• muzaffer, sen, ben bir de ankara
    gelincikten bozma bir kır çiçeği
    açıyor ilk yazın yalnızlığında
    rüzgarsız şehirden bir anı gibi...

bir bilsen neler geçer içimden
    gülsüz bir bahçe yanık karanfil
    belki bir armağan sana o eski
    matbaa mürekkebi italik mendil...

kimi zaman kadınlar geçer uzaktan
    karanlık gecesinde yeşil bozkırın
    ki onlar her zaman durmadan ağlayan
    çocuklarını babasız seven annelerdi....

bir bilsen neler geçer içimden
    gülsüz bir bahçe yanık karanfil
    belki bir armağan sana o eski
    matbaa mürekkebi italik mendil...

bir aşk öncesinde kalmış olsan bile
    varsın ağlamasın hiç kimse bırak
    ve bir sonbahar sabahı istanbul da
    anmak adını türküler gibi...

ve bir sonbahar sabahı istanbul da
    anmak adını türküler gibi...
  • bu grubun 1989 tarihli yediveren albümündeki kadin solistin nefis bir sesi vardir, kimdir acep?
    kanatlarinda kaldi bahar ve halepce agidi sarkilarini söylemis kendisi
  • hala kasetlerini büyük bir zevk ve tarifsiz bir hüzünle dinledigim, mükemmel müzik grubu.
    özellikle yediveren o tarifsiz, saf, tertemiz heyecanı anımsatır bana, hüzünlendirir beni.
  • onur akının üniversite öğrencisiyken kurduğu grubun adı. istanbul adlı şarkı dillere destan olmuş, şimdi türkü barlarda bol bol çalınmaktadır.
  • onur akin'in bir zamanlar mensubu olduğu, güzel işler yapan müzik grubu. ne zaman ki bu grup dağıldı onur akın ibo şovlarda televolelerde boy göstermeye başladı
  • çok geçtim bu sulardan
    $u burundan $u koydan
    nasil yadirgar beni yüregimdeki liman
    marti kanatlariyla çözüldü gümü$ dügüm
    dagildim kiyilara sularinca güldügüm
    ah ilk suyu tenimin
    kirildi omurgasi sana dönen geminin
    ah ilk yeli tenimin
    bölündü bin martiya
    senle dolu yelkenim..
  • 1995 yilinda adini "bumerang" olarak degistirmis grup.. 2004 yilinda ise karsimiza "grup patika" olarak ciktilar, albumlerinin adi ise ask beni buyutmedi.. albumlerini yeni dinleme firsati buldugumdan dolayi uzerime bir huzun cokmesine de vesile olmuslardir, albumdeki ayrilik sarkisi icin sectikleri konuk solist kazim koyuncu imis meger.. kazim koyuncu artik yok, ama grup baran elemanlari yine aramizdalar..
  • serçe'yi söyleyen kadının sesi enfes olan grup.
    dinleyin dinlettirin.

http://youtu.be/wcwbyq1xrog
  • onur akının gençliğinde kurduğu sol görüşlü müzik grubu(bkz: #621107). ismi farsça yağmur anlamına gelmektedir(bkz: #129158591). nazım hikmetin rüzgar , güneşi içenlerin türküsü , salkımsöğüt şiirlerini bestelemişlerdir. grup baran, grup yorum gibi protesto müzik yapan sanatçılara ek olarak bu üslupta farklı genrelarda da müzik yapılsa demeyeyim çünkü var birkaç örnek (bkz: mengene) daha çok yapılsa güzel olabilir. örneğin rock. daha dinlenilesi bir hal alıyor özellikle bağlamanın verdiği depresiflik rock müzik enstrümanlarıyla daha ensesini vur lokmasını al*olmaktan isyankâr olmaya yaklaştırır diye düşünüyorum.
  • 90 li yillarin baslarinda piyasada iki albumleri vardi. birisi kuytuda basak, digerini tam hatirliyamiyorum. isin komik tarafi albumun icindeki parcalarin tipkisinin aynisi olmasiydi. ama yinede guzeldi.
hesabın var mı? giriş yap