şükela:  tümü | bugün
 • sözde çevreci bm kahramanı greta’nın kendisine verilen terör örgütü pkk desteği görevini başarıyla icra etmesi durumudur.

  https://twitter.com/…tatus/1131840155009126401?s=21
  edit 2: bazı sözlük yazarlarının greta'nın tweetinin pkk ile olan bağlantısını anla(ya)madığı durumdur aynı zamanda. şimdi aşağıdaki maddeleri dikkatle okuyalım:

  1- greta'nın paylaştığı tweetin kamışlı adlı pkk yönetiminde olan bir şehirde yapılan eylemi konu edinmesi.
  2- tweeti paylaşan @greenrojava hesabının operasyon başladığından beri operasyon karşıtı tweetler atması
  3- greta'nın tweeti altındaki batılı hesapların barış pınarı operasyonu karşıtı söylemleri
  4- söz konusu hesabın açık bir şekilde pkk'nın soft-power'ını arttıracak şekilde sözde çevreci bir propoganda hesabı olarak kullanılageliyor olması ve operasyon öncesi de açıkça bölgedeki terör yönetiminin propogandasını yapması

  eğer şu dört maddeyi, greta'nın bu terör sevici hesapla olan organik bağını, sosyal medyadaki dayanışmasını masum buluyorsanız ve pkk'nın batı halkları ve medyası tarafından oluşturulan sözde seküler/modern/demokratik algının bir parçası olduğunu görmüyorsanız müjde! siz de barış meraklısı bir hevalciksiniz. yallah suriyeye.

  edit: sözlükte terör sevicileri hoplamışlar yine. mayıs ayında yani operasyondan önce atılmış olması destek vermediği anlamına gelmez. tweet gayet açık. kızın kimlerin maşası olduğu ortada. suçlu olan reşit olmayan birini dünya siyasetindeki her boka alet eden ailesidir.

  edit 3: istediğiniz kadar ağlayın zırlayın ypg diye bas bas bağrılan videonun ve onu dağıtan terör sevici bir hesabın tweetinin greta (veya herhangi biri) tarafından paylaşılması o örgüte destek vermek demektir. ne kadar destekçisi varmış şu pkk'nın be sözlük! bi dinmedi mesaj kutusu.
 • zaten belirli bir amaca eden hizmet beyni yıkanmış bir proje olduğu için şaşırtmayan destek. sahibinin sesi.
 • zaten çok itici bulmuştum seni, gerizekalı çocuk
 • 'küresel güçler' denilince bayat geliyor insanlara, komplo teorisyeni olmakla suçlanıyoruz mesela.

  ama işte o küresel güçler, neoliberal çeteler ve emperyalistler yeri geliyor ufak bir kız çocuğunu dahi ekran yüzü yapıp maşa gibi kullanabiliyor. istediğini söylettirip kamuoyu yaratabiliyor.

  minik greta da bunun en güzel örneği aslında.
 • (bkz: greta thunberg'in sponsorları)

  ne kadar kansız varsa bir olmuş devletimize ve başkanına başkaldırmış bize düşen bir olmak. kansız rockefeler ailesi bile twit atıyorsa bu konuda daha söze gerek yok.
 • xentios nickli yazar uyardı. paylaşım mayıs ayında yapılmış dikkat edersek. şu an ki durumla ilgili bir paylaşım değil.
  eski tarihli bir gönderi. çevre ile alakalı bir twit.
  şu an sağdan soldan o kadar haksızlığa uğruyoruz ki, ben de dahil ,dikkat etmeden kıza saydırdık.
 • aylar önce yaptığı iklim protestosu paylaşımının manipülasyon amaçlı gündeme getirilmesi durumudur.
 • mânidar destek vermedir.

  sen bekle olum, şimdi lavabodan aşağı kızartma yağı dökmeye gidiyorum. pencereyi açıp dışarı deodorant da sıkacağım birazdan.
  yarın da sahilde tekerlek yakmaca...

  bu gezegenin anasını ağlatacağız aynen öyle.
 • kadıköy belediyesi bu oyuncak kızın resmini silecek mi merak ediyorum.
 • bu sefer biz onu şikayet edelim.