şükela:  tümü | bugün
 • ali ekber kayış ve haluk tolga ilhan'dan müteşekkil bir grup. adamlar rodrigo tadında enfes icralar yapıyorlar.

  http://www.youtube.com/watch?v=fnizznvp0sk
 • şimdiye kadar dinlediğim yorumlarının hepsi de çok başarılı olan, albüm çalışmasını sabırsızlıkla beklediğim grup.

  (bkz: ervah-ı ezelden)
  (bkz: gafil gezme şaşkın)
  (bkz: mağusa limanı)

  http://www.facebook.com/…ages/abdal/165687453463895 sayfasından takip edilebilir.
 • topu topu 3 çalışmalarını yayınlamalarına rağmen bağımlılık yaratan grup. daha tam popüler olmadıkları için en güzel günleri, ama albümleri eylül ekim ayı gibi çıkacakmış. tam kimsenin bilmediği süper gruplar tanımına uygun bir grup.

  özellikle ervah-ı ezelden ve gafil gezme şaşkın bende bağımlılık yarattı. dönüp dönüp dinliyorum.
 • albümleri bugünlerde çıkar herhalde. yorumladıkları üç eser sayesinde çok büyük bir beklenti oluşmuş durumda. zaten sadece bir videoları var o da burada bulunsun: http://www.youtube.com/…_y0rvub0hau&feature=related
 • yorumladıkları üç türküye de eşşiz tat vermiş grup. kendilerine sevdiğim türkülerden liste hazırlayıp yollamayı düşünüyorum, umarım albümleri piyasalık bir albüm olmaz da uzunca bir süre dinleriz..
 • daha önce bu türkülere alternatif yorum getirme işinin boku çıkarıldığından, kırılamayacağını düşündüğüm bir önyargı oluşturmuştu bende.işte bu grup ervahı ezelden'i söylerken ben kendimden geçerek kırdım önyargıyı. ismiyle müsemma abdal, abdalca bir uğraş içindeler.
  lakin diğer iki türkü için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, müzik aleti sayısı arttıkça yaptıkları kıymetli uğraşa gölge düşecek gibi hissettim ama güzeller yine de, güzeller.

  not; yamulmuyorsam yakında albümleri çıkıyor, işte bu meraktır.
 • albümleri çıkmış. devamının gelmesi dileğiyle.

  http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=67491
 • kalan müzik etiketiyle daha da ileriye gidip bizi daha da sevindireceğini, mutlu edeceğini düşündüğüm grup. dinlemeden edemiyor insan.
 • kalplerinden ezgiler söyleyen grup. dinlendirir, uzak diyarlara götürür. böyle insanların ayrı bir çekiciliği vardır. le trio joubran'ı getirdiler aklıma. teşekkürler.
 • kurucularindan haluk tolga ilhan, an itibariyle grubun dagildigini ilan etmistir.
  verdikleri onca emege yazik oldu, oysa albümleri daha yeni cikmisti.

  "grup abdal solisti haluk tolga ilhan'dan önemli açıklama

  abdal grubu kurucularından haluk tolga ilhan olarak açıklamak zorundayım ki; ali ekber kayış ile birlikte kurduğumuz grup abdal projesi çeşitli anlaşmazlıklar sonucu sona erdi. ben kurucularından ve albümdeki sekiz parçanın solisti; haluk tolga ilhan olarak abdal ismini kullanmayacağımı açıklıyorum, aynı şekilde ali ekber kayış'ın da benzer duyarlılığı göstermesini istiyorum. aksi bir durum emek hırsızlığı olacaktır ve kabul edilemeyecek bir durumdur.

  bana karşı haksız ve emeğimi değersiz gösteren bir tutum içinde bulunulmuş, diğer sanatçı arkadaşlarımız asılsız iddialar ile bana karşı yönlendirilmeye çalışılmıştır. sonuç olarak şahsıma bir hakaret ve darbe gerçekleştirildiğinden dolayı, abdal grubu projesinin sona erdiğini düşünüyorum

  tüm sanatçı arkadaşlarımızla önemli bir sanatsal ürün ortaya koyduğumuzu ve birlikte emek harcadığımızı düşünüyorum. bu anlamda alternatif müzik ve kollektif bir anlayış içinde sanatsal arayışlarıma devam edeceğim. tüm izleyenlere ve sevenlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum."