şükela:  tümü | bugün
 • grimoirelar büyü nasıl işler gibi teorik konulara eğilmez, nasıl yapılır gibi konuları öğretmez, daha çok bu tür işleri zaten bilen veya kendine ait bir fikir sahibi olan, belli bir tecrübesi olan büyücüler için büyüler summoningler veya sigiller içerirler.

  kesinlikle acemiler için değildirler.

  (bkz: lemegeton)
  (bkz: necronomicon)
 • (bkz: gramarye)
 • sıradan bir insanın kütüphanesinde kağıt parçası iken , tecrübeli bir büyücünün ellerinde silaha dönüşüveren şey.

  ayrıca hangi dizi veya filmin sağlam bir paranormal danışmanı olduğunu gösteren şeydir.

  mesela buffy the vampire slayer'da adı geçen tüm kitaplar uydurmadır , semboller uydurmadır. ama supernatural'da neredeyse adı geçen tüm semboller , kitaplar gerçekte vardır. (şeytan kapanı key of solomon'dandır , astarte sembolü goetia'dan..)
 • israilli melodik black metal grubu. tek albümü mevcut (bkz: a requiem for the light.) hafif limbonic art havası sezilse de at dark ve a requiem for the light şarkıları gayet iyi.
 • (bkz: john dee)
  (bkz: nicolas flamel)
 • 2010'da oluşturulmuş québecli tek kişilik black metal projesi. 2011'de piyasaya sürülen albümden sonra bu sene başında bir de ep yayınladılar. (bkz: à la lumière des cendres) (bkz: l'aorasie des spectres rêveurs)
 • (bkz: seks ve ceza)

  ortaçağdaki arap kara büyü kitabı grimoire (ispanyolca’ya picatrix diye çevrilmiştir) seks konusunda kadınların erkekleri yatıştırmak için şu yöntemi denediklerini yazıyor:

  yarım dirhem kara kedi beyni, yarım dirhem adamotu tohumu alın. bu ikisini karıştırıp iyice harmanlayın. sonra mumdan bir heykelcik yapın ve tepesinde bir delik açıp zikredilen karışımı delikten aşağı dökün. demir bir iğne alıp kuklanın üzerine, adamın kadından haz aldığı yere denk gelen noktaya batırın. ardından dört dirhem domuz kanı, yaban tavşanın midesinden çıkarılmış iki dirhem sıvı, kırlangıç beyni ve birer libre koyun sütü, mersin özü alın. hepsini karıştırın ve bir kadına duyduğu arzuyu yitirmesini istediğiniz erkeğe içirin. ikişer dirhem tütsü ve kasnı karışımıyla heykelciği tütsüleyin. o zaman isteğiniz gerçekleşecekir.
 • bir büyücü için gerekli tüm bilgilerin olduğu, ruh çağırmak ve büyü yapmak için gerekli olan herşeyi içeren bir kitap fakat griomoirler ağır ve neredeyse anlaşılmaz kitaplardır, genellikle ölü lisanlarda yazılırlar ve çok gizli bilgiler içerirler.
 • kadim kitaplardir içlerindekilerin gerçekliği değil genelinin ölü dil olacak kadar eski olmasi ve toplumunda büyücu diye atfedilen kişilerin günlükleri olması kadim hale getirir
hesabın var mı? giriş yap