şükela:  tümü | bugün
1365 entry daha
 • 14x7'den geliyorum ve ağladım sözlük!

  kaç gün her yerde sürüyle video resim görmekten gına gelmişti, 300. bölüm için. çok abarttılar dedim, kötü bir bölüm olacak hevesim kursağımda kalacak dedim. ama beni utandırdı bu bölüm. uzun zamandır izlediğim en iyi bölümdü, 300. bölüm.

  spoiler sayılmaz söyleyeceklerim, zira merak ettiren ya da insanı şok eden o bölümlerden değildi. tatlı bir bölümdü bu. garipti, hüzünlüydü. eski fotoğraf albümlerine bakmak gibiydi.

  çıkan oyuncuların geri gelmeyeceğini elbette kabullendim. ama bu onları özlediğim gerçeğini değiştirmez. bu bölümde de bir şekilde eski karakterlerin hepsi anıldı. george, izzie, cristina, burke, lexi, mark... sadece isimlerini duymak bile beni ağlattı. callie'yle derek'ten de bahsettiler elbette de bu beklenilen bir şeydi zaten.

  --- spoiler ---

  ulan şu cristina'yı bir getirmediniz be. öyle sadece telefonda konuşuyormuş gibi yapmak, arıyor diye bir resim göstermek yeter mi insafsızlar. evet cristina'yı çok özledim.

  --- spoiler ---

  evet bu diziyle ilişkim çok acayip, çok abartılı. benimle beraber başlayan arkadaşlarım diziyi yıllar önce bıraktılar ama ben bunu bırakamıyorum. meredith'le birlikte büyüdük diyor ya bu diziyi seven herkes, haklılar aslında. 14 sene anasını satayım 14 sene...

  umarım bir daha bu tarz bir bölüm izlemek için, 400. bölüm gibi ütopik bir şey beklemek zorunda kalmayız.
 • 14x7 ile işi abartıp bu sefer mutluluktan ağladığım dizidir. gerçekten diziden çıkan her karakter sanki kendi ailem, kendi arkadaşım gibi. kendi hayatımın mutlu anılarını hatırladığımda hissettiklerimi hissediyorum çok acayip.

  sanırım meredith'le büyümek dedikleri şeyden ve koskoca 14 seneden dolayı. zaten hepi topu 26 yaşındayım 14 sene olmuş yahu, ben bu diziye başladığımda dizi güncel olarak ikinci sezonun başındaydı!

  --- spoiler ---

  evet meredith harper avery ödlünü kazandı ve o sevinirken ben de sevinçten ağladım. biraz da jackson'ın konuşmasının etkisi var tabii.

  evet meredith'le büyüdük ama meredith gibi büyüyebildik mi acaba? ben hayatımdan bir derek kaybetsem böyle toparlanabilir miydim? annem önce alzheimer olsa benim kim olduğumu dahi unutsa sonra hayatımdan çıksa, kardeşim lexie ölse?

  meredith'le yarışan şiddette dramlarım var. ve sonrasında hiç de onun gibi soğukkanlı, bunu hırsa çeviren, sevgisini hala birilerine vermeyi bilen biri olamadım. meredith gibi büyümek de istiyorum be sözlük!

  derek, meredith'ten sonra şu dizide en sevdiğim iki karakter callie ve cristina, lexie, mark... ulan hepinizi çok özledim allahsızlar. o bebe george, cristina ve izzie'yi getirmek zorunda mıydınız. ağlamıyorum alerjik rinitim var gözlerim sulanıyor :/

  dizi de amma değişti, herkes çıktı tadı kalmadı meeeh diyoruz da, hayatımız çok mu farklı sanki? 5 sezon önce hayatım bambaşkaydı, bambaşka insanlar vardı çevremde, 10 sezon öncekileri saymıyorum bile.

  canım dizim be, hiç bitmesin zola'nın beyin cerrahı olduğunu da görelim işallak.

  --- spoiler ---
 • muhteşem bir 300. bölüm (14x07) yapmış dizidir. tek kelimeyle mükemmeldi. dizinin en iyi senaristi krista vernoff (kendisi 2. sezondaki tren kazalı bölümün yazarı ve o bölümle emmy adayı olmuştur diyim size) bu sezon diziyi shonda'dan devraldı ve bu bölümü de o yazdı. yeni senaristlerden biri yazsaydı nostalji bu kadar iyi ve ince işlenemez ve bölüm bu kadar anlamlı olamazdı. resmen erica hahn dışında herkesten bahsedildi. teddy'yi saymıyorum o daha yeni hastanedeydi. krista tabi duygularımızla da oynadı bi güzel. alex'i, izzie'nin hayatı hakkında hakkaten bilgi sahibi sandım ama çok güzel bir sahneydi. çoğu sahne çok güzeldi. bu sezon çok güzel. kalemine sağlık be kadın.
67 entry daha