şükela:  tümü | bugün
 • dee lite'ın groovy imajlarına uygun süper klipli süper parçası, ki lyric bot olarak sözlerini derhal aktarmak isterim. no one lives forever'daki cate archer imajını seneler öncesinden yakalamış bir insan olan miss lady kier bu klipte şahane danseder, izleyeni de dans ettirir, sırf o ayakkabılar üzerinde durabilen, durmakla kalmayıp sekiz çizen bir insan olduğu için bile praise'i hakeden bir kişidir nazarımda. her bakımdan eğlenceli, hey be hal ve durumlara iyi giden bahar geldi yaz geldi tandansına yakışacak parça groove is in the heart. melankolik takılamadığınız, beatles'ın dahi ağır geldiği günler için birebir groove is in the heart.

  you're going to dance
  you're going to dance
  you're going to dance
  and have some fun

  dig

  the chills that you spill up my back
  keep me filled with satisfaction when we're done
  satisfaction of what's to come

  i couldn't ask for another
  no, i couldn't ask for another

  another try

  your groove, i do deeply dig
  no walls, only the bridge, my supperdish
  my succotash wish

  singing, baby
  i couldn't ask for another
  no, i couldn't ask for another

  groove is in the heart, groove is in the heart
  groove is in the heart, groove is in the heart

  watch out!

  the depth of hula groove
  move us to the nth hoop
  we're going thru to, horten hears a who

  i couldn't ask for another
  no, i couldn't ask for another

  dj soul was on a roll
  i been told he can't be sold
  not vicious or malicious
  just de-lovely and delicious

  i couldn't ask for another
  no, i couldn't ask for another

  groove is in the heart

  groovy
 • telefona kaydedip konuşuyomuş gibi yaparken dinlenebilecek parça kendini iyi hissettiriyor sevindiriyor.
 • ilk çıktığında hem klibinden hem kendisinden nefret ettiğim, hatta klibi görünce fütursuzca küfür yağdırdığım, sonradan sevmeye başlayıp, en sonunda da gayet iyi olduğuna kanaat getirdiğim, hoplaya zıplaya dinlediğim bişi haline gelmiş* dee lite şarkısı.
 • 90larin basindan gunumuze kalmis en onemli kultur miraslarimizdan birisidir. arada sirada teoman vokalistlerine soylettirir. ayca sende parcanin klibi esliginde hamamci teyzeyi soylemistir. her yonden bir doneme damgasini vurmustur. her klasik eser gibi zamanini asip, muzigin gidisatini degistirmistir.
 • çıktığı dönemde beni de pek çok insan gibi şaşırtımış ve hemen etkisi altına almış, insanı ferah ve sorunsuz ve hatta içindeki dans aşkının bambaşka olduğunu hissetttiren, hala güzel, hala keyifli hala üst üste dinlenesi şarkıdır.
 • ikinci "i couldnt ask for another"li kisimdan once bir adamin sarkiyi soyleyen soliste "sing it, baby*!" demesi komik bir durumdur. sarki sozlerinde "singing baby" diye geciyormus. dee lite isimli one hit wonder grubun sarkisi.
 • grup bir one hit wonder olsa da yaptıkları wonder da wonderdır hani, bu kadar eski ama hala bu kadar zıplatabilen bir şarkı var mıdır başka bilmiyorum. hele bu nefis şarkının enfes klibini de izlediyseniz, her zaman hatırınızda kalacak bir yer ediniyor. klibinin her karesine ayrı hasta olduğum, grbun ilginç tipli üyelerinin yanı sıra solist olan taş ablamızın saçlarına çoraplarına ve ayakkabılarına hasta olmamak elde değil. ayrıca aynı dönemlerde çıkmış olduğundan herhalde, solist teyzeyle married with childrendaki peg bundy kişisini özdeşleştirmişimdir kendi kendime... ben de anlamadım niye...
 • herbie hanckock'un bringing down the byrds parcasindan samplelanmis, calmaya basladigi anda oturmanizin pek mumkun olmadigi, deee-lite sarkisi.
 • 17 kasım 1990 tarihinde avustralya listelerinde 1 haftalığına zirveye çıkmış deee-lite şarkısı. zirveden inişi ise unchained melody* ile olmuştur.
 • -you are going to dance
  -ama şöyle inişli çıkışlı, aksak ritimli olsun şarkı. bir de fiuuuuuu-fuiiiiiiiiiiiy diye sesler olsun içinde.