şükela:  tümü | bugün
 • olunan grip aşısının yan etkilerinden birisi neredeyse grip olmak olabilir. ateş çıkmasada baş ağrıtabilir, burun akıtabilir, boğazın mikrop kapıp yutkunma ve konuşma da sorunlar çıkarmasını sağlayabilir.

  neyse ki zatürre, kanser felan etmedi diyip bardağın dolu tarafı ile geçiştirilesi durumdur...
 • patronun zoruyla uygulanmasına izin verdiğim ve aşıdan sonra fulll tüm kış hasta yapan bir uygulamadır.
 • grip aşısı olmak grip olma ihtimalini ikiye katlamaktadır.
  http://articles.mercola.com/…shot-increase-flu.aspx
  dahası büyesi zayıf insanları öldürebilmektedir!

  3 yaşındaki ayzlee mccarthy isimli abd'li kız grip aşısı olduktan 72 saat sonra ölmüş.

  http://www.dailymail.co.uk/…ater.html#ixzz3p2fqqudg

  http://www.desmoinesregister.com/…rl-dies/21214315/

  http://www.infowars.com/…-after-flu-shot-injection/

  abd'de tema gribine karşı düzenli olarak her ay yapılmakta olan grip aşıları cdc acıp raporuna göre olması gerekenin 25000 katı civa içeriyormuş.
  üstelik bu aşıları hamile kadınlar da yaptırıyormuş. içerdiği mercury, triton -x, polymyxin b, polysorbate 20 gibi maddeler ile endokrin sistemin bozulmasına ve atibiyotiğe dirençli bakterilerin vücutta çoğalmasına sebep oluyormuş. dahası izerdiği influenza- a, influenza-b (h1n1, kuş gribi) virüsler vücuda girip bağışıklık sistemi zayıf bünyelerde hasatalığa sebep oluyormuş.
  civanın sebep olduğu beyin hasarı sebebi ile kasımdan bu yana abd'de 26 kişi ölmüş ve çok sayıda çocuk okulu bırakmış.
  üstelik bu grip aşıları para karşılığı yaptırılmakta. bu iş tamamen para meselesi abd'de.
  kısacası yapılan grip aşıları hastalıklara sebep olur. hastalıkların artması daha çok grip aşısı yapılmasına yol açar ve aşı firmaları sürekli daha fazla para kazanır.
  http://articles.mercola.com/…ine-effectiveness.aspx
 • ve başıma gelmiştir.
 • mümkün değildir, grip aşısının içinde grip virüsü yoktur. hayır efendim zayıflatılmış versiyonu da yoktur ölüsü de yoktur. götünüzden bilgi uydurmayın.
 • hayatımda ilk defa 2016 eylül ayında grip aşısı oldum. o tarihten sonra her 2-2.5 ayda bir grip oldum. ve maalesef bu hafta da grip oldum.

  aşıdan sonra 6 veya 7 defa grip olmuşumdur.
 • grip aşısı, grip virüsü içerdiği için (bkz: ya ne olacağıdı)

  teknik olarak herhangi bir aşı olduğunuz an o hastalığı kapıyorsunuz.
  maksat çok hafif (ideali siz fark etmeden) hastalığı atlatıp bağışıklık kazanmanız.
 • bize o yıl için uygulanan grip aşısı son bir yıl içinde gelişmiş grip virüslerine karşı oluşturularak hazırlanmış grip aşısıdır. normalde grip virüsü çok hızlı biçimde mutasyona yani bölünmeye uğrayarak kendinin şeklini ve yapısını değiştirir. her yıl değişik bir varyasyonda karşımıza çıkabilir. dolayısıyla bir yıl öncesinde saptanmış ve oluşabilecek grip virüslerine karşı hazırlanmış aşılar ancak o yıl için etkili olabilir bir sonraki yılda grip virüsü değişik bir yapıya bürüneceği için yeniden grip aşısına gereksinim vardır. yani aşı oldum ben hasta olmam gibi bir şey söz konusu değildir.
  grip aşısı olan kişilerin %10 ile %30 arasında gribe karşı bağışıklık da oluşmayabilir.
  aşılar bir işe yaramıyor demeden önce önce aşı nedir, ne zaman ve ne için uygulanır bilmek gerekiyor.
 • en son grip olduğumda doktora gidişimi hatırlıyorum. ama dönüş yolu beynimden silinmiş. bir uyandım ki gece yarısı yatağımdaydım. ilaçlarımı almış eve gelip yatmışım. ama hatırlamıyorum. o günden beridir düzenli grip aşısı olurum. hep hafif şekilde atlattım. burnum bile tıkanmadı. grip aşısı gribin etkisini çok hafifletiyor. görevini yerine getiriyor.
 • 10 yıldır grip aşısı oluyorum. şimdiye kadar en kötü hastalandığım zaman, ağır bir anemi geçirdiğim zamandı. grip aşısının yan etkileri olmadığını söylemiyorum. ama grip yüzünden hayatını kaybedenlerin yanında, risk çok daha düşüktür.(özellikle kronik hastalar için.)