şükela:  tümü | bugün
 • hollanda'nin unlu birasi. (bkz: leziz) bi urun
 • hollandada populer, yesil siselerde satılan hafif icimlik bira..(bkz: oranjeboom)
 • hollandalilarin garip dutch aksanlarini kullanarak genizden cikarttiklari bir sesle,adini "hgkrol$" seklinde telafuz ettikleri populer hollanda birasi.
 • bugün gelen bir mail ile türkiyede satışının başladığını duyuran bira markası.
  copy paste:
  "yüzyıllardır zaman, olgunluk, mükemmeliyet, kendine has lezzet ve sadakat kelimeleriyle birlikte anılan grolsch, dünyada neredeyse 80 ülkede tüketiliyor. alt fermantasyon yöntemiyle üretilen ve lager (alman birası olarak da tabir edilen hafif içimli bira) kategorisine giren grolsch’un mükemmel lezzetine ulaşmasındaki en önemli faktör zaman. fermantasyon sonrasında uzun bir süre bekletilen bira, bu süreçte malt şekerinin karbondioksite dönüşmesiyle tamamen doğal bir köpüğe sahip oluyor ve olgunlaşma sürecinin sonunda kendine has lezzetine kavuşuyor. tabii üretimde kullanılan tüm malzemelerin doğal olması ve en iyi şerbetçiotunun kullanılması da bu kendine haslığın en önemli sebebeplerinden biri.
  grolsch hem yüzyıllara yayılan tecrübesi, hem de üretim sürecinin ardından varılan olgunluk seviyesi ile tüketicisi arasında da bir paralellik kuruyor ve kendisini yıllar içinde olgunlaşmış, tercihinde farkındalık seviyesine ulaşmış, kendine has, stil sahibi ve zevkle haz arasındaki farkı bilen tüketicinin seçimi olarak tanımlıyor. grolsch ve birasever arasında kurulan güçlü bağ ise bu süreçin doğal bir sonucu.
  grolsch’un bir diğer özelliği de geleneklerine bağlı bir bira olması. swingtop (sallanır-kapak) olarak adlandırılan, ve metal kapağın icat edilmediği yıllarda bütün içeceklerde kullanılan porselen kapağı, şişelemedeki külfeti ve masraflı oluşuna rağmen, ufak bir güncelleme ile günümüze kadar taşıyan grolsch, 47,3 cc.’lik bu şişelerin üzerinde etiket de kullanmayarak hem farklılığını ortaya koyuyor, hem de ister koleksiyonlar ister günlük kullanım için güzel bir saklama şişesi sunuyor tüketicisine.
  gittikçe yaygınlaşan bir şekilde marketler, bakkallar, şarküteriler ve içki butiklerinde bulunabilen grolsch bir ithal marka için oldukça makul fiyatlarla piyasada. tavsiye edilen perakende satış fiyatları; 33 cl. kutu 1.485.000 tl, 33 cl. şişe 1.600.000 tl, 47.3 cl. swingtop / sallanır-kapaklı şişe 3.650.000 tl’dir. "
 • bunun eski reklamlarindan birinde paul verhoeven oynar. montajcisiyla beraber spetters'i kurgularken donup kameraya bakar, biranin sloganini soyler.
 • heineken kadar olamayan hollanda birasi. 1.5 litrelik sisesi de ayri bir ilgincliktir.
 • migros'ta kutusu 1.950.000tl'ye satilan leziz bira
 • kendisiyle karşılaştırılan biraların hepsinden de çok daha lezzetli olan pilsener. heineken'i andırır ama çok daha iyidir. amerikan biraları gibi sodaya benzemez. efes seven birinin alışmakta hiç zorlanmayacağı bir aromaya sahiptir. 1615'ten bu yana üretilir, avrupa'nın en eski biralarındandır.
 • bütün ithal biralar gibi, alınırken son kullanma tarihine bakılması gereken bira.
 • en kiral bira.
  ne heineken, ne bud...
  bence tabi...