şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hiçbir şeydir. varsa da ben bilmiyorum. bu başlığın açılmamış olması da hayret edilecek iş. sözlüğü inciye çevirmek gibi olmasın ama nedir bunun çözümü?
  • pekmez
  • (bkz: uyku ilacı)

    gündüz nispeten katlanılabilirdir bu illet. ama o gece vakti yok mu... uyumaya çalışırsın, azdıkça azar. azdıkça uyuyamazsın, uyuyamadıkça azar (bkz: kabir azabı). oysa vücudun deli gibi uyuyup dinlenmeye ihtiyacı vardır.

    son hastalığımda keşfettim ki iyi bir uyku ilacı hem o kabir azabını dindiriyor, hem de vücudun dinlenip hastalığı atlatmasına yardımcı oluyor. uykudayken doğal olarak aksırıp tıksırmıyorsun. karın kasların da dinleniyor. sabah uyandığında daha güçlüsün, daha rahatlamışsın.

    ama uyku ilacının hangisi olduğu önemli tabii. şöyle bir mucizeyi henüz keşfetmediyseniz keşfettireyim: (bkz: imovane).
  • sıcak suya yarım çay kaşığı zencefil katın ve gün içinde 3-4 bardak için. ben toz olanından katıyorum. bitki çayı gibi oluyor ve bitki çaylarından çok daha doğal. hatta içine yarım limon sıkıp da içseniz daha da iyi. fakat gün içinde limon sıkmak zor ve limon tansiyonu düşürüp uyku getirdiğinden bunu günde bir kez ve akşam uyumadan yapmanızı tavsiye ederim. zerdeçal mikrop öldürür ve bu bakımdan iyileşmenize katkıda bulunacağına eminim. ya da zencefili balla karıştırıp yiyin bu da iyi gelir.