• çocukluğumda izlediğim; konusu farklı, merak uyandıran eğlenceli film.
  • yazar sayfama yaptığı yorum için teşekkür ettik :)
  • ansızın izleme isteği doğuran.
  • kesinlikle dünyanın en "lezzet dolu" filmlerinden birisi. phil'in zamanda sıkışırken yaşadıkları mükemmel bir kara mizah örneğidir. ama filmin en tesiri yüksek yanı kadınlarla "koalisyon" kurmanın ne kadar müşkül olduğunu anlatması. sade ve romantik bir kadının (bile) ne kadar talepkar olduğunu öğreniyoruz. zaten phil'in eline geçen binlerce fırsat ile o talepleri aşmak suretiyle lanetten kurtulduğunu görüyoruz. bir kadını memnun etmeyi başarınca sisifos laneti de bozuluyor!
  • keşke öyle bir günüm olsa da defalarca farklı şeyler denesem hiç sıkılmam
  • ilk amelie. 100 kere de izlenir. sıkmayan, kaybedecek hiç bir şeyim olmasa veya zamanı durdurabilsem neler yaparım sorusuna da cevap bulmuş ve mutluluğun iyilik yaparak sağlanacağını söyleyerek sanıyorum amelie'ye örnek olmuştur.

phill zamanında ekzotik bir adada ananas suyu içtiği, çok güzel bir kadınla birlikte olduğu günü tekrar yaşamak istediğini, neden bu günü yaşadığını sorgular. işte filmin mesajı burda saklı. hayatınızın en güzel gününü elde etmek sizin elinizde. nitekim phill sonunda gerçeği kavrar ve her günü hayatının en güzel günüymüş gibi yaşamaya ve yaşatmaya başlar.
  • ayrica ilk 50 ilk opucuk de denebilir. phil'in rita'yi her gun tekrar tekrar kendine asik etmeye calismasi takdir edilesidir. ondan once ayni yontemle kasabanin en guzel kizini yataga atmasi da yontem olarak ayrica komiktir.

birkac kere izledim, cok kisiye de onerdim; komedi dalinda -zamanina gore- kesinlikle en iyi filmlerdendir.
  • filmin sona ermesinin ardından; izleyenin bünyesinde tuhaf ve çok güzel bir mutluluk ortaya çıkar.
  • şu hayatta en sevdiğim filmdir.
  • kesinlikle çok tatlı bir film. tek kelimeyle anlat deseler seçeceğim kelime "tatlı" olurdu evet.
hesabın var mı? giriş yap