şükela:  tümü | bugün
  • bir ms * hastası için normalden çok daha tehlikeli bir durumdur. ilerleyen dönemde gelecek atağın habercisidir..
  • danaların delirdiği, hatta kuşların bile grip olduğu bir ülkede insanların grip olması günlük ve sıradan bir sorundur. grip olmuşsanız güne yataktan, yastıktan ve çarşaftan ayrılmamak için savaş vererek başlarsınız. evde sizinle ilgilenecek, antibiyotiklerinizin saatini takip edecek, sıcak çorbanızı yapacak, nazınızı çekecek ve grip olma riskine göğüs gerebilecek birileri varsa ne mutlu size. güç bela ayrıldığınız yataktan çıkar çıkmaz dışarısı sıcaktan yanıyor bile olsa soğuk rüzgarlar eser odanızda. hemen kalın birşeyler giyersiniz üstünüze. ağzınızın tadı yoktur. halsiz durumda annenizin yemeniz için zorladığı kahvaltıyla savaş verirsiniz. ne büyük sanstır ki eğer siz gripseniz kesin okulda iş yerinde önemli bir işiniz olur. bu iki olay birleşmesse kesinlikle olmaz. evin dört bir yanında sümüklü peçeteler bırakarak, kırmızı burnunuzu, soluk yüzünüzü de yanınıza alıp dışarı çıkarsınız. o baygın bakışlarınız asla penelope cruz kadar etkileyici olamaz. insanlar sürekli sorarlar neden solgun göründüğünüzü. millete hasta olduğunuzu anlatmaktan bıkarsınız ama aynı zamanda içten içe hoşunuza da gider böyle abarta abarta anlatmak. grip olmanın en hassas ve can alıcı noktası insanlarla konuşurken herkesin burnunuza bakıyor olduğunu düşünmenizdir. her an bir sümük burun deliğinizden firar edebilir kokusuyla ne konuşulanları dinlersiniz ne de dinleyebildiklerinizi anlarsınız.
  • gripken ne yediginiz yemekten tat alırsınız
    ne de içtiginiz sigaradan..
    grip olmak insanın hayatını cehenneme cevirir..
    insana yaşama amacını sorgulatır...
  • bitti derken yeniden başlayan, kahır mektubu gibi bir şey.
  • bir rulo tuvallet kağıdının en iyi dost olmasıdır grip olmak.
  • an itibari ile; beynimin sağ kısmının burnumdan akması, gözlerimin pörtlemesi, vur dünyanın beline kazmayı psikoloji yaratması ve beni sürekli ilgi ve şevkate muhtaç bırakması nedeniyle ana avrat küfretmeme neden olan durum.

(bkz: ben annemi isterim)
  • 3 gündür içinde bulunduğum olmaz olasıca durum. alenen mikrop yuvasıyım kimse de yaklaşmıyor yanıma. şu an duyduğum tek ses, aldığım nefesin hırıl hırıl beynimde yankılanması. hayır öyle alışık da değilim hasta olmaya. bi garipsedim, bi ne yapacağımız bilemez haldeyim. yüklendim envai çeşit bitki çaylarına, haplara, şuruplara ama henüz bir hafifleme belirtisi göremedim. her yanımda sümüklü peçeteler, ayağımın altında sıcak su torbası.. hapşurup tıksırmaktan iflahım kesildi. burnum isyanlarda, silinmekten helak oldu. bir de acayip sağ gözüm sulanıyor, burnumun sağ tarafı tıkalı -ara ara yine bu taraf akıyor- gerçi önceki grip deneyimimde bu belirtiler sol taraftaydı.
    bu illet bana sağlı sollu vuruyor sözlük ne yapayım bilemedim :(
  • boğazında bir yanmaya, ağrıyan bir başa ve sürekli sildiğiniz için yara olmuş bir burna sahip olmanızdır.
    tek ilacı vardır dinlenmek, dinlenebiliyorsanız sorun değildir, asıl problem dinlenemediğinizde ortaya çıkar.
    ağzınızda tat yoktur, yediğinizden birşey anlamazsanız eğer iştahınız varsa o da. hiçbirşey yapasınız yoktur, canınız birşey yapmak istese bile gücünüz yoktur yapmayı götünüz yemez.
    basit bir olay gibi görür insanlar bunu sizi sallayan da yoktur üstelik. kötüyüm deseniz bile iyi gözüküyorsun derler.
    nane limon ve sıcak, bol acılı, ekşili bir tavuk çorbasıyla alt dilebilir bence.
    3 gündür müzdaribim bu durumdan ne bir nane limon kaynatanım oldu ne de sıcak bir çorba yapanım ta ki bugüne kadar.
    annem merhamete geldi sağolsun çorba yaptı o da babamın gazıyla galiba.
    cumartesi de allahtan bugün dinlenebildim.
    kısa günün hasılatı 4 bölüm modern family, 1 bölüm supernatural, the fall ve 4 saatlik gündüz uykusu.
    ha bu durumun en güzel yanı da yapmak zorunda kaldığınız şeyleri yapmadığınız için vicdan azabı duymamanız.
    hepimize geçmiş olsun efenim.
    çok yaşa...
  • beynine bir kızılderili kabile reisi oturmuştur ve kalkmaya hiç niyeti yoktur. barış çubuğu mu içiyor orada bilmiyorum ama kafam dumanlı. ne yemeğim yemek, ne uykum uyku. 15-16 saattir yarı baygın yatıyorum, sigara küçük dilimden geri dönüyor ve açlık hissinin oluşup oluşmadığını takip edemiyorum. bir şeyler yemek istesem, evde yalnızca ekmeğin olmaması mesele. anamın "hadi o tabak bitecek, ekmeksiz ye, etlerini ye" dediği güzel günleri özlüyorum. yalnız olmamayı özlüyorum.

grip olmak bitmektir. bir haftalığına.
  • evde yatmak gerekmesine rağmen gitmek zorunda olduğun bir işin varsa eğer dünyadaki cehennem azabıdır. klavyeyi sümüklememek için baya çaba göstermektir bir de.