şükela:  tümü | bugün
  • velet 13 yaşında master yapıyormuş

gelecekti amacı amerikan başkanı olmakmış
  • houston rockets forması giyen pivot/forvet.
  • eski bir goldman sachs çalışanı. 12 yıl boyunca çalıştıktan sonra şirketin artık iyice ayarı kaçan şirket kültürüyle daha fazla yaşayamacağını anlayıp istifasını basmıştır.

istifa ettiği gün - 14 mart 2012 -, new york times'ta ayrılığı ve goldman sachs'te işlerin nasıl yürüdüğünü açıkladığı bir yazısı yayımlanmıştır.

kendisi yatırım bankacılığının jerry maguire'ı olmuştur kanımca. hatta ileride kendi hayatını sinemaya uyarlandığını görüceğimizi düşünüyorum. tam hollywood'luk bir hikayesi var.

(bkz: why i am leaving goldman sachs)
  • kendisiyle ilgili 7 ay sonra gelen golman sachs cevabi da ilginc seyler iddia ediyor: http://money.cnn.com/…goldman-greg-smith/index.html
  • goldman sachs'ın ad hominem'de çığır açarak saldırdığı, self evaluation formlarını, hakkındaki firma içi yazışmaları medyaya vererek savaş açtığı eski çalışanı. söylediklerine göre ayrılmadan 2 ay önce maaşının ikiye katlanarak $1m'a çıkmasını ve md pozisyonuna yükseltilmesini istemiş, reddedilince nyt'de yayınlanan makaleyi kaleme almıştır. tüm bunlar doğru bile olsa gs içindeki müşteriyi alabildiğine sağmak odaklı kültürün varlığı konusunda hiçbirşey söylenmemesi dikkat çekmiştir.
  • son dönemde ömer aşık'tan fazlasıyla süre çalan rockets pivotu. kevin mchale de kendisine fazlasıyla güveniyor olacak ki maç başına 20 dakika civarı süre alıyor son zamanlarda, olan da ömerimin azalan süresine oluyor tabi.
  • ayakkabılarını bağlamak için 3 saniye koridorunu seçen yarım akıllı. demek ki bu kadar efektif bir adama bu kadar az süreyi boşuna vermiyorlar.
  • dallas'a gelmiş. nereden nasıl geldi takip edemedim ama dejuan blair'in açığını kapatır, hatta üstüne de koyar bu arkadaşımız. iyi bir katkı. bu sene de iyi houston yaptı he*
  • şu ana kadar pek süre alamadı ama, şimdi çok iş düşecek kendisine. ben hala gelecek görüyorum bu adamda. houston'dayken gayet iyiydi.