şükela:  tümü | bugün
 • son donemin iyi kalecilerinden biri
 • daniel pancuya ikizi kadar benzeyen file bekcisi.
 • bir keresinde barca macinda defansın dengesiz ve havadan gelen geri pasını kafasıyla ucarak çelmişti. direkten dönen topa rivaldo uçaan kafa atınca da biz daha olduğu yerden nasıl kalktığını anlamadan o topu da çıkartmıştı. bilgisayar oyunu gibiydi sanki. o gün bugündür favori kalecimdir.
 • istikrar abidesi. yıllarca seyretmiştik onu lakin bir gün gözümüze çarptı, gönlümüzde bir santimetrekare yer tahsis ettik kendisine. 26 haziran 2003 fransa turkiye maçı öncesi seremonide marc vivien foe'nun öldüğünün anons edilmesi üstüne hüngür hüngür ağlayan adamdı o. yıllarca yaptığı akıllara ziyan kurtarışların üstüne bir vedanın gözyaşlarını akıtmıştı.
  bugünlerde ilginç bir tartışmanın odağında coupet. lyon'da yeni açılacak bir stada adının verilmesi gündemde. işin garibi bu konuda tek bir rakibi var, o da alphonse de lamartine. belediye, iyi vatandaş coupet diyor, muhalefet lamartine...
 • dunya kupasinda fransa kalesini korumamasi her ne kadar fransa final de oynamis olsa dupeduz kendisine haksizliktir.
 • saint etienne'den lyon'a gelmi$tir, ki saint etienne lyon'un ezeli rakibidir.. her mac anasına sinkaf eder etienne tarafı, duymamazlıktan gelir ama iclenir..
 • tuncay şanlı'nın sakatladıktan sonra özür mektubu yolladığı kaleci. ligin başlamasına 3 gün kala dizini parçaladı antrenmda, bu kez kimse mektup yollamadı. 4-5 ay sonra döner.
 • lyon'dan ayrılan henüz yeni bir takımla anlaşmayan, fransa milli takımı'nın kalecisi. yaşı da geldi, türkiye en iyisi olur onun için...
 • 13 haziran 2008 hollanda fransa maci'nda yediği ikinci gol kendisine hiç yakışmamıştır.. muhtemelen fransız basını bu golün hesabını cok ciddi bir biçimde soracaktır...

  edit : buna üçüncü golüde ekleyelim...
 • sahalarda görünmeyeli 5 numara miyop olmuş, veya beyinciği ayar kaybetmiş kaleci.

  13 haziran 2008 hollanda fransa maçında sürekli kale çizgisinin 5 metre önünde duruyordu. ve yediği gollerin çoğunda aynı pozisyonda yakalandı.

  wesley sneijder'den 93'te aşırtma golü yedi, yerinde dursa rahat kurtarabilirdi. robin van persie'nin golünde yine önde yakalandı. eline çarpıp kaleye giden topu yakalamak için hiçbir çaba sarf etmedi. arjen robben'in golünde yine kurtarabileceği bir topta önde yakalandı. bu önde durma güdüsü yüzünden az daha ruud van nistelrooy'dan aşırtma kafa golü yiyordu da son saniyede çeldi. normal hizasında dursa en kötü son golü yemezdi.

  mükemmel bir kaleci olmadı asla coupet ama sanırım hollanda maçında kötü günündeydi. 7-8 ay gibi uzun süredir sakat olmasının da bunda çok büyük bir payı var. bu süre içinde lyon kendisinin yedeğiyle oynadı, ve coupet bu uzun sakatlık sürecinde, ilerleyen yaşının da etkisiyle belki, belli bir düşüşe uğramıştır. raymond domenech'in de bütün bunlara rağmen kendisini niye birinci kaleci olarak kullandığı ayrı bir soru işareti...