• erkek sesinin de huzur verici olabileceginin en guzel kaniti.
  • julian 4 kasım 1582 den direk gregorian 15 kasım 1582 ye atlanmıştır yani tarihte 5-14 kasım 1582 hiç yaşanmamıştır. 15 kasım 1582 tarihinde bile gerçek zaman göre 2 gün hata vardır bunun sebebi ise papazların iznik te toplandıkları tarihi sabitlemektir bu takvime göre dünya güneş etrafındaki bir tam dönüşünü ortalama 365.2425 günde tamalamaktadır(bu her bin yılda hataya sebep olmaktadır örneğin 200 yılında dünya 365.24219günde dönüşünü tamalamıştır 300 yılında ise 365.24213 günde tamamlayacaktır) yılın yuvarlanarak 365 güne sabitlenmesi artık yıl kavramını meydana getirmiştir
  • nothing else mattersı süper yorumlamış grup.
  • yeni albümleri olan chapter vi çıkmış ve şahsımı hasta yatağından kaldırmıştır.

1. guide me god
    2. miracle of love
    3. dreams
    4. the circle
    5. mad world
    6. mercy street
    7. believe in me
    8. one of us
    9. who wants to live forever
    10. crying in the rain
    11. greensleeves
    12. joga
    13. a time has come
    14. fix you

açık konuşayım, chapter i 'den beri bu kadar iyi şarkıları bir arada görememiştim. üstene şarkıların her biri oldukça başarılı olarak cover'lanmış, ayrıca vokaller'in de bariz bir biçimde kendilerini geliştirdikleri görülmüştür.
    favorilerim sırası ile; sitelerinden ileride hangi şarkıları bizden duymak istersiniz diye anket açtıklarında listemin ilk sırasına koyduğum ve albümünde açılış parçası olan, ghostland' den guide me god, annie lennox' dan miracle of love , mad world (!) , mercy street , one of us, queen klasiği who wants to live forever , gözleri sulandıran crying in the rain ve bjork başyapıtı olan joga.

iki adette kendi mahsülleri olan şarkı mevcut; diğeri hangisidir tam keşfedememekle birlikte -ki sanırım the time has come- diğeri the circle adında, insanın kulaklarını bayram ettiren bir parça. ilerki albümlerde, daha çok kendi eserleri ile öne çıksalar ya diyor insan.

bu kadar hit şarkının, bu kadar başarılı coverlandığı az albüm var.

ka-çır-ma-yın!
  • müthiş bir grup,herşey gördüğümüz kadar olamaz dedirtip garip duygular uyandıran ve halen hakkında 5-6entry girildigi icin beni daha da mutlu eden gizemli grup!
  • almanya çıkışlı grup. insanın gregorian kilisesine bağlanası geliyor.
  • pamukkale turizm aracılığıyla istanbul'dan izmir'e dönerken müzik listelerini bir kurcalayayım dedim, bilindik şeyler işte; ekşi sözlük special list, türkçe/yabancı pop, rock, rap, özgün müzik falan..

dedim "yok mu şöyle farklı bir şeyler?"

nasıl geldim, nereden buldum bilmiyorum ama manisa'dan izmir'e gelene kadar o 1 saatimi müthiş şenlendirdiler, yolun yorgunluğu gitti diyeceğim neredeyse gözlerim kapanma eğilimine girmese. 5-6 eşantiyon coverla tanıştık gregorian ile. ama birlikteliğimiz çok uzun sürecek gibi.

hayır, kimse de haber vermiyor "knk gregorian die bi grup çkmş spr yhaa .d.d" diye, en çok ona bozuluyorum ben. bu zamana kadar farketmemiş olmam geçen zamanlara yazık. yolda bir de sıkıntıdan cengiz kurtoğlu'na, özcan deniz'e falan sardım :(
  • bazı müzik kalitesini ankaralı turgut ile ölçen uç uç böceklerinin, olmadık kişilerle karşılaştırıldığı frank peterson çalışması, hüzünlü alman grup.
  • wicked game ve ordinary world coverlarıyla insana ne olduğunu şaşırtan grup. sanki birileri çıkmış da, "bu şarkılarda yeterince huzur yok, bunlara biraz huzur katmalıyım" demiş gibi, öyle bir düzenleme yapılmış ki, insan ruhunu bedeninden çıkarıp karşılıklı oturmak ve sırtını yaslamak istiyor.

bunun yanında başka şarkıları yapa yapa nereye kadar da dedirtmedi değil, kendi şarkılarını yaptıkları an çok daha başarılı olacakları kesin. şimdilik iki tane var
    (bkz: moment of peace)
    (bkz: before the dawn)
  • gece uyumama yardımcı olan gruptur.

10 sene önce de dinlerdim ama uyumak amaçlı dinlemezdim demek 30'lara girince böyle oluyor.

20/2020 albümü efsane olmuş.

(bkz: mage robe)kıyafeti alıp uyuyacaz anlaşılan.
hesabın var mı? giriş yap