şükela:  tümü | bugün
  • elektronik sigara, bence kesinlikle başarılı, sigara bırakmaya yarar diyemem, bu sefer sigara yerine greensmoke içiyorsun ama ben uzun süredir gerçek sigaraya bulaşmadım ve nikotin seviyesini sıfıra indirdim, benim gibi umutsuzlar için el - dudak eğlencesi
  • 20 gündür beni sigaradan, sigaranın iğrenç kokusundan ve dumanından, pisliğinden, kıyafetlerimin leş gibi kokmasından, zifirden, katrandan ve bir çok zehirden uzak tutan müthiş icat. sadece ben değil iş yerinde bir çok arkadaş bu sayede haftalardır sigara kullanmıyor.

http://www.greensmoke.com/

epey teferruatlı bir setini bir arkadaşım aldı. içerisinden yedek pil falan da çıkınca bir pil ve 1 ay yetecek kadar kartuş (catomizer) verdi bana. şarj aleti tek olduğu için 2 günde 1 gidip dolu pille değiştiriyorum. o tekrar şarj ediyor yedek pilleri. en çok red label yazan aromasını sevdim. tabacco yazanın içimi güzel ama tadında değişik bir koku geliyor bazen (çemen gibi). 16 aralıktan beri yani tam 18 gündür tek sigara içmedim. normalde günde 1 paket kırmızı marlboro içiyordum. 18 günde zamsız fiyattan hesaplarsak 150 lira civarı bir maliyetim olacaktı. ben henüz elktronik sigarada otlanma aşamasındayım. henüz para vermedim. ama en kısa zamanda almayı düşünüyorum.

başta alacağım express kit denen setin içerisinde 1 adet şarj edilebilir e-sigara, 1 adet usb bağlantılı şarj edilmeyen e-sigara, 1 adet şarj aleti (usb), usb şarj aletini takabileceğim priz, taşıma kılıfı ve içerisinde 5 kartuş bulunan catomizer çıkıyor.

catomizerin içerisinde ilk başta istersen 5 farklı aroma bulunan variety pack geliyor istersen de dilediğin aromayı seçiyorsun. bu setin kargo dahil ve indirim koduna 2013 yazınca yapılan %13 indirim dahil türkiye teslim fiyatı 61.17 $ bir paket catomizer 15 $ ve bu fiyattan 14 $ daha düşersek başlangıç maliyeti bana 85,00 lira olacak.
    2 günde 1 catomizer bitiriyorum ve günlük maliyeti bana 2,50 lira civarı. yani ayda 75 lira. kısa marlboro içmeye devam etseydim aylık 300 lira civarı masrafım olacaktı. greensmoke 4'te 1 fiyatına gelecek bana. üstelik diğer zehirleri, kokuyu ve sevmediğim bir çok şeyi de geride bırakıyorum.

18 gündür gayet memnunum ve seti almayı düşünüyorum. otlakçılık da bir yere kadar.
  • sonunda kendi setime kavuştum. peki kaç günde gelir diyenler için caps:

http://i49.tinypic.com/xemupz.jpg

not: siparişi 11.01'de verdim.
  • erken gelen doğum günü hediyem olan bu şirin şeyi şu sıralar keyifle tüttürmekteyim. gerçi günde iki pakedi geçen bir insan olarak tüttürmekten öte kendisini özümsüyorum.
  • yaklaşık 10 gündür kullanmakta olduğum elektronik tüttürgeç. içimi keyifli, alışmaya başladıktan sonra sigarayı aramıyor dahi insan. tek sıkıntısı cartomizer denilen zımbırtının günde 1 paketten fazla sigara içen bünyeme karşı dayanıksız kalması. 10 günde bitti lan hepsi.
  • kullanmaya başladığım ilk zamanlarda şarjı 1-1,5 gün giderken bu süre git gide azalmaya başladı. şimdilerde 3-4 saatten fazla gitmiyor. itirazım var sözlük.
  • yaklaşık 2 aydır normal sigaradan uzak durmamı sağlayan e-sigara. başlangıç kit'leri nispeten ucuz ama cartridge'leri diğer markalara göre biraz daha pahalı. her şekilde normal sigaranın minimum 1/3 fiyatına geliyor o ayrı. hediye ettiğim 4 ağır tiryakiye de ilk nefesten itibaren tek sigara içirmediği için başarılı olduğunu varsayıyorum. ecnebilerin cig-a-like dediği normal sigara şeklindeki modellerden olmasının da bunda etkisi var bence. diğer kocaman buhar makinelerindense bunu dışarıda daha rahat taşıyıp kullanıyorlar benim hediye ettiklerim.