şükela:  tümü | bugün
 • https://play.google.com/…?id=com.oasisfeng.greenify linkinden elde edebileceğiniz bir android uygulaması.
  uygulamanın vaadettiği şey ise istediğiniz uygulamaları uykuya alması ve kullanmak istediğinizde (yani o uygulamayı açtığınızda) eskisi gibi aynen çalıştırması. batarya ömrünü artırmak için gayet güzel bir uygulamaya benzemekte. 1-2 günlük denemeden sonra sonuçları yazarım artık buraya.

  kullanım sonrası:
  1-2 gün demişim ay geçmiş...
  program bayağı işe yarar. viber yüzünden bir aralar yaşanan batarya sikilmesi problemini aşmama yaramıştır. ayrıca facebook'u app ile kullanıyorsanız greenify ile dondurmanızı tavsiye ederim aşırı batarya kazancı sağlıyor. *
 • android cihazlara ana ekrana "şimdi hepsini uyut" gibi kısayol eklenebilen işinin ehli bir program. ne varsa uykuya yatırıyor facebook bildirimlerinden, whatsapp yoklamalarından bir çırpıda kurtuluveriyorsunuz. pil katili programlar için birebir! süper çözüm. öyle 'anbean bildirim alayım yok efendim über sosyal olayım' takıntınız yoksa, 'ben istediğim zaman açarım ulen' programlarımı yaklaşımında biriyseniz aradığınız program bu.

  özetle uygulamaları odun darbeleriyle bayıltıp siz bir tas su atasıya öyle tutmaya yemin etmiş bir android programı.
 • müthiş bir şey amk. 512 ram'i olan cihaza acımadan indiriyorum eskiden korktuğum programları.

  misal, yandex haritalar. amk harita uygulaması niye arka planda açık durur ki hep? artık sikimde değil. mışıl mışıl uyuyor.

  yalnız, facebook'u uyutamadım bir. uyuyor ama geri uyanıyor. neyse, güzel program.

  edit: sildim amk. uyutmadığım uygulamaların da bildirimini kesti.
 • telefonu atağa kaldıran uygulamalardan bir tanesi. eğer vasat bir telefonunuz varsa şiddetle tavsiye edilir. bunu yanında bir de seeder adlı uygulamayla yağ gibi kayar telefon. yanlız android 4.0 ve üstü içindir.

  not: bunu gingerbread versiyonu için bir muadili var mı yok mu bilen varsa sevabına bi yeşillendirsin.
 • gingerbread için buna benzer prevent running uygulaması var ama greenify'nin yerini tutmuyor tabii ki. keşke greenify gingerbread'a da gelse.
 • (bkz: #46736304)
 • -reklam-
  telefonunuz mu eski? format atmaktan bıktınız mı? bu uygulama ile telefonunuzu her an ilk günkü gibi kullanabilirsiniz, üstelik sadece 0 tl 0 kuruşa.
  -reklam-

  gerçekten telefonunuz için hayat kurtarıcı özelliğe sahip. ccleaner ve türevi programlar aksine, uygulamaları siz açana kadar tamamen devre dışı bırakarak (uyutarak) telefonunuzu ciddi anlamda rahatlatan bir program. ihtiyacınız olan tek şey rootlu bir telefon ve bu program. daha sonra program sizi yönlendiriyor. whatsapp gibi uygulamalardan anlık bildirimler almak istiyorsanız eğer o uygulamaları kapatmamalısınız. inanılmaz bir ram artışı sağlıyor ve istediğiniz kadar program yükleseniz de telefon şişmiyor.
 • batarya siken uygulamalar için biçilmiş kaftandır.

  ayrıca donation paketi alınırsa greenify edilen uygulamaların bildirimleri gayet geliyor.

  (bkz: daha ne olsun)
 • uzun zamandır kullandığım über uygulama. arkaplan da çalışan uygulamaları kapatmak için birebir. ancak telefon değiştirip root atamamak yüzünden eskisi gibi sarmayan uygulama. ama iyidir. işinize yarar.
 • ön planda olmayan programları linux'teki kill komutuna benzer bir komutla durduran yazılım (bunun windows'ta karşılığı görev yöneticisindeki "işlemi sonlandır" komutu).

  programı dondurmaya karşı olan avantajı ise programın her an açılmaya hazır olması (dondurulan programı açmak için çözülmesi gerekiyor) ve play store'da güncellemelerin görünmesi (donmuş programın güncellemesi görünmüyor)

  kendini ön planda tutan programlar ise uyutulamıyor, örneğin masaüstünde konuşma balonu olan messenger (facebook'un sohbet programı), müzik çalmakta olan programlar (spotify, poweramp gibi).

hesabın var mı? giriş yap