şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2005 yılında gösterime girmesi planlanan holiganizm konulu bir film.
  harvard'lı adamdan holigan olurmuymuş göreceğiz.
  (bkz: futbol ve sinema)
 • basrolunde elijah wood'un oynayacagi film.hobbitten holigan olur mu?dogrusu elinde bir bira sisesi dusununce olur gibime geliyor.
 • british football hooliganism konusu üzerine farklı bir bakış açısı getiren film. en az football factory kadar başarılı. claire forlani, charlie hunnam ve elijah wood gibi isimler dikkat çekiyor.

  http://movies.yahoo.com/…d=hv&cf=info&id=1808712981
 • amerikadan gelen gencin ingilterede holiganların arasında yer bulmasıyla baslayan bi film. ingiliz filmlerinin tipik cekim tarzı ile cekilmis ve bir cokları kadar da basarılı. ayrıca malum ingiliz ve orta sınıf adamlar publar kavgalar futbol devreye girince sountracki de pek bi guzel olmus
  film ile ilgili acıklama yapan elijah wood mtv de holiganizmin ne demek oldugunu sevgili amerikalı vatandaslarına acıkladıgında hayretler icinde kalan amerikalılar bu kelimeyi ustune ustluk ilk defa duymuslar.kendilerini fazlasıyla beyzbola kaptırmıs olmalılar!
  ayrıca english delight charlie hunnam a dikkat*
 • westham united ve milwall holiganlarının daha doğrusu kendilerine "firma" diyen grupların çatışmasını anlatan, küçük prodomuzun (elijah wood) artık büyüdüğünü ve dayak dahi atabildiğini gördüğümüz bir film. charlie hunnam denen genç ise tam bir ingiliz holiganı oynamış. filmin bence gerçek kahramanıydı.

  film oldukça kanlı geçiyor. bu nedenle bazı insanlar bundan rahatsız olabilir.zannedersem yönetmen lexi alexanderda bunu istiyor yani rahatsızlık vermeyi. bence çok başarılı bir film. hatta daha da ileri gidip gördüğüm en iyi filmlerdendi diyebilirim. tabi bunda aynı zamanda benim bir futbol manyağı olmamında etkisi var.

  ama esas değinmek isteyeceğim konu, bence türkiyedeki klüpler bile bu filmi kendi taraftar gruplarına izletmeli. evet futbol sadece futbol değildir belki ama bazı manyaklar bu filmi seyrettikten sonra belki kaybedebilecekleri şeylerinde olduğunun farkına varabilirler. buna bile kafaları basmıyorsa en azında bu filmdeki ingiliz holiganlardan yumruk yumruğa dürüstçe kavga etmeyi öğrenirler.
 • dövüşmenin bu kadar lezzetli sunulduğu film.
  (bkz: bir hobi olarak dövüşmek)
 • kesinlikle hic utanmadan "izledigim en iyi filmlerden biri" diyebilirim.. charlie hunnam'in oyunculuguna da dikkat derim..
  insani bir yandan gaza getirirken diger yandan "hoopp bi dakka n'oooluyo" dedirtiyor..
  keske her kavga bu kadar guzel olsa diicem yanlis anlasilacak.. yani keske kavgalarda araya kesici delici alet sokulmasa.. efendi efendi kavga etse insanlar diicem yine olmayacak..
  en iyisi filmi izlemek sonra yazdiklarimi anlamak..
  (bkz: geronimo dili ve edebiyati)
 • (bkz: oi)
 • izledigim en psikopat filmlerden biri.insanın westham unitedı tutası geliyor filmden sonra.final sahnesi ise hakikaten insanı üzüyor.filmde westham taraftarlarının ne kadar delikanlı bir taraftar grubu olduguda ısrarla verilmiş.