne ile hiç fark yok" dedim garsona.

"e tavuk ızgaraylaa" dedi gevşekçe. güldüm, "sanırım siparişler karıştı ben tavuk ızgara da istemedim ki tavuk şiş istedim" dedim. bu arkadaş da gayet memnuniyetsiz şekilde masadan ayrılabildi.

bir süre daha bekledim ve tavuk şiş geldi. geldi gelmesine de gelen yine tavuk şiş değildi. bir tabağa baktım bir eşime, sonra dedim "salak gibi mi duruyorum", o da şaşırdı "yoo neden ki" dedi. tabağı gösterdim ve anladı. az önce beni ikna etmeye çalıştıkları tavuk bonfileyi sihirli bir şekilde anında tavuk şişe çevirmişler. bunu yaparken eti kare şeklinde küçük parçalara bölmüşler sadece. yemek israf etmeme konusundaki gayretlerinden emin olsam alnından öperdim ama ortada apaçık düzenbazlık ve müşteriyi keriz yerine koyma vardı. belli ki garson yanlış sipariş yüzünden cezalandırılıyor o da böyle üçkağıtçılık peşinde koşuyor. bunu bana baştan güzelce anlatsa gelen eti yer onu da zor durumda bırakmazdım.

tabii sinirlerim bozuldu ve garsonu çağırdım, o gelmeden başka kıdemli biri gelip daha laf anlatmayı bitirmeden özürlere başladı, "çok utanıyorum, çok haklısınız, çok ayıp, diyecek laf yok" diye özürlere devam etti. yaptıklarının ayıp olduğunu ifade dip bir türlü gelemeyen tavuk şiş beklemeye devam ettim konuyu uzatmadım. ancak yeni gelen yemek de deminki etin geri kalan parçasının kuşbaşı doğranmış haliydi. bir tavuk şiş düşünün ki tavuk bonfile şeklinde yassı, daha ötesi etler şişe bile dizilmemiş daha da fenası etlerde şiş deliği izi bile yok.

sonunda pes ettim kesile kesile azıcık kalan porsiyonu yedim ve bir daha oraya adım atmamak üzere kalktık. arkamdan nasıl kekledik enayiyi dediklerini hisseder gibi olsam da, kandırılmışlığın ağırlığı altında kalsam da yanımda olan bebekler ve eşim sebebi ile sessizliğimi korudum.

kendileri hakkında şikayette bulunabileceğim bir internet siteleri bile olmadığını fark edince buraya yazmanın uygun olacağını düşündüm. bu mekanın ana merkezi vs. yok mu bilmiyorum tüm şubeleri franchise mı onu da bilmiyorum.

zaten kendi cezalarını böyle adamlarla çalışarak kendileri vermiş benim yapabileceğim daha fazla bir şey olamaz galiba.
  • ümraniyedeki şubesine dün akşam tesadüfen yolumun düştüğü güzide mekan. servisi konsepti ve dizaynı olarak rakiplerine 2-3 boy fark atıyor.
  • yarrak gibi restoran afedersin, bolu dagi kebabi yiyeyim de vucuduma azicik kirmizi et girsin dedim, patlican kozlemesi getirdiler amk.
  • birçok şubesi kapanan ve akabinde aynı yerde aynı menü ile ama farklı bir isimle açılan işletme. anlaşılan vergi ile ilgili bir takım sıkıntılar yaşıyorlar.