şükela:  tümü | bugün
 • 1999'da san antonio spurs'u nba $ampiyonu yapmi$ olan koc, air force academy '70
  mezunu, 96'da ba$ladigi i$ine halen devam etmektedir.
 • 2002-2003 sezonunda spurs regular season'da batı birincisi olmasının ardından kendisi coach of the year seçildi.
 • hava kuvvetlerinde görev yaptığı dönemde bir süre diyarbakır hava üssünde bulunmuş.
 • cok sert mizaci ile dikkar ceker. oyuncularina karsi biraz sert tavirlari vardir. benchte birine bagirirken gormek cok olasidir.
 • 2004 atina olimpiyatlari'nda larry brown'la birlikte usa basketbol takiminin* antrenorudur.yanilmiyorsam larry brown'un ba$ antrenor olmasi lazim.
  buna benzer bir manzara 1990 yilinda da ya$anmi$tir.1990 yilinda larry brown , san antonio spurs'un coachuyken gregg popovich larry brown'un yardimciligini ustlenmekteydi.
 • sezon boyunca en iyi oyuncusu tim duncan'ı bile ortalama 35 dk oynatan, takımında kimsenin 40 dakikayı bulamadığı kurnaz coach.. birçok hoca oyuncularının 44-45 dk sahada bırakıp 82 maç boyunca yıpranmasına neden olurken bu adam her maçta sık sık dinlendirir, erken kopan maçlarda da 20-25 dakikadan fazla oynatmaz starlarını.. sonra neymiş, spurs play off'lardan nasıl bu kadar diri oluyormuş, nasıl bu kadar iyi form tutuyormuş.. yaa yaaa..
 • bir nba oyuncusu olsam cali$mak isteyecegim yegane koc. taktik zekasi ve oyunu cozme yeteneginin di$inda babacanligi nedeniyle de cok takdir ettigim $ahis. bu ak$amki spurs-wizards macinda kritik bir anda top kaybi yapan tony parker'in sirtini sivazlamasi ve kafasini ok$amasi ile "sktr et oglum takma kafana" tarzi yakla$imiyla du$uncelerimde ne kadar hakli oldugumu bir kez daha gosterdi.
 • cenk durmazel'in saçları ağartınca celallendiği zamanlar hafiften andıracağını düşündüğüm kişidir kendisi.
 • yılın açıklamasını yapıp kopartmış hoca

  "i'm smart enough not to ever get into that situation. my moon is aligned very closely with [tim duncan's]. i'm waiting for his retirement announcement, because mine will be 30 seconds after it. i have no need to prove this, that or the other by going to this, that or the other city, [so critics can say] 'oh, he did it again, so he's for real.' 'for real' can kiss my ass." -- gregg popovich. i'm glad somebody finally called "for real" out. for real, yo.

  yani "tim duncan basketbolu bıraktıktan 30 saniye sonra ben de koçluğu bırakacağım. ben kimseye hiçbi şey ispatlamak zorunda değilim, gerçekten iyi koç olduğumu ispatlamak için başka bi takımla yeniden başarıya ulaşmam gerektiğini düşünenler kıçımı yalasınlar." zaten yorumlayan kişi de bu gerçekten iyi koç olduğunu ispatlama kısmına gıcık olmuş

  tabi bunda larry brown ile phil jackson amcaların bu sene yaşadıkları rezaletler üstüne bu lafı etmesi daha da komik.
 • hava kuvetlerinde görev yapdıgı 5 yılın buyuk kısmını dogu bloku ulkeleri ve rusyada gecirdiginden ve major ı soviet studies oldugundan spurs taraftarlarınca cia pop lakabıyla anılır.