şükela:  tümü | bugün
 • gencecik cocuklar ama sanki iclerine ac/dc kacmis,
  2012 de amerikada kurulmuslar, ozellikle highway tune parcasi alev alev yaniyor

  https://www.youtube.com/…g4ojxp-co&feature=youtu.be
 • "rock öldü, bir şey yapmamız lazım" diye düşünen öbür tarafta bulunan rockerlar'ın, biz yaşayanların dünyasına gönderdikleri eşsiz bir vokale sahip olan ve hayvan gibi bir müzik yapan grup, üstelik daha 20'lerinin başındalar. vokaldeki robert plant tonunu görmezden gelmek mümkün değil, fakat yine de diğer gruplarla karşılaştırmak istemiyorum çünkü gerçekten muhteşem müzik yapıyorlar.

  şu muhteşem highway tune şarkısı;

  https://www.youtube.com/watch?v=ajg4ojxp-co

  klipteki tipleri görünce, sanki başkasının şarkısına klip çekmiş gençler gibi gözüküyor ama canlı performanslarını izleyince anlaşılıyor. üstelik vokaldeki eleman kendini hiç zorlamıyor, biraz daha zorlasa kendini kim bilir nasıl bir performans sergileyecek.

  buyurun bunlar da dünyanın en ruhsuz izleyici kitlesiyle beraber olan highway tune ve bir başka güzel olan safari song şarkısı;

  https://www.youtube.com/watch?v=vcsayva_3cc
  https://www.youtube.com/watch?v=zxdm1rqslsq
 • hayvani bir led zeppelin klonu olmakla, inanılmaz kaliteli bir klasik rock grubu olma arasındaki ince çizgiler. bilmiyorum sonunda nereye düşerler, ama çok heyecan verici oldukları kesin.
 • şaş kaza geçen hafta denk geldiğim heyecan verici grup, bir haftadır şarkılarını başa sarıp sarıp dinliyorum. hem solistinin ses rengi hem müziklerinin tınısı led zeppelin'i andırıyor ama bu önyargıyı yıkıp başarılı olmalarını umut ediyorum. rock on!
 • spotify yeni albumler listesinde bunlar vardi, albumu dinlemeye basladim, from the fires albumu. bu cocuklar muhtesem. su donemde boyle muzik yapabilen grup olabilmek bambaska bir sey. led zeppelin 2017'ye gelse nasil muzik yapardi derseniz, iste bunlar gibi derdik. muhtesem. dinlemeli, dinletilmeli.
 • from the fires albümlerini dünden beri 5 kez dinlemiş olduğum led zeppelin'in 2017 versiyonu taze grup. işte bu lan, işte bu. bize bunlarla gelin. bir sonraki albümlerini heyecanla bekliyorum, umarım genç yaşlarını üreterek değerlendirirler. yemin ederim robert plant söylüyormuş hissine kapılıyorum lan bunları dinlerken. aynen böyle devam.

  albümde öne çıkan parçalar:

  edge of darkness
  highway tune
  black smoke rising
  safari song
 • ekspresif çalıcam diye full time detone bend yapan gitariste sahip bir grup. led zeppelin benzerliğiyle heyecanlandırmıştı ama 10 dk sonra dinlemeye dayanamadığımı farkettim. sevenlerine sabır dilerim.
 • vokalist robert plant’in kendisinden daha robert plant. onun gibi söylemeye çalışmazsa çok enteresan işler yapabilir aslında. bir şarkıda da bildiğin axl rose’u taklit ediyor. yani muazzam bir ses ama özgün değil. genel olarak kulağa proje grubu gibi geliyorlar. eğer yanılıyorsam ve aynı zamanda iyi de arkadaş iseler, eskileri taklit etmekten tez zamanda sıkılıp gerçekten yeni (şeklen modern demiyorum, fikren özgür diyorum) bir şeyler denemelerini umarım.
 • dinlediğim zaman sanki hiç rastlamadığım bir led zeppelin albümü dinliyormuş gibi seviniyorum. yalnızca solistin sesinin renginden değil grubun geri kalan üyeleri de melodik olarak kaliteli bir iş çıkarıyor bana göre. vokaller genel itibariyle robert plant taklidi olsa da ara sıra özgün olduğu kısımlar da var ve bu da bana bu grubun yalnızca birkaç senelik ömrü olan led zeppelin coverband'den daha fazlası olacağını düşündürüyor.

  edit: ayrıca eklemek gerekirse highway tune şarkıları epey bir under the bridge kokmaktadır. talk on the street'te de kısmi olarak steve marriott tadı almadım desem yalan olur.
 • yeni bir led zeppelin çıkmayacaksa da dinlemesi çok eğlenceli bir grup takip etmekte yarar var.
hesabın var mı? giriş yap