şükela:  tümü | bugün
 • dünyalar tatlısı, hocadan çok arkadaş gibi öğrencileriyle ilgilenen, radikal bir kişilik.
 • dersler dışında okulda görülmesi, bulunması imkansız asistan.
 • şu ana kadar gördüğüm en tatlı, en şahane eğitimci ve iletişimci.

  "eşik bekçileri bölümü çok önemli... (sunuma az not aldığını fark eder) ve bu yüzden mi bu kadar az şey yazmışım hakkında?!?!?" deyip kıkır kıkır güldürdü az önce. öğrenciyle kurduğu iletişimin bir örneğini daha görmedim henüz 18 yıllık eğitim hayatım boyunca.
 • yukarıdaki girdiyi okuyunca benim girdiğim derse sanırım kendisini ikizi falan giriyordu. durumu başka şekilde açıklayamam çünkü anlatılanlara dair en ufak bir deneyim yaşamış değilim.

  klasik kahve bardağıyla derse girer, 90 sayfalık sunumu açıp tiz bir tonlamayla irite edici şekilde anlatmaya başlar. tüm derdi bölümü reklamcılıktan, marka yönetimi'ne çevirmektir. reklamcılığa dair hiçbir pratik bilgisi yoktur. mutfakta hiç bulunmamıştır. sözüm ona entellektüel bilgisi ülkem insanının sığlığından başka bir şey değildir. pazarlamayı falan geçtim, ana dalı iletişime dair bile güncel bilgi paylaşımı yoktur. günümüzde kimsenin ne teoride ne de pratikte ihtiyac duymayacağı konular üzerinde yoğunlaşır.

  reklam sektöründeyseniz kendisine bolca yağ çekip yakın durursanız; mezun olmadan sektörde iyi bir işi kapmış olursunuz. sırf bu durum bile size türkiye'den siktir olup gitmek için iyi bir neden olur.
 • dünyadaki en tatlı insanlar listeme, reklamcılık 2. sınıf öğrencisiyken 9. sıradan girmiş, fakat yıllar geçtikte zirveye oynamaya başlamıştı. sanırım bugünkü diyaloğumuzdan sonra sorgusuz sualsiz 1 numarayı kapmış durumda. bir insan bu kadar mı yapıcı olur, bu kadar mı tatlı dilli, bu kadar mı güler yüzlü olur. yüzlerce öğrencin var, her gün onlarcası kapını çalıyor, bir kere de nemrut ol yahu. bir kere de tersle, kız, ne bileyim insanlık hali hani.

  güvenini ve takdirini kazanmanız yıllar alır. o yıllardan sonra da sizi öğrencisi gibi değil, arkadaşı, kardeşi gibi görmeye başladığında da o listede en tepeye oturacak kadar şekerleşebilir. diploma alırken herkesle tokalaşır, ama gresi'ye gelince 15 saniye sarılır ve teşekkür edersiniz sürekli sürekli.

  iletişimci. çook iyi bir iletişimci. üniversite hayatıma -kesinlikle dair unutmayacağım iki hocamdan biri.

  diğeri için; (bkz: barış ursavaş)
 • hocanizken arkadas mezunsaniz vefali bir arkadastir. ıs yerimin havalimani olmasindan mutevellit, her yurt disi ucusunda ugrar ve o tatli sohbetini eksik etmez... selamlar sevgiler olsundur.