• tamı tamına 8 senedir giydiğim kışlık ayakkapların markası (o arada kaç tane adidas, nike, converse bot eskittim bilmiyorum). pek rahat oldukları söylenemez, aşırı da ağırlar. ama nasıl bu kadar dayanabiliyor diye inceledim ve gördüm ki adamlar yer yer metal bir iskelet üstüne oldukça kalın ve güzel bir deri giydirmişler ve taş kadar sağlam bir tabanla birleştirmişler. bunu da öyle bir yapmışlar ki, ayakkabının gövdesini tabanından ayırmak imkansız gibi.

velhasıl adamlar eskimeyen ayakkabı yapmışlar. çok severek giymesem de hala envarterden çıkmış değiller.

aynı marka mıdır bilmiyorum ama, bir ara greyder marka polar bir sweat almıştım, ilginçtir ki onu da yıllarca giydim ama zerre kadar eskitemedim.
  • eski bir calisani olarak kendi fabrikasinda yaptiklari ayakkabilarinin tas gibi oldugunu soyleyecegim firma. tanimdan sonra evet bu arkadaslarin 2 adet corum'da 1 adetde izmir'de fabrikalari bulunmaktadir. bu fabrikalar sadece kislik ayakkabi uretirler yazlik ayakkabilar, terlikler ve kapasite yetmediginde kullanilmak uzere fason ayakkabicilari vardir. peki bu ayakkabilardan hangisi kendilerinin yaptigidir hangisi degildir ise tespiti cok kolaydir.
    bagciklarin altinda kalan deri parcasinin ic kisminda 5 basamakli bir sayi bulunmaktadir. eger bu 5 basamakli sayi 50000 den ufaksa fabrika uretimidir gonul rahatligi ile alin, sikinti da hemen degistireceklerdir yok 50000 den buyukse fason uretimdir alirken dusunebilirsiniz.
  • yeşil kundura ya ayakkabı üretirdi bir ara. daha sonra greyder ile markalaştı. çapula diye de bir markası vardır ancak bu greyder kadar tutmadı. kavsan kuruluşudur ve fabrikası iskilip tedir.
  • bir cenk erdem şiiri*:

ben grayderi aldım leonardo da vinci
    yarıştık düzlükte, ben oldum birinci
  • 200 liraya aldığım ayakkabıları 6 ay dayandı. satarken bunun tabanı delinmez. 1 yıl içinde delinirse değişimini mutlaka yaparız dedilar. iyi lan dedik, aldık. şimdi 6 ayda tabanı delinen ayakkabıyı'tüketici hatası' diye geri gönderiyorlar. nasıl bir tüketici hatası olacaksa sanki?! sanki evde ayakkabının tabanına çivi falan çakıyoruz hobi olarak. sokakta yürümek tüketici hatasıymış anlaşılan eheh. çünkü böyle cevap veriyorlar yalnızca.

bir daha mı! tabii ki asla! son zamanlarda yediğim en sağlam kazık oldu. salaklık bende tabii.
  • nefis bir bottur, zerre su geçirmemektedir, hayvani sıcak tutmaktadır. biline, bildirile....
  • geçen fark ettim, 7. senesinde hala taş gibi kalan bir ayakkabı üretmiş markadır. ben ki hunharca ayakkabı eskitirim -diğer bir deyişle bunca yıllık yoğurtçuyum- böyle ayakkabı görmedim. adamlar yapmış beyler... şiddetle tavsiye ediyorum.
  • her tarafı açık olduğu halde ayağa vuran yazlık ayakkabı üreten firma.

ya bilader şu ayakkabıları ürettikten sonra biriniz giyin de öyle satın lan !!!
  • almayı düşünüyorsanız kesinlikle ama kesinlikle vazgeçmeniz gereken marka.
    lütfen bu mesajı okuyunca tereddüt etmeyin, direk vazgeçin.
    180 liraya aldığım bir botu, sadece ve sadece günde 1 saat okula git gel amacıyla kullandım. çok nazik bir şekilde kullandım. ayakkabıyla koşmadım bile diyebilirim.
    fakat bir sezon bile dayanmadan tabanından su almaya başladı. ve sonra tabanını kaldırdığımda farkettim ki, ayakkabı ceset gibi çürümüş. dikkatinizi çekerim, taban dikişlerden açılmadı direk alt kısımdan çürüyüp ayrılmış. tabanın kauçuğu o kadar kötü ki 2 ay gibi bir sürede çürüyüp parçalanmış.
    eğer o kadar para verebiliyorsanız, gidin derimoddan, inciden vb adam akıllı deri üreticilerinden kaliteli bir bot alın.
    -------dikkat! +18------
    http://s24.postimg.org/…82t/img_20140226_145904.jpg
    -------dikkat! +18------
  • cat gibin botlar üreten yerli firma..
hesabın var mı? giriş yap