şükela:  tümü | bugün
  • hilary duff oynuyor, imdb puanı da 6.5 gözükmekte an itibari ile.internetten indirsem mi diye düşünüyorum.
  • iksv film festivali ile izlediğim gerilim filmidir.

hayatımda izlediğim, insanı en darlayan, psikolojisini bozan filmdir.

--- spoiler ---

allah seni bildiği gibi yapsın greta. ruh hastası, manyak kadın.
    --- spoiler ---
  • filmi izledikten sonra telefonumdan parmak iziyle kilit açılışını kaldırdım.
  • isabelle huppert rolünün hakkını vermiş oynadığı karakter o kadar sinir bozucu ki filmi bitirmekte zorlandım açıkcası. tabi bu filmi iyi bir film yapmıyor ne yazık ki çok boş zamanınız varsa bi uğrarsınız.
  • izlenilebilecek, merak uyandiran filmlerinden biridir.

--- spoiler ---

ancak film kendi icerisinde biraz fazla mantik hatasi barindiriyor. mesela bu kadar manyak bir kadin nasil olur da herhangi bir onlem alinmadan salinabiliyor? ki daha once defalarca polise sikayet edilmis ve dikkatleri uzerine cekmis birisiyken. kadin kendisine yapilan tum hamleleri bir sekilde atlatiyor. kimse kadina karsi hicbir sey yapamiyor. bunlar biraz konu icinde tezatlik olusturan durumlar. bir de hikaye yeterince derinlesmek yerine yalnizca izleyiciyi germek uzerine ilerliyor. bu biraz izleyici beklentisine gore olumlu veya olumsuz sekilde degerlendirilebilir. ancak izleyiciyi muthis geren bir yapim oldugunu soylemek mumkun degil.

film icin genel olarak klasik bir hikayenin, kendi icerisindeki kurgu ve oyunculuklarla akici hale getirilmesi sonucu izlenebilir oldugu soylenebilir.

muzik tercihinin enfesligine ve kizi kurtararak yuregimize su serpen erica'ya da deginmek ihtiyaci hissettim tabii.

--- spoiler ---
  • ogleden sonrami senlendiren film oldu. bir basyapit degil tabii; ama isabelle huppert, muzikler ve yasattigi gerilim icin izlenir bence. chloe grace moretz’i ve yeteneksizligini gormezden geliyorum.
  • bir başka hasta isabelle huppert filmi. bu kadından normal bir karakter izleyemeyeceğiz sanırım. izlemeyelim de. yine harikalar yaratmış. film yakın zamanda benim de başıma gelen takıntılı ilişkileri işliyor. izlenmeli.
  • kendisini izleten ama sinemadan çok evde izlemelik film.
    içerdiği pek çok mantık hatasi var. o degil de günlük ücretli dedektif mi tutulur, adam günlük 250 papel için uzattıkça uzatır ki.
  • bütün gerilim filmi klişelerini bünyesinde toplamış olsa da izlenebilirliği yüksek film. ve tabii ki isabelle huppert in oyunculuğuna bir kere daha şapka çıkartıyoruz. 10 üzerinden 6.5 la uğurluyoruz filmi.