• aşırı sevdiğim ancak antidepresan kullanmamdan ötürü içemediğim içecek. zira greyfurt, antidepresan etkilerini sıfırlayan nadir gıdalardan biri. kullananların aklında bulunsun ki zaten çoğu ilacın prospektüsünde de yazar
  • ağız yoluyla ilaç alındığı zaman içilmemesi gerekiyor.
    çünkü greyfurt suyu, kolesterol düşürücü ilaçlarla diğer bazı ilaçların hem etkilerini hem de yan etkilerini on kat kadar arttırabiliyor.
    hazır meyve suyu üreticileri bazen, meyve suyunun tadını güzelleştirmek için ürüne envai çeşit katkı maddeleri ekliyorlar.
    greyfurtun içinde bulunan furanokumarin adlı bileşenler, ilacı bağırsaklarda emilmeden parçalayan bir enzimi engelliyor.
    enzimin engellenmesinin olumsuz etkisiyle vücut, ilaçtan alması gereken miktardan daha fazlasını alıyor.
  • içine limon suyu ve bir kaç diş ezilmiş sarımsak karıştırılıp içilirse karaciğeri temizlediği söyleniyor.. bu kısmı bilmiyorum lakin ertesi gün kendinizi daha iyi hissettiğiniz kesin.
  • her gün içince; midenizi delip, gastrit olmanızı sağlayan, tadı müthiş, grip defedici içecek,
  • biraz önce 2 greyfurtu sıkıp suyunu gömdüm. vücuduma yapmış olduğum nadir iyiliklerden olsa gerek kıvançla oturuyorum şu an kanepede. evin sessizliği ile birlikte midemden gelen enteresan seslere de kulak veriyorum. ötüyor şu an kendisi.
  • sitokrom p450 3a4 enzimleriyle metabolize olan ilaçlarla ilaç süresince kullanıldığında enzim inhibasyonundan ötürü negatif etkileşime giren meyveli sıvı.
  • kışın hayat kurtarir,bilinenin aksine yesil biberde daha cok c vitamini bulunur ama bu kisi hic hasta olmadan atlatma luksumuzu greyfurta bagliyoruz efem,koca bir bardak olmasina gerek yok,her aksam 1 adet greyfurt suyu hastaliktan cok ta guzel korur,aci gelirse bir de portakal eklenebilir,seker vs sacmaligina lutfen girmeyiniz !
  • son iki haftadır sabahları kahvaltıda sürekli sıkıp içtiğim ferahlatıcı içecek. tabiki sadece saf greyfurt suyu içmiyorum karışım yapıyorum. katı meyve sıkacağında:

iki portakal
    bir greyfurt
    bir havuç
    bir parça zencefil

ile karışım yapıp içiyorum. 2 haftalık deneyimimde şunu söyleyebilirim. birincisi daha zinde hissediyorum ikincisi ise cilde bir faydası var mi bilmiyorum ama yüzüm canlandı parladı gibi. zaten beyaza yakın bir tenim var casper gibi olduk karantina günlerinde güneş görmemekten. tadı herkese hitap etmez ama bence güzel.
  • bir ara her gün içerdim.
hesabın var mı? giriş yap