• türkiye'deki operasyonlarında entegrasyonunu tamamlayıp tamamladığını merak ettiğim şirket. çalışanlar memnun mudur yeni oluşumdan acep.

tanım: avrupa'nın en büyük süt toplayıcısı. dünya'nın en büyük gıda firmalarından birisi.
  • bence derhal ambalajlarındaki ülker logosunu çıkartması gereken grup. içim'i satın aldılar lakin millet içim'i hala ülkerin sanıp içim'i boykot etmeye devam ediyor. ben yerlerinde olsam ülker logosu yerine çakarım oraya lactalis'i. ülker içim yerine lactalis içim olmalı artık bir an evvel.
    eskiden şey sanardım işte satıldı lactalis'e ama marka elindeki ambalajları çöpe atmamak için hala ülker yazan ambalajları kullanarak ambalajdan tasarruf ediyor vs. bunu marketing tayfasına sormuştum bir görüşmede geçen sene bana ülker köklü marka güven temsil ediyor vs vs ondan çıkartmıyorlar stratejik bir karar gibisinden bir şeyler söylemişlerdi.
    ancak bence şu sıralar tüm ambalajları lactalis içim yapmaları daha stratejik bir karar olacak. ayrıca bence kaşar peynirleri de çok güzel. buram buram süt kokuyor daha önceden de yazmıştım ama beni ülkerin paralı yazarı sananlar olmuştu. ben markanın selameti için yazıyorum vallahi. koskoca lactalissin sen yazsana ambalajlarına lactalis diye. nedir bu ülker içim inadı !
  • ülkemiz market raflarında da bulabileceğiniz president galbani gibi uluslararası markaların da sahibi firma.
  • şok'ta satılan mis günlük süt ve bim'de satılan dost günlük sütü bu firma üretiyormuş. daha önce ak gıda olan firma 2015 yılında fransızlar'a satılmış.

günlük süt olarak 2.5 tl gibi türkiye şartlarında imkansız bir fiyata günlük süt üretip şok ve bim'lerde satıyorlar. yoksa 4,5, 5 tl'den aşağıya günlük süt yok.
    ben bu fransız'ı tebrik ederim... hem bu lezzette, hem de bu fiyatta bir sütü halka ulaştırdıkları için...
  • hala bunu firma sanıp tebrik eden arkadaşlar kendileri süt değil süt tozu ve ekstrakt kullanmakta, sütlerinde bebek mamaları bölümümde salmonella sebepli ölüme sebep olmuş ve en son soruşturma dosyalarını çaldırtmış bu muhteşem firmadan süt içmeye mis- dost - içim ile devam edebilirler afiyet olsun
  • gıda sektörü ve teknolojisi haberleriyle tanınan ciddi bir kaynağın haberiyle gündemde olan gıda üreticisi.
    mağdurlar bu kez bebekler. hepsi de 1 yaşın altında.

skandal
  • kısaca lactalis olarak bilinen fransız gıda devi. laval, mayenne merkezli şirketin sahibi besnier ailesidir. 15 milyar euro civarında yıllık geliri olan şirket, 1933 yılında kurulmuştur. 52.000 çalışanı olan şirket, gıda sektöründe danone'nin ardından ikinci sıradadır. özellikle peynir, süt ve tereyağı markalarıyla bilinir. son olarak da ülker grubundan ak gıda'yı satın almışlar.

wiki - http://en.wikipedia.org/wiki/lactalis

web sitesi - http://www.lactalis.fr/index_uk.html
  • camembert'i cikardiktan sonra parayi kirdiklari soyleniyor.
  • bugün itibariyle yıldız holding bünyesinde bulunan en büyük gıda şirketlerinden biri olan ak gıda'yı satın almıştır.

ayrıntılar: link
  • (bkz: dost süt)
hesabın var mı? giriş yap