şükela:  tümü | bugün
  • faber castell'in yeni kalemi. hafif, üçgen vücuda sahip yeni kalemim. tükenmez ve mekanik kalem seti 25 milyon.

http://www.faber-castell.de/…70&id=18908&domid=1010
  • elime iki ay önce geçen ergonomik yapısı ve şık tasarımıyla yeni gözdem oha lan kaleme de on iki milyon verilmez hele o kaleme hiç verilmez diyen lavukların biraz daha ısrar ederlese götlerine sokacağım kalemim.
  • şişman faber castell'lerden daha estetik olsa da daha rahat olmayan kalem. ayrica bunlarin tukenmezi de varmis, sinav oncesi alip sinavda bakkal defteri tandansi yarattigim icin biliyorum.
  • bu sene piyasaya çıkan yeni renkleriyle gönlümü yeniden fethetmiş kalemdir. beyaz olanı zor bulunuyor ama aramaya değer çok başarılı. kalemin tek kötü tarafı fiyatının 18.90 tl olması.
  • dün itibariyle düşünmeden almış bulunduğum kalem.. aklıma geldi netten araştırayım bi dedim neden pahalı la bu bu kadar diye.. henüz bi sonuç elde edemedim. edince oh iyi ki almışım demeyi planlıyorum..
  • ellimden hiç düşmeden 3. senesine girmiş emektar kalemim. yavaştan mekaniği bozulmaya başlayıp içinde kendi kendine ucu kırıyorsa da, arka haznedeki ucu çıkarması gerekiyorsa da beni yarıyolda bırakmamıştır. çevremde bu kalemden kullanan insanların arka kısmındaki kapağı 3 günde yalama yaptığı var sayılırsa benim kalemimin kapağı hala yerinde durmakta; ama artık çantada falan durduğunda düşmekte. bu aralar yeni bir kalem almayı düşünüyorum ve alacağım yeni kalem de aynı model olacak. belki rengini değiştiririm. aldığımda fiyatı 22 liraydı. çok net hatırlıyorum. fakat mekaniği bozulduğunda düzeltilmesi bir hayli zor olan bir kalem benim gibi haşin bir kullanıcı tarafından bile hala kullanılabiliyorsa, çoktan amorti ettiğini düşünüyorum kalemimin fiyatının. ölmesine bu kadar az bir süre kaldığından dolayı şu aralar çok ilgi duyuyorum kalemime. ayrıca bildiğim kadarıyla bazı satıcılar kalemin bakımını yapıp kapağını falan da değiştiriyorlar.

edit: ayrıca 2005 civarlarında çıkan bir kaleme içinde bulunduğumuz 2011 gibi gereksiz bir sene ile numaralandırılması anlayabildiğim bir şey değil.
  • beşiktaştan çakmasını 5 liraya aldığım kalemdir.
  • ebesinin amı gibi pahalı olma sebebi nedir anlayamadığım güzel kalem.
  • artık 0.5 uçlu versiyonu da piyasaya olan kalem.

edit: kalemin 0.5i yokmuş hala. piyasada dolaşan 0.5ler orjinal değilmiş.
  • ben ki kırtasiye ürünlerine para harcamakta hiç çekinmem... fakat şu güne kadar alamadığım, her rengi birbirinden güzel gözüken, tek kalem! *