• donald trump'ın başkan seçilmesinden sonra aşağıdaki bağlantıda yer alan röportajı veren yüce insan.

ilgili bağlantı
  • ''toplumsal değerlerimiz benim için birinin bir işteki yeteneklerinden çok daha önemli. çünkü değerlerimiz nasıl yaşayacağımızı ve nasıl insanlarla birlikte olacağımızı belirliyor.''

''...işte gerçek korkum bu, beni durup düşündüren bu. bu ülkenin hoşgörüsüz ve burada yaşayan azınlıklara karşı anlayışsız olabileceğini düşünmek. zengin ve beyaz bir adamım ama bu düşünce içimi tiksintiyle dolduruyor. bir müslüman olsam, kadın veya siyahi ya da hispanik veya engelli olsam ne düşünürdüm bilemiyorum. kim bilir ne kadar dışlanmış hissediyorlar. ona (trump) oy veren insanların tüm bunları görmezden gelmesini aklım almıyor.''

kendisi solun yeni lideridir.
  • hakkında ilginç bir hikaye anlatacağım über koç.

philadelphia'dayım bu aralar stajım için. oturduğum yere yakın bir dunkin donut dükkanı var. arada girip donut alıyorum (çok ilginç demi). birkaç gün önce gittiğimde para ödemeyi beklerken bir şekilde 60 yaşlarında amerikalı bir amcayla aramızda bir sohbet açıldı. konuşurken türk olduğumu söyleyince "hedo turkoglu" filan dedi. he dedim aynen o da türk. sonra nba konuşmaya başladık.

baya güzel muhabbet ilerlerken bana "gregg popovich'i bilir misin?" dedi. dedim çok saygı duyarım, felsefesine kişiliğine hayranım. dedi ki bana "sana bir hikaye anlatacağım. ben gregg ile sınıf arkadaşıyım. ikimiz de us air force academy'de eğitim gördük 3-4 sene. ve sana bir şey göstereceğim, çok şaşıracaksın." sonra telefonunu çıkarıp maillerini açtı. "hatırlıyor musun, popovich geçenlerde trump ile ilgili onu neden seçmememiz gerektiğini anlatan bir konuşma yapmıştı. ben onu dinledikten sonra okulun mezunlar sayfasından mailini buldum ve ona şöyle bir mail gönderdim. onun cevabını da oku lütfen."

okumaya başladım. adamcağız epey uzun bir email yazmış. ülke için çok önemli bir konuşma yaptığını, ve bütün etkili insanların onun gibi bu konuya el atsalar çok iyi olabileceğini yazmış popovich'e. sonra da hem saha içi hem de saha dışında harika işler yapıyorsun demiş. popovich de ona uzun bir cevap yazmış, neden trump hakkında konuşma ihtiyacı hissettiğinden, bu maili ona yazmasının çok anlam ifade ettiğinden bahsetmiş. başka şeyler vardı hatta şimdi hatırlayamadığım. ama çok nazik ve epeyce uzun bir maildi. ve adamın bana dediği gibi, gregg popovich, kendisine gelen belki de binlerce mail arasından, nba sezonunun bunca yoğun programı arasında kendisine mail atan eski bir sınıf arkadaşını görmezden gelmeyip, vaktini ayırıp ona aynı nezakette geri cevap yazması, ne kadar iyi bir kişiliğe sahip olduğunu gösteriyor. bunu zaten biliyorduk, hep onun hakkında güzel şeyler söylenir, ama daha yakından görmek güzeldi.

ayrıca onunla ilgili başka bir çok güzel şey de söyledi, mesela bir tepedeki kocaman evini gösterip "this is the house which duncan built" filan diyormuş :>

çok yaşa koç.
  • başkanlık seçimlerinde kendisine yazılı olarak 25 oy çıkmıştır.

vice president tim duncan, savunma bakanı amiral david robinson olacak dese hillary'den en az bi %5 çalarmış yeminlen.
  • bu sene şampiyon olamayacağımız için yaptıkları unutulacak ama kariyerinin en iyi işlerinden birini çıkartıyor aslında, coy'un sahibi olmalı direk.
    gasol ölü ve bitmiş halde, mobilite sıfır. lma kara delik gibi, rezil şut atarak başladı ve yeni nesil 4leri savunma konusunda rezalet, onun da mobilite rezil. kawhi leonard okey, zaten o da olmasa... danny green tarihte en sevdiğim rol oyuncusu olacak belki de ama yanındaki kısaya bağlı tamamen hücumu çünkü inanılmaz kötü handler, kötü delici, kötü pasör vs. hücumda boş 3lük hariç kötü ama harika savunmacı ve büyük yürek. parker 3 sezondur rezil halde, zaten hep savunmada bir defektti, artık hücumda da öyle. ne delebiliyor, ne eskisi gibi güvenilir bir mid rangei var, bir tek p&r oynayabiliyor, onda da delemediği için ve gasol de, lma da ağır olduğu için oynasa ne olacak. ginobili 39 yaşında, hala çok zeki. hala inanılmaz vizyona sahip ama 39. mills çok iyi oyuncu okey, jsimmons çok atletik ve benchten iyi enerji getiriyor okey.

şimdi bunların hepsini toplayınfa ortaya kabız bir takım çıkıyor, çok normal. zaten devrede anca 30 attığımız maçlar da var. rostera tekrar göz atın, ben playoffa gireceği kesin ama playoffun alt sıralarından kurtulmak için mücadele edecek bir roster görüyorum.

peki şu an spurs n'apıyor? pop takımdan hiç memnun değil, sürekli oyunculara sallıyor ve bu takım golden state'in 1 galibiyet arkasında lig 2.si. konferansta 6. olması gereken roster gene contender gibi takılıyor. coy ödülünü almalı ulu gregg popovich.

gay hakem, sınıf arkadaşına attığı mail, trump hakkındaki düşünceleri, duncan övmek için kendini yermesi falan bunlara alıştık zaten. inanılmaz karakter, inanılmaz hoca. basketbol koçu olmasa ne olurdu cidden de merak ediyorum.
  • dün gece tim duncan'ın 21 numaralı forması emekli edilirken bizleri duygulandıran zalım koç.

https://www.instagram.com/p/bol4lxqjpui/
  • 2012'de minnesota'ya karşı kaybettikleri maçtan sonra muhabirlerden birinin "sizce rubio amerika kültürüne ve yaşam tarzına uyum sağlayabilir mi ?"sorusuna "bu adamlar dünyayı dolaşıyor (uluslararsı oyuncuları kastederek) bizden çok daha fazla kültürlüler, burada herkes sanki amerikalılar çok kültürlüymüş gibi davranıyor, kendi hakkımızda çok kendini beğenmiş haldeyiz. biz kültürlümüyüz ? dalga mı geçiyorsun. son zamanlarda hiç televizyon seyrettin mi ? amerikalıların ne yaptıklarını gördün mü ? kaç dil konuşabiliyorsun ve buna rağmen bizim kültürümüze nasıl ayak uydurabileceklerini mi merak ediyorsun ? umarım bundan ellerinden geldiğince kaçınırlar ve kendi kültürlerini korurlar." şeklinde cevap vererek gönlümdeki yerini bir kez daha sağlamlaştırmıştır
  • bu gece donald trump'ı bildiğin itin götüne sokmuştur. bir insanın başka bir insanı bu kadar medenice rezil ettiğine hiç şahit olmamıştım. inanılmaz insan.
  • q: the spanish fans here don't get to see manu that much. why didn't he play?

pop: "he's 47 years old. he's not here to entertain you."

dün oynanan nets maçından sonra..
hesabın var mı? giriş yap