• android cihazlara ana ekrana "şimdi hepsini uyut" gibi kısayol eklenebilen işinin ehli bir program. ne varsa uykuya yatırıyor facebook bildirimlerinden, whatsapp yoklamalarından bir çırpıda kurtuluveriyorsunuz. pil katili programlar için birebir! süper çözüm. öyle 'anbean bildirim alayım yok efendim über sosyal olayım' takıntınız yoksa, 'ben istediğim zaman açarım ulen' programlarımı yaklaşımında biriyseniz aradığınız program bu.

özetle uygulamaları odun darbeleriyle bayıltıp siz bir tas su atasıya öyle tutmaya yemin etmiş bir android programı.
  • bazıları tarafından, kullanırken cebelleştiğimizi düşündüren uygulamadır. halbuki ne alaka..

iki tıkla hallediliyor her şey. senkronizasyon, bildirimler, arkaplanda çalışma sadece tek tıkla kapatılıyor. istemiyorsan, android'in kendi tasarruf modunu kullan.

ios'ta amele gibi her şeyi ayrı ayrı kapatmak daha kolay dimi..
  • https://play.google.com/…?id=com.oasisfeng.greenify linkinden elde edebileceğiniz bir android uygulaması.
    uygulamanın vaadettiği şey ise istediğiniz uygulamaları uykuya alması ve kullanmak istediğinizde (yani o uygulamayı açtığınızda) eskisi gibi aynen çalıştırması. batarya ömrünü artırmak için gayet güzel bir uygulamaya benzemekte. 1-2 günlük denemeden sonra sonuçları yazarım artık buraya.

kullanım sonrası:
    1-2 gün demişim ay geçmiş...
    program bayağı işe yarar. viber yüzünden bir aralar yaşanan batarya sikilmesi problemini aşmama yaramıştır. ayrıca facebook'u app ile kullanıyorsanız greenify ile dondurmanızı tavsiye ederim aşırı batarya kazancı sağlıyor. *
  • müthiş bir şey amk. 512 ram'i olan cihaza acımadan indiriyorum eskiden korktuğum programları.

misal, yandex haritalar. amk harita uygulaması niye arka planda açık durur ki hep? artık sikimde değil. mışıl mışıl uyuyor.

yalnız, facebook'u uyutamadım bir. uyuyor ama geri uyanıyor. neyse, güzel program.

edit: sildim amk. uyutmadığım uygulamaların da bildirimini kesti.
  • gingerbread için buna benzer prevent running uygulaması var ama greenify'nin yerini tutmuyor tabii ki. keşke greenify gingerbread'a da gelse.
  • root'suz kullanılması (root'lu kullanmadığım için bilemiyorum) pek de işe yaramayan uygulama çünkü bazı uygulamalar kısa sürede kendini tekrar başlatıyor ve uygulamanın uyutulup tekrar başlatılma döngüsüne girmesi telefonun şarjının daha çabuk bitmesine yol açıyor veya bir ayarı, özelliği var da ben bulamadım.
  • güncelleme ile birlikte doze on go özelliği gelmiş. özelliği çalıştırmak istiyorum ancak bilgisayar bilgim yeterli olmadığı için yapamadım. aşağıdaki sayfada beşinci maddeye kadar geldim ama beşini maddenin "open the shell/terminal/command-prompt on the computer" kısmında takılmış bulunuyorum. devamını anlatabilecek birisi varsa çok sevinirim.

http://greenify.uservoice.com/…base/articles/749142

not: dalga geçmek isteyen arkadaşlar "kasayı yan yatır" gibi zararsız şeyler söylerse bende onlarla birlikte gülebilirim. iş yerimde patronun bilgisayarını pert ettirecek şeyler söylemezseniz sevinirim.
  • android 9da kullanılabilir olup olmadığını öğrenmek istediğim, batarya optimize edici magisk modülü.

sanılanın tam aksi greenify olmadan da uygulamaların arkaplan etkinliği kısıtlanabiliyor androidde. siz girmeden hiçbir etkinlikte bulunmamak üzere. tabi eski sürümler hariç diye biliyorum.
  • batarya siken uygulamalar için biçilmiş kaftandır.

ayrıca donation paketi alınırsa greenify edilen uygulamaların bildirimleri gayet geliyor.

(bkz: daha ne olsun)
  • android 6.0 marshmallow oncesi surekli kullandigim, 6.0 ile gelen doze ozelligi sayesinde artik eskisi gibi ihtiyac olmayan uygulama.
hesabın var mı? giriş yap