• bizdeki versiyonu doktorlar.
  • vay arkadas be, shonda resmen gazimizi aldi bu bolum. ya gozleri dolan bir tek ben miyim be diye hayiflaniyordum ama aramizda aglayanlar varmis, iyi.

yalniz bu bolumde eski bolumleri ne kadar ozledigimi hatirladim, boyle ara gaz alma bolumleri iyi de shonda sana sesleniyorum toparla artik su karakterleri, eskiye olan sevgimizden kredi cekip duruyorsun.

neyse super bir bolum oldu. sloan, callie , derek, izzie, christina ve en en en onemlisi o'mailey nin isimleri gecti, resmen zaman tuneline girdik, biraz da eski bolumlerden sahneler koyasalardi keske.

ayrica bir sey itiraf edecegim, kendisini hic sevmedigim halde christina yi asiri ozledim, lanet olsun.

--- spoiler ---

ya meredith'in alkislandigi sahnede ben cooook istedim herkesi gormeyi, keske sadece ellis i degil herkesi gosterselerdi kalabalik arasinda. tabii zordur anlasamamislardir herkesle ama cok cok guzel olurdu bence.

owen'in ''yoo christina ya hic benzetemedim, kimseye benzemez o'' demesi de salak bir gulumseme oturttu suratima. ve tabii ki alex'in izzie den bahsettigi sahnede goz pinarlarim karincalandi, hic sevmiyorum seni wilson, insallah kocan seni bulur da goturur buralardan.
    --- spoiler ---
  • 14x7 herkes gibi beni de can evimden vurdu. bunca yıl neden hala ısrarla izlediğimi hatırlattı. geçmişe dair özlediğimiz ne varsa inceden hatırlattı.
    --- spoiler ---

bizimkileri hatırlatmasının yanı sıra kazanın olma şekli yine bir erkek bir kadının kaza sonrası sıkışmaları o muazzam bölüme gönderme yapmıştır. bununla birlikte amelia'nın ilgilendiği hastanın da derek'le aynı durumda olması bir an "iyi yetiştirilmemiş bir doktor tomografiyi atladığı için ölücem" diyen iç sesini duyurdu resmen.

avery'nin konuşması efsaneydi. bir de yang hastaneden asla o ödülü alamayacağı için ayrılmıştı ( avery vakıf hastanelerinde çalışan kimse ödülü kazanamayacak demişti avery'nin anası) böylece bu sebep ortadan kalkmış oldu.

--- spoiler ---

ahh be 14 yılın 11ini eş zamanlı izlemiş biri olarak neler geldi geçti hayatımdan, kimler vardı kimler siktir olup gitti hayatımdan ya da ben kimlerin hayatına sıçtım... güzel şeyler de oldu elbette ama bir şekilde bunları hatırlatan bir bölüm oldu.
    diziyi bir yerlerde bıraktıysanız sırf bu bölüm izlenir.

böyle bölümlerin daha çok gelmesi dileğiyle.
  • 300 bölümü özetlemek için paylaştıkları videoda izzie, derek, burke ve o'malley yokmuş gibi davranarak gerçekten ağzımı açık bırakan dizi.
  • --- spoiler ---

malum 300. bölümü gözyaşları içinde izledim. uzun zamandır izlediğim en güzel, en özel bölümdü. meredith harper avery'i alırken ağladım da ağladım. uzun zamandır bir şeye bu kadar mutlu olmamıştım.

herkes aynı şeyi yazmış "meredith ile büyüyen nesil" diye. gerçekten öyle. küçük bir çocukken izlemeye başladım ben bu diziyi. onlarla büyüdüm. her bölümü, her sezonu iple çektim. çok değişik ve özel bir bağım var bu diziyle. sanki bu insanlar senede birkaç ay, haftada bir gün görüşebildiğim arkadaşlarımmış gibi hissediyorum. güle ağlaya 14 sene devirdik birlikte. zaten ota boka ağlayan biri olarak tam 14 sezon boyunca her bölümde ağladım.

bölümde herkesin tek tek anılması çok güzeldi. christina, o'malley, derek, lexie, mark, addison herkesi çok özledim :( inanılmaz ama tüm dizi tarihindeki en sevmediğim karakterlerden biri olan izzie'yi bile özlemişim.

ayrıca riggs ve şu saçma sapan askeri olaylar çok sıkıcı olmaya başlamıştı. iyi ki diziden çıkmış. belki bundan sonra eskisi gibi daha güzel bölümler ortaya çıkar.

o'malley filan imkansız ama en azından christina dönebilse çok güzel olurdu. derek amerikan hükümetinin baskısı altında "ölmüş" olarak gösterilmiş olsa ama aslında ölmemiş olsa ve proje bitince meredith'in karşısına çıksa. pof. derek geri dön.

son olarak eski günleri anımsatan güzel bir şarkı bırakıp gidiyorum.
    love will come through
    --- spoiler ---
  • 14x8 ağır spoiler

--- spoiler ---

son sahnesinde altıma sıçtım.

tamam hoş bir tabir olmadı bu da, yerimden zıpladım lan. hani filmlerde insanların gülümsemeleri yüzlerinde donar ya, öyle tarif edilir hep, tam olarak bunu yaşadım.

ne güzel bölüm diyordum, siber suçlar taş devri filan uu beybi çok eğlenceli diye izledim. en son jo ilacı da bulunca tamam dedim çocuk da kurtuldu. hem panikli hem komikli bölüm yapmışlar ha ha ha dedim ve o herifi gördüm! gerisi yok, mavi ekran...

çok önem vermiyordum jo'nun hikayesine hani alex'in karakter gelişimi için bu kadar yer verdiler diye düşünüyordum. laf aramızda, matthew morrison'u da felaket beğenirim (bkz: will schuester). onu böyle pis bir rolde görmeye alışamamıştım mesela ama alışmışım meğer. hiç fark etmemişim, bu dizi jo'nun hissettiklerini bana da hissettirmeyi başarmış. gördü ya orada onu, abartmıyorum hala kalbim pıtpıtpıtpıt korkudan.

--- spoiler ---
  • yine yeniden çevirmensiz kalmış olan dizimizdir.

şu güzelim diziye el atacak bir güzel insan yok mudur yahu.
  • arada kendini kaybetsede 14 sezondur kendini izleten dizi. eski tadını son bölümlerde bulduk çok şükür
  • --- spoiler ---

meredith'in harper avery kazanması çok aceleye getirilmiş gibi geldi bana, bir anda aday oldu hop öbür bölüm de kazandı. çok daha güzel işlenmesini beklerdim bunun. christina'nın aday olup olmadığına dair gelecek telefonu beklemesi, bir süre tebrikleri kabul etmesi,ödül törenine gidişi vs vardı, meredith için hiç böyle şeyler göremedik. bu yüzden hiç heyecan ya da sevinç yaratmadı bende, daha güzel işlenmesini beklerdim.

8.bölümde hastaları hemen nakletmelerini bekledim, monitörleri çalışmayan, hastaların tedavi geçmişlerine ulaşılamayan bir hastane nasıl açık kaldı saçma geldi bana. hemen acil olan hastalardan başlayıp çevre hastanelere naklederler diyordum,ama herhalde yok kan bulamıyoruz yok çocuğa ilacı versek mi vermesek mi diye aksiyon yaratmak amacıyla yapılmış,ama mantıklı bi açıklama da göremedim bununla ilgili. nakli tehlike yaratacak hastalar elbet vardır ama koskoca hastanede sadece bir hastaya mı gerekli görüldü nakil? mantıksız geldi bana.

ayrıca, şu yeni stajyerleri hiç sevemedim bu kadar salak tipin ne işi var bu hastanede diye soruyorum sezon başından beri.
    --- spoiler ---
  • 14x8 ile hayal kırıklığına uğratmış dizidir.
    önceki akşam siyami ersekte çalışan doktor arkadaşıma grey's anatomy'nin son bölümünü izleyelim mi? hem sen de söylersin bakalım ne kadarı medikal olarak doğru demiştim, iyi ki izlememişiz bu bölümü, dizi adına ben utanırdım. 11 senedir bu dizinin cefakar izleyicisi olarak söylüyorum, gerçekten saçma bir bölümdü. ki önceki bölüm (300.bölüm) ne kadar güzeldi, bütün göndermeleriyle her şeyiyle.

--- spoiler ---
    bu bölüm de sonlara doğru toparladı, jo da tam yetişecek çocuk kurtulacak derken eski kocasını görme anı çok fena oldu. yine de profesyonel olarak orada öyle donup kalmamalıydı.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap