• tenise daha iyi konsantre olabilmek için 1.5 yıllık sevgilisi olan maria sharapova'dan ayrılan tenisçi.

ben diyecek bir şey bulamadım şahsen...
  • teb bnp paribas istanbul open a katılacak olan ikinci önemli isim olmuştur, federer'le kendisini aynı turnuvada izlemek ayrı bir zevk olacak, umarım finalde karşılaşırlar da müthiş bir maç izleriz.
  • yavru federer*.
  • bir yıldır ne zaman patlama yapacak diye bekliyorum ama hala sesi çıkmıyor. sıralamada 300 küsürüncü sıralarda geziniyor.

çok iyi bir tekniği var. servis stili sampras'ı andırıyor, onun gibi çok iyi yaylanıyor. yine sampras ve federer gibi çok kolay bir şekilde atak yapabiliyor. voleleri de iyi. hareket kabiliyeti en zayıf yönü gibi gözüküyor şimdilik.
  • maria sharapova'yı tavlamış ya da maria bunu. bilemedim şimdi ama milan'da görülmüşler. böyle yüzlerinde gülücükler. öakal dimitrov!

(bkz: #31767411)
  • kariyerinin en büyük kupasını dün londra'daki sezon sonu finallerinde kazandı.

- bu sonuçla sezonu rafael nadal ve roger federer'in ardından 3. sırada bitirdi ki bu kariyerinin en iyi sıralama derecesi.

- turnuvada oynadığı beş maçtan da galibiyetle ayrıldığı için 2,549,000 dolar para ödülü, 1500 puan kazandı.

- sezon sonu şampiyonasına katıldığı ilk yılda şampiyon olan tarihteki altıncı isim oldu. diğer beş oyuncu şunlar:

1998: alex corretja
    1978: john mcenro
    1974: guillermo vilas
    1971: illie nastae
    1970: stan smith

- yıl sonu şampiyonası bu sezon kazandığı 4. turnuva oldu. diğer kazandığı turnuvalar brisbane, sofya ve cincinnati masters.

- bu turnuva kariyerinin 8. şampiyonluğu aynı zamanda.

final maçının özetini izlemek isteyenler için link

kabus gibi geçen 2015 ve 2016'dan sonra harika bir sezon geçirdiği muhakkak. şimdi yıllardır sorulan soruyu yeniden sormaya başlayacak herkes: dimitrov bir grand slam kazanbilir mi? önümüzdeki sezon djokovic, murray ve wawrinka'nın da tura döneceğini hesaba katarsak, çok zorlu bir yol olduğunu söyleyebiliriz. ancak, zverev ile birlikte atp'de bir slam kazanma potansiyeli olan iki oyuncudan biri. tek dezavantajı önünde zverev'den daha az bir zaman olması. zira kendisi 26 yaşında. ancak tenis dediğimiz şey peri masalı yazma sporu aynı zamanda. 2018 sezonunu meakla beklemek için bir nedenimiz daha var artık.
  • ne zaman artık patlama yapacak bu adam diye düşünürken, bugün murray'ı hem de kendi saha ve seyircisi(!) önünde set vermeden yıktı ve adını wimbledon yarı finaline yazdırdı. yarı finalde rakibi djokoviç-cilic maçının galibi olacak. djokoviç'de şu an cilic karşısında oldukça zorlanmakta.
  • kari kiz olaylarini birakirsa buyuk isler yapacak olan oyuncu.
  • yeni koçu andre agassi olmuştur.

edit: agassi koçu değilmiş, mentor olarak takımında yer alıyormuş.
  • çapkınlık yapmaktan tenise vakit ayıramayan sporcu.

lan yaşın geldi geçti hala bir baltaya sap olamadın. bir de genç federer denmiş. federer'deki işine saygının %10 olsa bambaşka bir kariyeri olurdu bu sefa pezevengi adamın.

malum konuda resmen leonardo dicaprio ile yarışıyor ama geçmesi imkansız.
hesabın var mı? giriş yap